Senovines kojines

Pradėjo Benamis, gegužės 16, 2013, 19:44:29

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Benamis

Sios senovines egiptietiskos kojines buvo rastos XIX amziuje prie Oksyrynchos vietoves: http://en.wikipedia.org/wiki/Oxyrhynchus

Kojiniu amzius siekia apie 1700 metu. Bet kas man keisciausia, tai ju isvaizda :-\ Kodel kojiniu galai padalinti i 2 dalis? Gal kas nors turi kokios informacijos? Nes as neradau.

Prisegu nuotraukas.

eternal.bliss

Gal rišdavosi batus per pirštą.
Bet atrodo tai keistai. :)

Benamis

Tai vat del tokios specifines savo isvaizdos ir mane sudomino :-\

Dar galima susieti su:





Taciau tokios mutacijos nezinau ar labai daug zmoniu pasireiskia...

paragraf 78

Japonai irgi tokias kojines nešiodavo, nes sandalus dėdavosi kur per tarpą eidavo juostelė

Master

O Egipte nėra karšta? Tai nesuprantu kokiu tikslu tas kojines mūvėti (nebent, kad kojų smėlis nenudegintu, bet juk batų apsaugos turėtų pakakti)  :D
Ps. O aš tai kažką apie reptilijas ir velnius pagalvojau :3

Benamis

Citata iš: paragraf 78  gegužės 16, 2013, 19:58:27
Japonai irgi tokias kojines nešiodavo, nes sandalus dėdavosi kur per tarpą eidavo juostelė



Irgi ideja.

Citata iš: Master  gegužės 16, 2013, 19:58:54
O Egipte nėra karšta? Tai nesuprantu kokiu tikslu tas kojines mūvėti (nebent, kad kojų smėlis nenudegintu, bet juk batų apsaugos turėtų pakakti)  :D


Galbut tiesiog batai nebuvo labai patogus ir kojas trindavo?

snofru

Citata iš: Benamis  gegužės 16, 2013, 19:44:29Gal kas nors turi kokios informacijos? Nes as neradau.

Prisegu nuotraukas.
štai http://www.ucl.ac.uk/museums/petrie/learning/Crafts
restauracija, eksperimentinis modelis.

Benamis

Dekui uz nuoroda. Visgi labiausiai tiketinas variantas, kad tas padalijimas butent ir skirtas sandalams.

Ezekiel

Kažkur man matytos tokios pėdos... Tačiau galbūt čia toks kojinių dizainas.



Bet gali būti, kad egyptiečiai taip pat bandė imituoti Dievus-ateivius, kurie turėjo kitokia anatomija. Pavyzdžiui tais laikais Egyptiečiams buvo madinga turėti išilginta kaukolę, kuria suformuodavo veržiant virvėmis.




snofru

Echnatono dukros buvo vaizduojamos su tokiomis ištemptomis kaukolėmis. Nefertitė Echnatono "pagrindinė" žmona taip pat turėjo (gal) ištemptą kaukolę. pats Echnatonas irgi kažkaip keistai atrodo :)

Ezekiel

Nors freskoje ir reljefe kojos atrodo žmogiškai.

snofru

#11
gegužės 18, 2013, 11:46:21 Redagavimas: gegužės 18, 2013, 11:48:02 by snofru


dar biškelį apie kaukoles. Benami nepyk, kad offtopinu tavo temoje :)

1. kaukolė rasta Omske (Rusija)
2 ir 3. Kaukolės iš Ikos muziejaus (Peru)
3. Echnatono dukra
( paveikslėlis viršuje: normali žmogaus kaukolė palyginimui)

Nr. 2 kaukolė išvis kažkokia keista, apatinis žandikaulis labai stambus, kakta ir antakių linija kažkokia labiau beždžioniška nei žmogiška.
ir kaukolė realiai egzistuoja čia ne joks ne fotošopas ar kokia kitokia mistifikacija.

vitake

Esu žiūrėjus dokumentika apie kažkokią gentį, kur vaikams nuo pat gimimo (kaip jau minėjo Ezekiel) verždavo dar nesusiformavusia kaukolę virvemis arba ilgais lapais.. Nes tai jiems atrodo gražu ir priimtina.  Taip pat teko žiūrėti apie gentį su dviem kojų pirštais. Tai buvo panašiau ne į gentį, bet į didelę šeimą, nes norėdami, kad vaikas gimtu dvipirštis, turėdavo tekėti sesuo už brolio ar pusbrolio...
Gal egiptiečių didikai taip išsiskirdavo, nuo paprastų žmonių..

Iron Tara

Keisti ir labai įdomūs man tie egiptiečiai buvo nuo seniai... Kaip ir kinai, kurie (tiksliau, kurios) verždavosi pėdas, kad tik jos mažesnės būtų, arba dar kažkokie gentainiečiai, kurie kaklus ilgindavosi žiedus ant jų maudami... Bet vat, ir išsiskyrė savo unikalumu.
O kojinės tai tikrai, manau, jog buvo skirtos nešioti avint sandalus. Jei būtų buvę 'reptilijos' ar kokie dvipirščiai mutantai, kojinės būtų kiek kitokios formos ir žymiai skirtųsi nuo šių (pažiūrėkit nuotraukas Benamis kur įdėjo, kaip atrodo tos kojos 'lobsterių').

Ezekiel

Sunku patikėti, kad žmonės imtusi žaloti savo kūnus. Bet taip jie mano taps tobulesnį, imituos gyvūnus, dvąsias ar ateivius.

Aukštyn