Neatpažintas skraidantis objektas

Pradėjo Anomalija, rugpjūčio 27, 2011, 18:48:41

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Anomalija

NSO arba neatpažintas skraidantis objektas (angl. UFO) - bet koks skraidantis objektas arba reiškinys, kurio prigimties nepavyksta paaiškinti žinomais gamtos ir technikos objektais ir reiškiniais. Yra daug asmenų, teigiančių, kad NSO ir juos valdančius ateivius iš kitų pasaulių matė iš arti, ar net buvo į šiuos neva ateivių laivus patekę (savanoriškai ar pagrobti ateivių). Šiuo metu, manoma, kad reiškinius, kuriuos galima pavadinti NSO, visame pasaulyje jau stebėjo daugiau kaip 50 mln. žmonių.

Pseudomoksliniai NSO tyrimai populiariai vadinami ufologija. Populiariojoje kultūroje NSO dažniausiai siejami su ateiviais ir nežemiška jų kilme arba slaptais karinių aparatų bandymais.

NSO sąvoka tapo labai populiari, terminas NSO įtrauktas į daugumą žodynų. Dažniausiai šis terminas žymi neatpažintą kosminį laivą ar kitokį skraidantį aparatą. Kai kurie NSO tampa atpažintais skraidančiais objektais (ASO), tai įvairūs pastebėti tuo metu skridę lėktuvai, oro balionai ar astronominiai ir meteorologiniai reiškiniai, neįprastos konstrukcijos skraidantys aparatai, kuriuos pagamino žmonės.

Skraidanti lėkštė

Kitas populiarus terminas, kuriuo nusakomas vienos formos NSO, yra skraidanti lėkštė. Jis paplito po JAV verslininko Kenneth Arnold pranešimo apie pastebėtą NSO. Arnoldas teigė, jog „jie skrido tarsi lėkštė, jei paleistum ją virš vandens". Žiniasklaidoje jo teiginiai buvo klaidingai interpretuoti ir sudarytas vaizdas, kad objektai buvo lėkštės formos. Tačiau paplitus šiam terminui, pradėjo daugėti pranešimų ir apie lėkštės formos skraidančius objektus.

NSO tyrimai

1952-1969 metais Jungtinių Valstijų Oro Pajėgos vykdė NSO tyrimų projektą „Mėlynoji knyga" (Project Blue Book). Iš 12618 tirtų atvejų, dauguma buvo paaiškinti natūralių gamtos reiškinių (debesų, žvaigždžių, prošvaisčių debesyse ir panašiai) ar įprastų orlaivių neatpažinimu. Keli atvejai paaiškėjo esą klastotės. 701 atvejo (maždaug 6 %) paaiškinti nepavyko. Šiuo metu duomenys yra laisvai prieinami publikai, išskyrus liudininkų pavardes. Mėlynosios knygos projektas dažnai kritikuojamas dėl atmestinai vykdytų tyrimų ir spekuliuojama, kad jis buvo skirtas tik priedangai, o tikrasis NSO tyrimas vykdytas slaptai ir žymiai aukštesnio laipsnio karininkų. Šios spekuliacijos remiasi prielaida, kad NSO - kaip jie dažnai nupasakojami liudininkų - yra ypač aukšto technologinio lygio skraidantys apratai, todėl, jei jie iš tiesų egzistuoja, turi didžiulę karinę reikšmę. Prieš Mėlynosios knygos projektą buvo vykdyti dar du tos pačios paskirties tyrimai kodiniais pavadinimais „Ženklo projektas" (Project Sign, 1947-1948) ir „Pagiežos projektas" (Project Grudge, 1949).

Kitą oficialų ir išbaigtą NSO pasirodymų tyrimą atliko Kanada. 1968 metais NSO atvejai buvo pervesti iš Kanados Nacionalinio gynybos departamento (Department of National Defense) į Nacionalinią tyrimų tarybą (National Research Council). Baigiantis septintam dešimtmečiui kanadiečiai buvo sukaupę 750 NSO pasirodymo atvejų įrašus.

