Kas ketvirtas amerikietis nežino, kad Žemė skrieja aplink Saulę

Pradėjo Benamis, vasario 18, 2014, 03:52:14

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Benamis

Amerikiečiai entuziastingai sutinka mokslo perspektyvas, bet paaiškėjo, kad daugumai jų trūksta elementarių žinių - pavyzdžiui, kas ketvirtas apklaustasis nežinojo, kad Žemė skrieja aplink Saulę.

Penktadienį Jungtinėse Valstijose paskelbti daugiau kaip 2200 asmenų apklausos, kurią surengė Nacionalinis mokslo fondas, rezultatai.

Anketoje buvo pateikti devyni klausimai iš fizikos ir biologijos.

Net 26 proc. respondentų nežinojo, kad Žemė skrieja aplink Saulę. Mažiau kaip pusė (48 proc.) žinojo, kad žmonės išsivystė iš ankstesnių gyvūnų rūšių.

Apklausos rezultatai bus įtraukti į Nacionalinio mokslo fondo pranešimą, kuris bus įteiktas prezidentui Barackui Obamai ir parlamentarams.

BNS

Asasinas

O kas ketvirtas lietuvis mano, kad pasaulyje žmonių tik 3 milijonai... :)

paragraf 78

K mano lietuviai labai gerai parodo laida "Klausimėlis" :)

Supera

Nėra ko stebėtis, taigi ir Šiaurės Korėja, būdama labai išmania valstybe, pirma pasaulyje sugebėjo išlaipinti savo astronautą saulėj, o tai padarė naktį, kad jis nesudegtų :D

domisrim

Citata iš: paragraf 78  vasario 18, 2014, 08:18:44
K mano lietuviai labai gerai parodo laida "Klausimėlis" :)


Tik nereikia. :] Mano tetą, kaip praeivę Tauragėje buvo sustabdęs tas žurnalistas. Davė apvalią sumą pinigų, kad ji kuo labiau nusišnekėtų. :) Aišku, ji nesutiko, o tie žurnaliūgos ir toliau ieškojo durnelių.

paragraf 78

Na čia tik šiaip pastebėjimas buvo. O kad dauguma žmonių yra intelekto nesužaloti tai matau kasdien :)

TinSoldier

Citata iš: domisrim  balandžio 01, 2014, 12:07:32
Tik nereikia. :] Mano tetą, kaip praeivę Tauragėje buvo sustabdęs tas žurnalistas. Davė apvalią sumą pinigų, kad ji kuo labiau nusišnekėtų. :) Aišku, ji nesutiko, o tie žurnaliūgos ir toliau ieškojo durnelių.


O taip, kadangi nacionalinis transliuotojas tikrai mokės pinigus "vokeliais", be jokių autorinių sutarčių. Ir dar tiek daug metų.

czech-kuolis

Šiaip vienas artimas giminaitis (vardas ir pavardė žinomi), kartą susidūręs "Klausimėlio" kūrybine komanda pasakojo, kad viskas vyko taip: paklausė klausimo, jis atsakymo nežinojo. Tuomet jam pasiūlė rinktis iš trijų variantų. Variantai visi nuo lubų traukti. Tai kažkurį pasirinko ir atsakė. 100% negaliu laiduot, šalia nebuvau, gal bandė išsukt kailį (nes jį parodė per TV), bet ši "sąmokslo teorija" gaji ir internete.

Supera

Gryžtant prie temos apie saulę, tai yra ir tokių, kurie nežino, kad saulė yra žvaigždė.

Marius

Citata iš: domisrim  balandžio 01, 2014, 12:07:32
Citata iš: paragraf 78  vasario 18, 2014, 08:18:44
K mano lietuviai labai gerai parodo laida "Klausimėlis" :)


Tik nereikia. :] Mano tetą, kaip praeivę Tauragėje buvo sustabdęs tas žurnalistas. Davė apvalią sumą pinigų, kad ji kuo labiau nusišnekėtų. :) Aišku, ji nesutiko, o tie žurnaliūgos ir toliau ieškojo durnelių.


TIK nereikia....

Sharikovas

Du kartus buvau uzkalbintas Klausimelio, normaliai paklause, atsakiau kiek zinojau, truputeli uz liezuvio patrauke, kad issamiau papasakociau ir tiek, jokiu pinigu ar variantu nesiule.

Ezekiel

Iš tikrųjų nežinančių yra dar daugiau, nes tam kad žinoti reikia būti astronomu, turėti specialią įrangą ar pasiskraidyti po Saulės sistemą ir pamatyti kas kur sukasi. Tuo, kad Žemė sukasi aplink Saule tiesiog tikimą, nes tikima autoritetingais mokslininkais, mokytojais ir t.t. Žinojimas remiasi tiesiogine patirtimi. Paprastas žmogus gali tik žinoti, kad danguje kūnai juda, nes tai ir mato.

Supera

Bet vis tiek pilna dokumentinių filmų, dar kiti ir neblogai susukti būna, galų gale mokykloj reikia klausyt ką mokytojai per fiziką kalba arba bent jau vadovėlio galą atsiverst, būna jei gerai pamenu 10 ir 12 kalsės vadovėliuose skyrelis pavadinimu "astronomija" :D. Plius, juk labai įdomus mokslas  :)

.L.U.T.H.O.R.

O man tai atrodo viskas juda aplink žemę :) Geocentrinis modelis FTW!

idenmeyou

Visur galima rasti profanų. Kiekviena tauta yra skirtinga ir viena gabesnė, kita mažiau, bet neišmanėlių daug yra visur, Lietuvoje taip pat jų netrūksta.

Aukštyn