Ar gali mylintis Dievas nubausti krikščionį?

Pradėjo Steiblys, spalio 24, 2014, 15:21:28

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

paragraf 78

O pas mus atsirado kreacionistas? Būtų įdomu su tokiu padiskutuoti, nes dabar sumąsčiau doktorantūrai ruoštis, tai kelias temas nagrinėjuosi iš kurių galėčiau disertaciją rašyti, tai viena kaip tik yra "Teologinė kreacionizmo kritika". Skaitinėju dabar jų knygas... negalvojau kad jie tokie...

Kalbant apie Hitlerį... Įdomus pastebėjimas, bažnyčia (čia RKB) yra paskelbusi begalę šventųjų, t.y. žmonių kurie yra dangaus karalystėje, tačiau nėra paskelbusi nei vieno asmens kuris tikrai yra pargare.

TinSoldier

Citata iš: paragraf 78  spalio 24, 2014, 20:57:50
O pas mus atsirado kreacionistas? Būtų įdomu su tokiu padiskutuoti,<...>


Oi, kaip įdomu būtų debatų temoje tokia diskusija (: Jeigu Steiblys nepatingėtų... :)

CitataĮdomus pastebėjimas, bažnyčia (čia RKB) yra paskelbusi begalę šventųjų, t.y. žmonių kurie yra dangaus karalystėje, tačiau nėra paskelbusi nei vieno asmens kuris tikrai yra pargare.


Na, kad Katalikų bažnyčia atlaidi - tai tikrai gali būti. Pvz, net juk ir koks Tomas Moras, siuntęs deginti žmones ant laužo už angliškų Biblijos versijų turėjimą, 2000 metais buvo paskelbtas šventuoju, politikų globėju (neatrodo pats tinkamiausias gero politiko pavyzdys, mano kuklia nuomone...).

Taip, žinau: kitokie laikai buvo, yada yada yada.. Vis tiek. :)

paragraf 78

Na čia ne tiek bažnyčia atlaidi, kiek viskas paremta dieviškuoju gailestingumu, kuris viską vertina pagal kiek kitokius standartus nei mes. Tarkime tas pats Hitleris, kodėl jis tiek žmonių myriop pasiuntė? Gal jį tėvelis per mažai mylėjo? Mes baustume už padarinius ir mus nesvarbu priežastys, dieviškam teismui gi, anot teologijos yra svarbiau priežastis, o ne pasekmė, be to kaip bebūtų pikta ir paradoksalu, jei dižiausias žudikas prieš smertį nuoširdžiai gailėsis dėl savo darbų, čia tik šast ir dievulis jam viską ir atleido

puodukas

Citata iš: TinSoldier  spalio 24, 2014, 21:07:31
Pvz, net juk ir koks Tomas Moras, siuntęs deginti žmones ant laužo už angliškų Biblijos versijų turėjimą, 2000 metais buvo paskelbtas šventuoju, politikų globėju (neatrodo pats tinkamiausias gero politiko pavyzdys, mano kuklia nuomone...).
Kad ir paskelbia šventuoju, anapus nuo to niekas nepasikeičia... tikriausia.


paragraf 78

Na tas skelbimas šventuoju, tai greičiausiai mums labiau svarbus. Ten daug kriterijų yra kad šventuoju paskelbtų.
Beje prieš gerus 50 metų buvo atliktas "šventųjų valymas". Buvo iš liturginio kalendoriaus pašalinti tie šventieji apie kurių gyvenimus nėra išlikę patikimų istorinių žinių, tai va Šventas Jurgis išnyko iš liturginio kalendoriaus, kaip beje ir šita šventoji: http://paranormaleco.blogspot.com/2014/05/legenda-apie-barzdota-sventaja.html

Steiblys

Citata iš: TinSoldier  spalio 24, 2014, 20:50:32
Steibly, o ar tu be savo knygos neturėtum visiškai totaliai jokio suvokimo, kodėl tai, ką darė Hitleris - yra amoralu? Jeigu neturi - tuomet apgailėtina. Jeigu ir atsižadėjęs savo knygos nepultum žudyti žmonių - tuomet neverta tau šito manęs klausti, nes ir pats turėtum žinoti atsakymą.