2007 m. kovo 22 d. Prancūzija paviešino savo turimus duomenis apie NSO. Prancūzijos nacionalinė kosmoso agentūra pristatė interneto svetainę, kurioje pateikiamas sukauptų duomenų archyvas, turintis daugiau kaip 1 600 užfiksuotų (video ir foto medžiaga) atvejų, kurie sukaupti per penkis dešimtmečius. Šiame archyve sukaupti ir tokie atvejai, kai NSO matė tūkstančiai žmonių, o valstybės kosmoso agentūra niekaip negali paaiškinti stebėtų objektų. Prancūzija yra vienintelė pasaulio šalis, paskutinius du XX a. dešimtmečius viešai vykdanti NSO tyrimų programą.

Anksčiau vyriausybinės ar nepriklausomos mokslinės organizacijos yra tyrusios šį reiškinį Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje, Jungtinėje Karalystėje, Belgijoje, Danijoje, Australijoje, Graikijoje, Švedijoje, Brazilijoje, Meksikoje, Ispanijoje ir Tarybų Sąjungoje. Kol kas nei vienos valstybės vyriausybė viešai nepalaikė hipotezės, kad NSO gali būti nežemiškos kilmės.

2010 vasario 18 d. Jungtinė Karalystės gynybos ministerija ir Nacionaliniai archyvai paskelbė viešai tyrimus surinktus 1994-2000 metais. Paskelbtą medžiagą sudaro daugiau nei 6 tūkstančiai puslapių.

NSO paaiškinimai

Tiems atvejams, kai pasakojimų apie NSO negalima paaiškinti haliucinacijomis, sapnavimu dieną, masine isterija ar kitais psichologiniais bei socialiniais fenomenais, siūlomi šie paaiškinimai:

NSO egzistavimo skeptikai, kurie mano, kad tai natūralūs ar žmonių sukurti objektai, siūlo tokius paaiškinimus:

Žmonių sukurti slapti kariniai aparatai;
Neatpažinti įprasti skraidantys aparatai;
Meteorologiniai balionai, naudojami atmosferos tyrimams (populiarus paaiškinimas);
Eksperimentiniai orlaiviai.

Gamtos reiškiniai:
Saulės vaizdo iškraipymas (angl. parhelion);
Kosminės nuolaužos - degantys Žemės palydovų ar raketų fragmentai;
Meteorai pvz., bolidai;
Panašios formos debesys;
Miražai;
Žvaigždės arba planetos, pvz., Venera;
Kamuolinis žaibas;
Sąmoningos klastotės.

NSO egzistavimo šalininkai, manantys, kad NSO negalima paaiškinti vien aukščiau nurodytomis priežastimis, siūlo tokius paaiškinimus:

Nežemiškos civilizacijos lankytojai (populiariausias);
Iš kitų dimensijų atkeliavę aparatai;
Aparatai iš ateities;
Siejami su okultinėmis ir paranormaliomis jėgomis.

Dažnai NSO paaiškinimui naudojami aprašytų atvejų deriniai.

NASA

NASA oficialiai neigia NSO, kartais įvardijamų kaip skraidančių lėkščių, egzistavimą, tačiau pavieniai NASA pareigūnai ir astronautai teigia matę NSO. Žemiau pateikti tokie atvejai:

Astronautas pulkininkas Gordon Cooper teigė matęs NSO, kurie skraidė šalia jo ir dar trijų lėktuvų rikiuotės. Jis teigė, kad tai buvo darniai išsirikiavusios 3 skraidančios lėkštės, kurios greitai galėjo pakeisti skridimo krypti ir juos pralenkti.

JAV astronautas Edgar Mitchell, „Apollo 14" misijos dalyvis, šeštasis žmogus pabuvojęs Mėnulyje (iš 12-kos), teigia, kad NSO egzistuoja ir ateiviai lankosi Žemėje, o NASA mėgina slėpti jų egzistavimą.

