Paanalizuokim.

Pradėjo eternal.bliss, gruodžio 11, 2017, 21:26:17

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

San IL

Siūlyčiau nebesiginčyti apie tuos viršgarsinius greičius ir lėktuvus, todėl, kad:
1. kiek žmonių tiek nuomonių
2. Autorius atmetė šitą mano variantą. Vadinasi ieškoti reikia kitų paaiškinimų.

Linas Esu

Citata iš: vytra  gruodžio 12, 2017, 21:46:02- kažką čia nusišnekate.. nėra viršgarsinio greičio be smūginės bangos!
Viršgarsinis greitis yra apie 1225 km/h . Lietuvoje turime naikintuvus , kurie gali viršyti šitą greitį beveik dvigubai . Nesuprantu ką tu čia bandai įrodyti ar paneigti . Viršgarsinisu lėktuvus girdėjau ne tik aš bet ir kiti žmonės , bet smūginės bangos - neteko nei regėti , nei girdėti . Gali grįžti atgal prie braižymo lentos :D

Citata iš: eternal.bliss  gruodžio 12, 2017, 20:01:46Dėl diskusijų apie naikintuvus. Ar naikintuvas gali sukelti pojuti tarytum oro pasipriešinimo be variklių garso ar kažko panašaus? ar imanoma sumaišyti variklio užima su vėjo "šnarėjimu" jei galima taip pavadinti. Čia kaip tarkim elektromobilį sumaišyti su dyzeliu varoma mašina.
Dėkui už prieš tai atsakytus klausimus . Kas liečia naikintuvus , sumaišyti lėktuvo variklio garsą su vėjo ūžimu....individualus dalykas , žmonės , kurie tiki paranormaliais dalykais dažnai girdi ir mato , tai ką nori girdėti ar matyti . Yra tokių "fanatikų" , kurie stebėdami dangų , tavo panosėje pirštu baksnos į debesis , katodami ten slepiasi užsimaskavusi " skraidanti lėkštė " . Visgi esu tikras , jeigu neaukštai , kelių kilometrų atstumu virš padangės praskris komercinis/karinis lėktuvas , nesumaišysite variklio gaudesių/oro pasipriešinimo su vėjo gūsiu .
CitataBeto visa tai girdėjau nevienas ir kitas žmogus taip pat patvrtino, kad garsas buvo labai keistas.
Tai visgi į ka buvo panašus tas "garsas" ? ar įmanoma su kuo nors sulyginti , ką priminė ?

TinSoldier

Citata iš: Linas Esu  gruodžio 16, 2017, 15:49:42Viršgarsinis greitis yra apie 1225 km/h . Lietuvoje turime naikintuvus , kurie gali viršyti šitą greitį beveik dvigubai . Nesuprantu ką tu čia bandai įrodyti ar paneigti . Viršgarsinisu lėktuvus girdėjau ne tik aš bet ir kiti žmonės , bet smūginės bangos - neteko nei regėti , nei girdėti . Gali grįžti atgal prie braižymo lentos
Tu girdėjai viršgarsinius lėktuvus, skrendančius ikigarsiniu greičiu?
Tokiu atveju, kaip tu tiksliai žinai, kad tai buvo viršgarsiniai lėktuvai? Pagal garsą jie neturėtų itin skirtis nuo įprastinių. Nebent turi tokią išlavintą klausą ir tokias aviacines žinias, jog pagal lėktuvų variklių gausmą atskiri, kuris iš jų yra viršgarsinis naikintuvas.

Ar tu girdėjai viršgarsinį lėktuvą skrendantį viršgarsiniu greičiu, bet negirdėjai smūginės bangos? Tokiu atveju, jis iš tiesų skrido ikigarsiniu greičiu. Jeigu būtų skridęs viršgarsiniu, tu neišvengiamai būtum girdėjęs smūginę bangą. Kaip sakė vytra, nėra viršgarsinio greičio be smūginės bangos.

Linas Esu

Citata iš: TinSoldier  gruodžio 16, 2017, 16:11:12Tu girdėjai viršgarsinius lėktuvus, skrendančius ikigarsiniu greičiu?
Tokiu atveju, kaip tu tiksliai žinai, kad tai buvo viršgarsiniai lėktuvai? Pagal garsą jie neturėtų itin skirtis nuo įprastinių. Nebent turi tokią išlavintą klausą ir tokias aviacines žinias, jog pagal lėktuvų variklių gausmą atskiri, kuris iš jų yra viršgarsinis naikintuvas.