Visų krikščionių pamatas yra nuodėmių atleidimas dėl Kristaus pralieto kraujo. ,,Jo vardu atleistos jums nuodėmės".

O būtent krikščionys ir užemė nemažą dalį žudikų, naikinančių kitaip mąstančius. Net ir tame pačiame ST skatinama žudyti kitaip mąstančius.

Bet tu kažkaip demagogijomis apie Kristaus išgelbėjimus ir pan., jau kelintą kartą bandai išsisukti nuo konkrečių atsakymų :) Ir dabar svarstau: ar tu mano klausimus nuleidi negirdomis (neskaitomis), ar tiesiog neturi kaip išsisukti, ir todėl sąmoningai kreipi kalbą kita linkme?

O tu nužudytum negimusį kūdikį?
Nurodyk nors vieną krikščionį, kuris naikino kitaip mąstančius?
Manau, jog tu ir užsiimi demagogijomis apie savo moralumą. Meluoji, ištvirkauji, žudai, gyveni neapykantoje ir manai, kad tavo svarstymai kažko verti? Sąmoningai bandai išsisukti?

paragraf 78

Steibly, prašau nepereiti prie asmeniškumų aptarinėjant numanomas oponento neigiamas savybes.

TinSoldier

Citata iš: Steiblys  spalio 24, 2014, 21:26:16
O tu nužudytum negimusį kūdikį?
Nurodyk nors vieną krikščionį, kuris naikino kitaip mąstančius?
<...>


Kažkokius absurdiškus kaltinimus man nuignoruosiu :)

Kaip jau rašiau, esmė: kuo mažiau kančios.
Jeigu tu mieliau suteiksi kančią žmogui/žmonėms, kurie tai jaučia ir suvokia, negu nesuteiksi galimybės niekam patirti kančios - tai aš turiu savo nuomonę apie tavo tokius įsitikinimus. Bet ne apie abortus čia tema.

Nors vieną krikščionį šitoj pačioj temoj ką tik minėjau: Tomą Morą, siuntųsį kitus ant laužo. Ir, pvz, pamesiu čia tokią nuorodą: http://markhumphrys.com/christianity.killings.html

O ir patsai čia minėtasis Hitleris buvo auginamas griežtų katalikų šeimoje ir buvo auklėjamas katalikiškai.

Steiblys

Citata iš: TinSoldier  spalio 24, 2014, 21:43:04

Kažkokius absurdiškus kaltinimus man nuignoruosiu :)

Kaip jau rašiau, esmė: kuo mažiau kančios.
Jeigu tu mieliau suteiksi kančią žmogui/žmonėms, kurie tai jaučia ir suvokia, negu nesuteiksi galimybės niekam patirti kančios - tai aš turiu savo nuomonę apie tavo tokius įsitikinimus. Bet ne apie abortus čia tema.

Nors vieną krikščionį šitoj pačioj temoj ką tik minėjau: Tomą Morą, siuntųsį kitus ant laužo. Ir, pvz, pamesiu čia tokią nuorodą: http://markhumphrys.com/christianity.killings.html

O ir patsai čia minėtasis Hitleris buvo auginamas griežtų katalikų šeimoje ir buvo auklėjamas katalikiškai.
Ignoruoji tai, kas tau tiesiog nepatinka...
Jei logiškai samprotauti, tai jeigu tu pvz., dabar nusinuodytum tai būtų juk mažiau kančios tau pačiam ir aplinkiniams, ar ne?
Bet grįžtant prie temos, tai, ką reiškia būti krikščioniu (o ne vien tik pasivadinti arba įgyti iš tėvų kaip tautybę), jau minėjau ankščiau.
Hitleris vykdė būtent Darwino inspiruotą evoliucionistų "programą", kad arijai labiau išsivystę už kitus.