JAV ir Jungtinės Karalystės kariškių pranešimai

2009 m. metais JK gynybos ministerija paskelbė, kad nebetirsianti naujų pranešimų apie NSO, nes nėra duomenų, jog jie keltų saugumo pavojų. Tačiau R. Salasas ir kiti atsargos kariškiai 2010 m. rugsėjo 27 d. surengtoje konferencijoje, jie teigė, kad teigė priešingai. Britų ir JAV atsargos kariškiai surengė spaudos konferenciją, kurioje paviešino, kad nuo 1948 m. NSO pasirodo aplink Didžiosios Britanijos ir JAV branduolinių raketų bazes ir nukenksmina ginklus, o kartą net buvo nusileidę JK bazėje. Kariškiai paliudijo, kad JK ir JAV vyriausybės stengiasi nuslėpti informaciją apie minėtus NSO pasirodymus.

R. Salasas teigė, kad pats matė kaip 1967 m. kovo 16 d. Montanoje esančioje Malmstromo oro pajėgų bazėje pasirodžiusį NSO. R. Salasas teigė, kad „Aš budėjau, kai objektas atskrido ir sukiojosi tiesiai virš bazės. Raketos išsijungė - 10 „Minuteman" branduolinių raketų. Po savaitės tas pats nutiko ir kitoje vietoje. Yra didelis šių objektų, kad ir iš kur jie atskrenda, susidomėjimas mūsų raketomis. Aš asmeniškai manau, kad jie yra ne iš Žemės planetos". Jo žodžius oficialiai patvirtino dar 6 atsargos kariškiai. Nors jiems po susidūrimo su NSO buvo uždrausta viešai apie tai kalbėti, tačiau dabar jie yra išėję į pensiją ir nusprendė daugiau šių faktų nebeslėpti, deklaruodami, kad visuomenė turi apie tai žinoti. Pasak jų, apie tokius susitikimus su NSO žino dar bent 120 kariškių, tačiau kurie atvirai apie tai prabilti nepasiryžo.

Pulkininkas Charlesas Haltas teigia matęs NSO Karališkojo oro laivyno Bentwaters bazėje, netoli Ipswicho, vienoje iš kelių Didžiojoje Britanijoje esančių bazių, kuriose yra branduolinių ginklų. Pasak kariškio, tai nutiko prieš 30 m. Iš pradžių jis pamatė objektą, šaudantį šviesos spinduliais į bazę, tada per karinį radiją išgirdo, kad ateiviai nusileido toje vietoje, kur buvo laikomi branduoliniai ginklai.

Wikipedia

star

As tai netikiu

Dratas

Jau netgi daugelis skeptikų pripažino, kad galaktikoje esame tikrai ne vieni. O tikėjimas dievu yra dar kvailesnis ir neįtikinamesnis dalykas, nei kitom protingom būtybėm.

Nieksas

Na jau tikrai juokingai atrodo kai paklausi žmogaus ar jis tiki ateiviais ir išgirsti neigiama atsakyma o kai to paties asmens paklausi ar jis tiki į dievą tai pasako : taip.   :D


Gabrielius

Citata iš: Delan  liepos 10, 2012, 10:02:56
Kuo toliau tuo daugiau tiki NSO


O ko netiketi... Neatpazysti kas skrenda ir viskas.x) Nors gal tu tiksliau teigi apie ateivius aplamai,bet ne kiek bendrauju zmones vis dar skeptiskesni ir vis maziau pasitiki kitais, ir vis labiau tampa uzdaresni.Globalinis susvetimejimas.

astropasaulis

Dauguma dabar NSO - tai tie balti orbai. Kodėl žmonės vis dažniau mato juos, o ne be lėkštes? Aš iš vaikystės prisimenu, tam tikrą vaizdą: aplink mane palei žemę skraido kažkokie balti kamuoliai žmogaus dydžio (tik ar tai buvo sapnas, ar koks prisiminimas iš praeito gyvenimo...).