Ar tu girdėjai viršgarsinį lėktuvą skrendantį viršgarsiniu greičiu, bet negirdėjai smūginės bangos? Tokiu atveju, jis iš tiesų skrido ikigarsiniu greičiu. Jeigu būtų skridęs viršgarsiniu, tu neišvengiamai būtum girdėjęs smūginę bangą. Kaip sakė vytra, nėra viršgarsinio greičio be smūginės bangos.
Suklydau viršuje su smūgine banga , minty turėjau jos sukuriamą garso smūgį ( supersonic boom ) , visa ką dabar čia rašiau buvo susiję su garso smūgiu . Nuo to visa diskusija ir išsirituliavo, nes @San IL raše apie tai .




Citata"Sonic Boom" (Garso smūgis), tamstos žiniai, ir atsitinka, kuomet kas nors viršija garso greitį. Tai jeigu esate įsitikinęs, kad liudyjote viršgarsinį greitį, vadinasi teigiate, jog girdėjote "smūgį". Jeigu jo negirdėjote, nėra jokių indikacijų, kad jūsų matyti ar girdėti objektai viršijo garso greitį.
Ką aš norėjau pasakyti , jog lėktuvas viršijęs apie 1200 km/h pasiekią viršgarsinį greitį ir gali praskristi virš miestų , jau rašiau , kad mačiau ir girdėjau . Tačiau jis neatlikinėjo tokių garso smūgių ( sonic boom ) . Nereikia turėti imlios klausos . Lėktuvas praskrenda neaukštai didžiuliu greičiu , o garsą išgirsti tik po kelių sekundžių .

Srry @vytra , suklydau ir tave įvėliau . Tu teisus smūginė banga neegzistuoja , be viršgarsinio greičio . Šioje diskusijoje , #27 pranešime suvėliau žodžius .

TinSoldier

Citata iš: Linas Esu  gruodžio 16, 2017, 16:47:13Lėktuvas praskrenda neaukštai didžiuliu greičiu , o garsą išgirsti tik po kelių sekundžių .
Taip yra todėl, jog šviesos greitis yra didesnis už garso greitį, ne todėl, jog lėktuvas skrido viršgarsiniu greičiu.

Kai lėktuvas skrenda viršgarsiniu greičiu (nesvarbu, ar 1300 km/h ar 2300 km/h), jis nuolat formuoja smūgines bangas. Kai šitos bangos pasiekia apačioje esančio žmogaus ausis, išgirstamas tas garso smūgis.

Viršgarsiniai lėktuvai smūgines bangas ir tuos garso smūgius formuoja ne tik viršydami garso greitį, bet nuolat skrisdami viršgarsiniu greičiu. Mes smūgį vieną kartą išgirstame tik todėl, jog lėktuvas pro mus praskrenda vieną kartą.

Bet išgirstame visuomet, kai pro mus praskrenda viršgarsiniu greičiu skrendantis lėktuvas (nesvarbu, ar viršgarsinį greitį viršijo grynai virš mūsų, ar dar prieš 15 minučių). Todėl, jeigu nebuvo didelio BUM - lėktuvas neskrido viršgarsiniu greičiu.


Linas Esu

#35
gruodžio 16, 2017, 17:11:56 Redagavimas: gruodžio 16, 2017, 17:18:42 by Linas Esu
Citata iš: TinSoldier  gruodžio 16, 2017, 17:04:34Taip yra todėl, jog šviesos greitis yra didesnis už garso greitį, ne todėl, jog lėktuvas skrido viršgarsiniu greičiu.

Kai lėktuvas skrenda viršgarsiniu greičiu (nesvarbu, ar 1300 km/h ar 2300 km/h), jis nuolat formuoja smūgines bangas. Kai šitos bangos pasiekia apačioje esančio žmogaus ausis, išgirstamas tas garso smūgis.

Viršgarsiniai lėktuvai smūgines bangas ir tuos garso smūgius formuoja ne tik viršydami garso greitį, bet nuolat skrisdami viršgarsiniu greičiu. Mes smūgį vieną kartą išgirstame tik todėl, jog lėktuvas pro mus praskrenda vieną kartą.

Bet išgirstame visuomet, kai pro mus praskrenda viršgarsiniu greičiu skrendantis lėktuvas (nesvarbu, ar viršgarsinį greitį viršijo grynai virš mūsų, ar dar prieš 15 minučių). Todėl, jeigu nebuvo didelio BUM - lėktuvas neskrido viršgarsiniu greičiu.


Negirdėjau didelio Bum . Girdėjau galingą gausmą .

Panašiai kaip čia

TinSoldier

#36
gruodžio 16, 2017, 17:30:00 Redagavimas: gruodžio 16, 2017, 17:52:26 by TinSoldier
Citata iš: Linas Esu  gruodžio 16, 2017, 17:11:56Panašiai kaip čia
Čia greičiausiai taip pat nebuvo viršytas garso greitis. Toks debesis susiformuoja skrendant maždaug garso greičiu, nebūtinai tuomet, kai jis viršijamas.

https://en.wikipedia.org/wiki/Vapor_cone

Youtubeje pilna video su garsiai praskrendančiais lėktuvais, kuriuos supa tokie debesys. Mažuma jų ištiesų skrenda viršgarsiniu greičiu. Viršijus garso greitį išgirstamas toks smūgis, kurį būtų sunku supainioti.