TinSoldier

#24
spalio 24, 2014, 21:59:40 Redagavimas: spalio 24, 2014, 22:02:33 by TinSoldier
Citata iš: Steiblys  spalio 24, 2014, 21:52:51
Ignoruoji tai, kas tau tiesiog nepatinka...


Ne, ignoruoju tavo vaikiškus įžeidinėjimus :) Aš tavęs konkrečiai paklausiau, jeigu humanistiniai modernūs principai, kilę iš žmonių, pagal tave, yra linkę degraduoti ir gali būti niekam tikę. O dievas yra neklystantis ir nemeluojantis. Tuomet, žmonės, apleidę dievo nurodymus, ir pakeitę savo pasaulėžiūrą taip, kad uždraustų Biblijoje (kuri, pagal tave yra konkretus dievo žodis) esančius leidimus žudyti ir turėti vergus - buvo degradacinis klystančių žmonių ir humanizmo pasikeitimas. Aš tavęs neįžeidinėju čia, kaip tu mane. Aš uždaviau labai konkretų klausimą, pagal tavo pateiktus teiginius. Tai, ką nuignoravai tu, ir ką nuignoravau aš - skiriasi :)

Citata iš: Steiblys  spalio 24, 2014, 21:52:51
Jei logiškai samprotauti, tai jeigu tu pvz., dabar nusinuodytum tai būtų juk mažiau kančios tau pačiam ir aplinkiniams, ar ne?


Esu įsitikinęs, kad bent keletas mano aplinkinių žmonių dėl to kentėtų. Todėl ne, nebūtų logiškas toks sprendimas :)

Citata iš: Steiblys  spalio 24, 2014, 21:52:51
Bet grįžtant prie temos, tai, ką reiškia būti krikščioniu (o ne vien tik pasivadinti arba įgyti iš tėvų kaip tautybę), jau minėjau ankščiau.
Hitleris vykdė būtent Darwino inspiruotą evoliucionistų "programą", kad arijai labiau išsivystę už kitus.


Atsiprašau, tačiau evoliucija, natūrali atranka, darvinizmas ir t.t. neturi nė lašo bendro su „rasine higiena", Hitlerio ideologija ar pan. Čia tiesiog sakai netiesą.

paragraf 78

Auklėjimas krikščioniškai, nesuteikia imuniteto prieš "dievo" vardu vykdomas nesąmones, kaip ir visokie kryžiaus žygiai ir inkvizicijos. Beje, kai panagrinėji išsamiau, tai pamatai, kad tokie štai puslapiai gerokai perlenkia lazdą. Bažnyčia apskritai per inkvizicijos laikotarpį labai mažai žmonių pati nudaigojo. Paprastai tą darbą atlikdavo pasaulietinė valdžia.
Šiaip tie inkvizicijos laužai nemanau kad labai svarus argumentas, norint parodyti kad religija yra bloga, nes pati Bažnyčia sako, kad bažnyčia šventa ir nuodėminga nes ten kur žmonės ten klaidos. Labai gaila, bet būna tokie kurie manosi kažką darą dievo vardu, tačiau ir durnam aišku kad tai su dievu nelabai ką bendro teturi, na nebent tas dievas yra to despoto psichinė būklė :)

Citata iš: Steiblys  spalio 24, 2014, 21:52:51
Hitleris vykdė būtent Darwino inspiruotą evoliucionistų "programą", kad arijai labiau išsivystę už kitus.


