Mėgstamiausios Pasakos !

Pradėjo Linas Esu, rugpjūčio 06, 2017, 22:26:35

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

.L.U.T.H.O.R.

Greičiau ne Haris Poteris ir Hobitas turi pasakų motyvų, o dalinasi fantastikos žanro elementais.

Mėgstamiausia ką vaikystėj skaičiau, tai Trolių Mumių istorijos :D

paragraf 78

Citata iš: Linas Esu  rugpjūčio 07, 2017, 17:44:54Išgalvoti stebuklingi gyvūnai ar vietovės , kaip pvz kalbantis drakonas , kalbančios gyvatės , feniksas , įvairūs magiški monstrai . Elfų karalystė , burtininkų mokykla , stebuklingas miškas . Magiški daiktai .
Kiek laiko turi praeiti jog mitas taptų pasaka ? ar mitai matuojami žmonių optimizmu ( galbūt neįtikėtinos istorijos detalės tiesa ? ) ?
Tai nėra esminiai pasakos kaip tokios bruožai, bent jau ne tie pagal kuriuos skiriamos pasakos.

Citata iš: Linas Esu  rugpjūčio 07, 2017, 17:44:54Išgalvoti stebuklingi gyvūnai ar vietovės , kaip pvz kalbantis drakonas , kalbančios gyvatės , feniksas , įvairūs magiški monstrai . Elfų karalystė , burtininkų mokykla , stebuklingas miškas . Magiški daiktai .
Kiek laiko turi praeiti jog mitas taptų pasaka ? ar mitai matuojami žmonių optimizmu ( galbūt neįtikėtinos istorijos detalės tiesa ? ) ?
Ilgainiui didelė dalis mitų gali tapti pasakomis, bet ne visi.
Mito paskirtis papasakoti nuo ko viskas prasidėjo, pasakos labiau pamokyti kaip reikia elgtis (nors šie dėmenys gali ir susikeisti vietomis).
Mitas kalba apie aukso amžių ir su chronologine istorija gali neturėti nieko bendra

Linas Esu

#17
rugpjūčio 08, 2017, 11:39:14 Redagavimas: rugpjūčio 08, 2017, 11:57:05 by Linas Esu
Citata iš: paragraf 78  rugpjūčio 08, 2017, 08:42:15Tai nėra esminiai pasakos kaip tokios bruožai, bent jau ne tie pagal kuriuos skiriamos pasakos.
Sutinku , tai nėra esminiai pasakų bruožai , bet vieni iš galimų . Kažkaip labai neabstraktu , kai kalbama kas yra fantazija , o kas pasaka . Turbūt galiausiai reikia žiūrėti į bendrą vaizdą .

Citata iš: paragraf 78  rugpjūčio 08, 2017, 08:42:15Ilgainiui didelė dalis mitų gali tapti pasakomis, bet ne visi.
Mito paskirtis papasakoti nuo ko viskas prasidėjo, pasakos labiau pamokyti kaip reikia elgtis (nors šie dėmenys gali ir susikeisti vietomis).
Mitas kalba apie aukso amžių ir su chronologine istorija gali neturėti nieko bendra
Kažkur teko skaityti apie tai kad pvz senovės Egiptiečiai , neturėdami tokio supratimo kokį mes turime šiai dieni rašydami istorinius faktus . Jie savo istoriją užrašinėjo hieroglifais . Gausu personifikacijų . Mokslininkai tyrinėdami juos , bando išsiaiškinti kas tuo metu vyko .

Panašiai elgėsi ir vėlesnės tautos , kurios rašė mitus jau nauduodamos pvz alfabetą .

Ar yra kokie kriterijai , kaip mitas tampa pasaka ? gal turite kokių įdomių pvz ?




mcgyver

Citata iš: Skeletonas  rugpjūčio 08, 2017, 00:39:52Kur parašyta kad butent vaikams HP? Knygos autoriai ivardina kaip fantastine knyga nes vaikui prieš miega nesuprantama ta pasaka bus. Bet skaityt gali :D
Ar tikrai?
https://www.commonsensemedia.org/blog/harry-potter-age-by-age-guide

elteide

ir, žinoma, Pelenė  8)... A Dream Is a Wish Your Heart Makes...

Aukštyn