Pvz., čia: https://www.youtube.com/watch?v=annkM6z1-FE

Linas Esu

Citata iš: TinSoldier  gruodžio 16, 2017, 17:30:00Čia greičiausiai taip pat nebuvo viršytas garso greitis. Toks debesis susiformuoja skrendant maždaug garso greičiu, nebūtinai tuomet, kai jis viršijamas.
Na aš irgi nežinau , čionais viršijo ar ne . Tiesiog numečiau pavyzdį , kuriame panašus gaudesys ir greitis kai teko matyti/girdėti .

Citatahttps://en.wikipedia.org/wiki/Vapor_cone
Youtubeje pilna video su garsiai praskrendančiais lėktuvais, kuriuos supa tokie debesys. Mažuma jų ištiesų skrenda viršgarsiniu greičiu. Viršijus garso greitį išgirstamas toks smūgis, kurį būtų sunku supainioti.

Tikrai nemačiau tokio tiršto debesies kaip wikipedijoje . Smūgio taip pat negirdėjau , tik galingą gaudesį praskrendant . Šitame video lėktuvas tik ką peržengė garso barjerą ( tas vadinamas sonic boom ) .

Ar tie žmonės būtų išgirdę vadinamą BUM jeigu viršgarsinis lėktuvas garso greitį būtų viršijęs dar 20 km iki pro juos praskrendant ?

TinSoldier

Citata iš: Linas Esu  gruodžio 16, 2017, 17:59:50Ar tie žmonės būtų išgirdę vadinamą BUM jeigu viršgarsinis lėktuvas garso greitį būtų viršijęs dar 20 km iki pro juos praskrendant ?
Taip :)

Tas BUM nėra susijęs su garso barjeru. BUM išgirstamas visuomet, kai nelabai toli praskrenda viršgarsiniu greičiu skrendantis lėktuvas.

Linas Esu

Citata iš: TinSoldier  gruodžio 16, 2017, 18:03:28Taip :)

Tas BUM nėra susijęs su garso barjeru. BUM išgirstamas visuomet, kai nelabai toli praskrenda viršgarsiniu greičiu skrendantis lėktuvas.

Na jeigu yra taip kaip rašai , vadinasi visus kartus kai regėjau/girdėjau viršgarsinius ( reaktyviniai turbūt būtų teisingiau ) lėktuvus , jie neskrido viršgarsiniu greičiu .

Taip išeina šis video su neteisingu užrašu "faster than speed of sound"


TinSoldier

Citata iš: Linas Esu  gruodžio 16, 2017, 18:34:45Na jeigu yra taip kaip rašai , vadinasi visus kartus kai regėjau/girdėjau viršgarsinius ( reaktyviniai turbūt būtų teisingiau ) lėktuvus , jie neskrido viršgarsiniu greičiu .

Taip išeina šis video su neteisingu užrašu "faster than speed of sound"
Taip, manau, kad šitas video, kaip ir daugybė kitų youtubeje, yra neteisingas. Bent jau man taip atrodo. Nesu ekspertas, tik maždaug teorinę nuovoką apie tai turiu :)

San IL

Pagaliau išsiaiškinote. Ačiū  @TinSoldier, nes mano žodžiai atsimuša jam kaip į sieną.
Būtent todėl taikos metu šiems lėktuvams ir yra draudžiama skriadyti viršgarsiniais greičiais, nes tokio stiprumo garsas gali trupinti pastatų stiklus ir šiaip sukelti diskomfortą gyventojams.

 Gal dabar jau galime grįžti prie temos?

 Akivaizdu, kad liudytojas įsitikinęs, jog tai nė lėktuvai. Nors vistiek siūlyčiau dar kartą pamėginti atmesti mano pačioje pradžioje pasiūlytą variantą, kuris buvo nutemptas visai ne į tą pusę - pamirškim tas viršgarsines nesąmones, aš siūliau LABAI TOLI praskrendančius naikintuvus. Bet labai toli - čia mes kalbame apie garsą, kuris būtų trumpai trunkantis, skrodžiančio oro (jokio variklių darbo iš taip toli nesigirdės) , panašiai kaip keleivinio lėktuvo labai toli skrendančio, tik trukmė žymiai mažesnė (gali būti iki 10sek). Šitai + tie juodi taškai greitai nulekiantys toli palei horizontą (galima kovinė eskadrilė) man vis dar skamba kaip galimas paaiškinimas 1-ojo autoriaus aprašyto atvejo.

eternal.bliss

Buvo 1 taškas. Idėk tokio garso pvz, jeigu galima.

Aukštyn