RODS'ai

Pradėjo Teroras, gruodžio 03, 2011, 23:32:50

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Teroras





Ka apie tai manote jus?

Benamis

Esu skaites, kad tai gali buti dar nezinomi ir neistirti musu planetos gyviai.

JerichQ

Dabar bijau pameluot, tiksliai neatsimenu, nu jai suklysiu pataisysit :D Neva mokslininkams yra žinoma tik 2% visų organizmų žemėje, tai nematau priežasties stebėtis, bet video tikrai įdomūs  ;)

mastyrukas

#3
kovo 20, 2012, 19:36:09 Redagavimas: kovo 20, 2012, 19:40:52 by mastyrukas
Na paprasciausi vabzdziai :/  su fotiku ivairiu 'efektu' galima padaryt fotkinant ar filmuojant judancius kunus, tiesiog reikia pazaist su nustatymais, ilgom expozicijom ir pns. Anksciau daznai rodydavo per tv siuos 'padarus', net per discovery, bet zinoma viska palikdavo gandu lygyje, nieko nepaaiskine ir neatskleide..

snofru

ne visada galbut galima paaiskinti tai paprastais vabzdziais. pasitaiko kai sitie padarai/objektai papuola i kadra ir ziema. pvz 2010 gruodi kp.ru dare raudonosios aikstes panoramines nuotraukas.
http://kp.ru/link/pano360/whatisit.jpg
panorama http://kp.ru/link/pano360/ufo.html

Benamis

Man irgi tai i vabzdzius nei kiek nepanasu. Tas pats ilgas ekspozicijos laikas sukuria visai kitaip atrodanti objektu efekta.

mastyrukas

#6
kovo 20, 2012, 21:05:18 Redagavimas: kovo 20, 2012, 21:27:21 by mastyrukas
Na tuomet reik laukt parskrendant vabzdziu is siltu krastu  :) nebent  rusyje radus koki uoda ir padarius fotosesija. Bet kodel sakot nepanasu? Juk  matosi 'uztestas' objektas, o vinguriuojanti linija zymi mosuojancio sparno (austyn- zemym) keliavima kartu su objektu.. gugles vaizduose paieskojus 'insect long exposure' manau galima rasti daug tokiu fotkiu. O ju ilgis priklauso nuo ekspozicijos trukmes.

Teroras

Mastyruk, tau tikrai sis objektas:



primena ilgos ekspozijos efekta? :o

mastyrukas

#8
kovo 21, 2012, 18:23:00 Redagavimas: kovo 21, 2012, 18:55:17 by mastyrukas
Citata iš: Teroras  kovo 21, 2012, 14:11:52
Mastyruk, tau tikrai sis objektas:



primena ilgos ekspozijos efekta? :o


Na tai isvardink kelis skirtumus tarp  tavo pacituotos foto ir siu:





nekreipdamas demesio i ju ilgi, ( priklauso nuo ekspozicijos trukmes ir/arba vabzdzio greicio), atspalvi, 'sraigto' zingsni ( priklauso nuo sparnu mojavimo greicio-daznumo, vabzdzio greicio).





Teroras

#9
kovo 21, 2012, 18:38:52 Redagavimas: kovo 21, 2012, 18:41:53 by Teroras



Pasakyk man ka as galiu pasakyti apie sias iskirptas is konteksto 2 nuotraukas?



Jauti skirtuma tarp nufotkinto apsviesto augalo (butent augala man si foto primena) ir miesto centre nufotkinta 1 keista objekta/padara/gyvuna/butybe (ar kaip ja pavadinus)?



Paziure nuo 3:07 iki 3:10 - irgi pasakysi, kad ilgas ekspozicijos laikas? Viska tik jam nurasyti yra kvaila.

mastyrukas

#10
kovo 21, 2012, 18:57:20 Redagavimas: kovo 21, 2012, 19:12:36 by mastyrukas
foto is http://www.assap.ac.uk/newsite/articles/Flying%20rods.html

Sorry tavo video nerodo..  Jei abejoji del foto autentiskumo, gali paieskoti gugles atvaizduose 'long exposure insects' ar wiki http://en.wikipedia.org/wiki/Rod_%28optics%29

snofru

daugelyje atveju gali but vabzdziai, be abejones taip ir yra. bet tarkim, toji panoramine foto, nezinau gal kai kurie neatkreipe i tai demesio, yra daryta gilia ziema, gruodzio menesi. kokie jums zinomi vabzdziai skraido ziema?
mano nuomone reik kiekviena atveji analizuot atskirai be isankstines nuomones i kai tai panasu ar nepanasu

mastyrukas

#12
kovo 21, 2012, 20:28:18 Redagavimas: kovo 21, 2012, 21:04:15 by mastyrukas
Citata iš: snofru  kovo 21, 2012, 20:10:49
daugelyje atveju gali but vabzdziai, be abejones taip ir yra. bet tarkim, toji panoramine foto, nezinau gal kai kurie neatkreipe i tai demesio, yra daryta gilia ziema, gruodzio menesi. kokie jums zinomi vabzdziai skraido ziema?
mano nuomone reik kiekviena atveji analizuot atskirai be isankstines nuomones i kai tai panasu ar nepanasu


Na cia jau reiketu kokio biologo isikisimo.. Bet neatmesciau paprasciausio atsitiktinumo- prabudusio vabzdzio isskridusio pro langa ar is kokio rusio. Pvz uodai daznai aptinkami dregnuose rusiuose ziema, taip pat 'nemigos kankinamos' bites ar sirses..  As kaip ne is didmiescio tai nenutuokiu kokie ten padarai atakuoja  :D



Citata iš: snofru  kovo 21, 2012, 20:10:49
mano nuomone reik kiekviena atveji analizuot atskirai be isankstines nuomones i kai tai panasu ar nepanasu


Na isankstine nuomone buvo kad tai 'neisaiskintas fenomenas', su tuo nesutikdamas as bandau delioti irodymus kad visgi tai seniai isaiskinta. Norint toliau analizuot tarkim pateikta foto reiktu bent keleto duomenu is nuotraukos savininko, kaip jo nuomone apie objekta, taip pat originali nuotrauka (turbut raw), su kameros nustatymais nuotraukos gavimo metu, ir sis darbas turi buti atliktas ne teorijos neigejo, o jos teigejo

Aukštyn