Benamis

Vakar bendravau su viena ezoterike, tai ji irgi pasakojo, kad jos dukra budama maza mate orbus. Tiesa spalvos buvo ivairios. Pvz. pries vyro mirti, dukra mate kambaryje visa savaite raudona orba, kuris po jos tecio mirties isnyko... Kiek tiesos jos pasakojime nezinau, taciau labai idomiai paplepejom :)

Mindfucker

Labai egoistiška būtų tikėti, kad begalinėje visatoje esame vienintelė gyvybė kažkokioje mažytėje žemėje.

Shark

Mano nuomone NSO fenomenas tikras. Tik įdomiau kokios kilmės šie objektai nežemiškos ar žemiškos.
Juk visi žinot, kad ir naciai bandė sukurti pailga skraidanti objektą kitaip (skraidančia lėkšte). Esu 100% procentu įsitikinęs, kad mes visatoje nevieni, įdomiau ar tos civilizacijos mus gali pasiekti.

Iron Tara

Citata iš: Shark  balandžio 03, 2013, 20:00:28
Esu 100% procentu įsitikinęs, kad mes visatoje nevieni <...>


Kas tave įtikino?

Shark

Citata iš: Iron Tara  balandžio 04, 2013, 18:55:35
Citata iš: Shark  balandžio 03, 2013, 20:00:28
Esu 100% procentu įsitikinęs, kad mes visatoje nevieni <...>


Kas tave įtikino?Visata per didelė, kad mes joje būtume vieni. Reikia tik įsivaizduoti kiek tokių planetų kaip žemė yra! Žinoma čia tik mano nuomonė ir kaip dažniausiai būna tai kiek žmoniu tiek ir nuomonių  ;)

uno

Citata iš: Shark  balandžio 04, 2013, 19:53:51
Citata iš: Iron Tara  balandžio 04, 2013, 18:55:35
Citata iš: Shark  balandžio 03, 2013, 20:00:28
Esu 100% procentu įsitikinęs, kad mes visatoje nevieni <...>


Kas tave įtikino?Visata per didelė, kad mes joje būtume vieni. Reikia tik įsivaizduoti kiek tokių planetų kaip žemė yra! Žinoma čia tik mano nuomonė ir kaip dažniausiai būna tai kiek žmoniu tiek ir nuomonių  ;)


Teeep, palaikau tavo nuomone, mes nesam vieni, pastaruoju metu lankomumas žemės pagausėjas, lankos įvairių rasių, taip pat yra ir bazių žemėje, kalnuose, po vandeniu, veiksmass vyksta, norit tikėkit norit ne, tai tiek, kol kas ;)

Shark

#13
birželio 04, 2013, 22:05:35 Redagavimas: birželio 04, 2013, 22:06:08 by Benamis
Citata iš: uno  gegužės 20, 2013, 00:02:27
Teeep, palaikau tavo nuomone, mes nesam vieni, pastaruoju metu lankomumas žemės pagausėjas, lankos įvairių rasių, taip pat yra ir bazių žemėje, kalnuose, po vandeniu, veiksmass vyksta, norit tikėkit norit ne, tai tiek, kol kas ;)


Manau per anksti sakyti, kad mus lanko ateiviai iš kitų planetų, juk yra įvairių psichinių lygų, padirbtų video ir kt. Ką gali žinoti galbūt tie matomi NSO yra žemiškos kilmės, juk ir žmonija nemiega, technologijos pas mus geros ir mes labai sparčiai vystomės, bet kiek yra karinių technologijų apie kurias niekas neinformuoja. Nemanau, kad kada nors tokia informacija iškils į viešumą nebent po kokių 50 metų. Čia mano toks pamastymas.  :)

valdas

gyvenimas man leido pamatyti ir metiorita gyvai su visais garsais,kamuolini zaiba ir ne viena karta ir su jo paliktais padariniais.neatpazinti objektai mano akiratyje, taipat pateko.nuotrauku turiu pakankamai ,kad kas jas mate atsakymas ,nesuprantu.kodel taip bijosi.gal lengviaiu pasakas rodyti ir teigti vardan pelno.

Aukštyn