Na tik nereikia vargšo Darvino į šitą propagandą kišti, jį kreacionistai kiša visur kur tik gali, priskirdami ja ir jo teorijai nebūtus teiginius. Hitlerio vykdyti valymai nelabai ką bendra su darvinizmu teturi

Sharikovas

As jau ne viena karta is rimtu krikscioniu girdejau, kad rojus ir pragaras yra ne vieta, o samones busena, kuria kuria pats zmogus vadovaudamasis dievo mokymais. Kad 10 dievo isakymu istikruju nera isakymai, o tik patariamieji, nukreipiamieji mokymai padesiantis susikurti geresni roju po mirties. Velgi lieka neaisku ar taip galvojantys krikscioniai yra "tikri" krikscioniai, ar taip vadinamas balastas, bet jei toki tikejima vertinti rimtai, tai Dievas is vis nieko nebaudzia ir nesprendzia, jis tiesiog sukure terpe su savom taisyklem ir viska paliko savieigai, o kaip krikscionys pasiklos taip isimiegos, kiekvienas individualiai.

paragraf 78

Na matai, moralinė teologija teigia, kad į pragarą itin sunku patekti, nes tam reikia tam tikra prasme laisvo apsisprendimo.

Steiblys

#28
spalio 24, 2014, 23:12:02 Redagavimas: spalio 24, 2014, 23:19:16 by Steiblys
Citata iš: TinSoldier  spalio 24, 2014, 21:59:40
Ne, ignoruoju tavo vaikiškus įžeidinėjimus :) Aš tavęs konkrečiai paklausiau, jeigu humanistiniai modernūs principai, kilę iš žmonių, pagal tave, yra linkę degraduoti ir gali būti niekam tikę. O dievas yra neklystantis ir nemeluojantis...

Visi pagrindiniai moralės principai yra kilę iš Dievo Žodžio. O modernūs humanistai turi tik savo iškrypusią "moralę". Įdomu, aš tikiu Dievo Žodžiu ir tokie žmonės, kurie tiki Biblija, yra laikomi bukais ir klystančiais. Ne veltui Jėzus Kristus yra pasakęs, kad iš žmogaus širdies išeina pikti sumanymai, žmogžudystės, svetimavimai, paleistuvystės, vagystės, melagingi liudijimai, piktžodžiavimai. Ką mes turime šiame laisvės amžiuje, kas yra nuodėmingo žmogaus širdyje? Ar tai iš tiesų nauja humanistinė moralė? Ne, tai vis tie patys seni dalykai - pikti sumanymai, žmogžudystės, svetimavimai, paleistuvystės, melagingi liudijimai, šmeižtai...


Citata iš: Sharikovas  spalio 24, 2014, 22:26:55
As jau ne viena karta is rimtu krikscioniu girdejau, kad rojus ir pragaras yra ne vieta, o samones busena, kuria kuria pats zmogus vadovaudamasis dievo mokymais. Kad 10 dievo isakymu istikruju nera isakymai, o tik patariamieji, nukreipiamieji mokymai padesiantis susikurti geresni roju po mirties. Velgi lieka neaisku ar taip galvojantys krikscioniai yra "tikri" krikscioniai, ar taip vadinamas balastas, bet jei toki tikejima vertinti rimtai, tai Dievas is vis nieko nebaudzia ir nesprendzia, jis tiesiog sukure terpe su savom taisyklem ir viska paliko savieigai, o kaip krikscionys pasiklos taip isimiegos, kiekvienas individualiai.

Ne, rimtas (tikras) krikščionis visada pasakys, kad dangus ir pragaras yra labai reali vieta. Tai nėra sapnas ar tariama būsena, dangus yra realesnė vieta, nei kur dabar gyveni, ir tą pačią akimirką, kai mirsi, tu arba eisi įsikurti pas Kristų, arba į kančių vietą, kur lauksi teismo ir galiausiai būsi įmestas į ugnies ežerą. Iš tikrųjų Dievas nebuvo numatęs ugnies ežero žmonėms. Jis buvo parengtas velniui ir jo angelams. Taigi tu pats pasirenki vietą, kurioje praleisi amžinybę.

TinSoldier

Žodžiu, kiek galiu suprasti tavo paaiškinimą/išsisukinėjimą - tai pripažįsti, kad moraliau yra žudyti žmones už dalykus, nurodytus Biblijoje, nei nepaisyti šio dievo žodžio, kas būtų "iškrypusi moralė". Ok.


Aukštyn