Kur plečiasi Visata?

Pradėjo Truth seeker, sausio 06, 2015, 14:56:43

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Truth seeker

Dažnai girdimė, kad Visata vis plečiasi ir plečiasi. Planetos tolsta nuo kitų planetų, galaktikos nuo kitų galaktikų ir t.t. Tačiau kodėl niekas neužduoda klausimo kur būtent plečiasi Visata?

Pvz. jeigu mes pučiame balioną, tai mes jį pučiame savo kambaryje. Kambarys yra mūsų name. Namas stovi ant žemės ir t.t. O kur plečiasi Visata? T.y. kokiame "kambaryje"? Ir ar gali tas turėti kambarys kažkokias ribas, kad Visata toliau plėstis tiesiog fiziškai negalėtų? Mes gi negalime pripusti tiek baliionų savo kambaryje, kiek mums norisi. Visur yra ribos. Kur yra tos ribos kuriose plečiasi Visata?

Espada

Čia dėl įdomumo, eik į: http://htwins.net/scale2/

Ir su pelytę, "scrollink" į viršų ar į apačią, žiūrint į kurią pusę nori nueiti, pamatysi kokia visata yra beribė..

Mekabciel

Visata nesiplečia. Plečiasi tavo sąmonė, kitaip tariant kūrinijos materija - noras gaut malonumą. Visatą suvoki savyje, savame nore. Tavo noras gaut malonumą pastoviai auga, dėl to ir jauti, jog egzistuoja kažkoks pokytis, infliacija, judėjimas. Tavo savybės paišo tau tokios realybės paveiksliuką tavo galvoje, ekrane. Ir jautiesi tarsi egzistuojantis kažkokiame geometriniame pasaulyje, su savo kūnu, savo bute, savo šeimoje, darbe, o supantis pasaulis pastoviai keičiasi. Nors visi šie komponentai egzistuoja tavyje. Visata nesiplečia fiziškai, kiekybiškai, metrais, šviesmečiais ar dar kaip nors kitaip. Begalybė išvis neturi ribų ir pokyčio. Auga tavasis noras gaut malonumą. Jis taipogi neauga kiekybiškai, o tik kokybiškai.


idenmeyou

Kad visata plečiasi niekada nebuvo išgalvoto iš nieko, teorija buvo vystyta pagal stebėjimus. Yra nuomonė populiari, kad erdvėlaikis plečiasi ne kraštais, bet tiesiog išsitempia, tad iš esmės visatos kraštai lieka tokie patys, tik pati visata išsitempia.
Vieningo atsakymo nėra, nes, kad ir tikint ta pačia visatos plėtimosi idėja susiduriame su įvairiais kitais klausimais, kaip tamsiosios energijos įtaka šiam reiškiniui.

Truth seeker

Citata iš: Mekabciel  sausio 06, 2015, 16:04:02
Visata nesiplečia.

<...>


Nori pasakyti, kad visi įvykiai kuriuos stebime vykstančius Visatoje neegzistuoja?

Visiems kitiems: aš suprantu kokia Visata yra didėle, būtent todėl ir klausiu kur ji egzistuoja? Mes sedime kambaryje, žuvys plaukioja ežere, o kokioje erdvėje yra Visata?

Jimas

Pats sau dažnai užduodu šį klausimą, tikriausiai būsi toks žmogus kaip aš, kuriam viską svarbu suprast. Manau atsakymo į šį klausimą mes taip ir nesužinosime. Kai pradedu mąstyt apie tai, toks jausmas lyg smegenys tiesiog užsiblokuoja, kartais tai varo iš proto, bet išmokau su tuo gyvent. Kaip rašiau kažkurioj temoj, kad jaučiuosi lyg įkalintas šioje planetoje ir noriu ištrūkti už visatos-suvokimo ribų, kažką suprasti ko pats nesuvokiu. Kartais būtent taip nesijauti?

Benamis

Citata iš: Jimas  sausio 06, 2015, 20:41:08
Kai pradedu mąstyt apie tai, toks jausmas lyg smegenys tiesiog užsiblokuoja, kartais tai varo iš proto, bet išmokau su tuo gyvent.


Prisidedu. Mane lygiai toks pats jausmas aplanko.

Mekabciel

#7
sausio 06, 2015, 21:03:28 Redagavimas: sausio 06, 2015, 21:06:09 by Mekabciel
 Truth seeker
Egzistuoja, bet jie egzistuoja ne visatoje, o tavyje, visata tavyje, o ne kazkur ten uz zemes sferos ribu. Kas ne tavyje neaisku. Vyksa pokytis - taves. Ne tavyje - nieko nevyksta. Judejimas ir laikas jauciamas del to kad kiekviena realybes kadra tu keitiesi. 

Visatos ir erdves pojutis yra tavyje. Visata neegzistuoja kazkokioje erdveje. Tai iliuzija erdviskumo.  Visa kurinija egzistuoja tavyje tik priesingos savybes sukuria savarankiskumo ir  nepriklausomybes  iliuzija su visais materialaus pasaulio komponentais. 

Mekabciel

Citata iš: Jimas  sausio 06, 2015, 20:41:08
Manau atsakymo į šį klausimą mes taip ir nesužinosime. Kai pradedu mąstyt apie tai, toks jausmas lyg smegenys tiesiog užsiblokuoja, kartais tai varo iš proto, bet išmokau su tuo gyvent.

I visus klausimus yra atsakymai(pripildymai). Jei yra noras, yra ir jo pripildymas. Ta nora issauke pripildymas. Neimanoma kazko neegzistuojancio uzsinoret. Tik problema kad noras turi but isgrynintas, kitaip i ji pripildymo negausi.
Blokuoja smegenys del to, kad nori vienas pats atskleist, o tai neimanoma, nes vienas zmogus nesudaro materijos, plotmes gauti tai informacijai, pripildymui ir t.t. Tik rysyje su kitais imanoma atskleist pasleptaja kurinijos dali, nes tik rysyje su kitais imanomas savybiu panausmo desnis su gamta. Egzistenciniu klausimu pripildymai egzistuoja TARP MUSU.

paragraf 78

@Mekabciel nerašyk dviejų pranešimų vienas paskui kitą. Jei nori kažką papildyti, naudok funkciją "keisti", ją rasi dešiniajame savo žinutės kampe viršuje

mangirdas.bu

#10
sausio 06, 2015, 21:27:12 Redagavimas: sausio 06, 2015, 21:43:39 by mangirdas.bu
Ar ji plečiasi ar ne- tai tėra tik klausimas. Mano atsakas ji auga. "Arba, kad ir traukiasi ar stovi ar tik kartais pristabdo ir sumasto iš oro į bet kurią linkmę pasukt". Čia skirtumas mažas, jeigu pradėjus įkišti visas teorijas, bet tai reikia sukišti į vieną- Ji yra gyva.
Bet ji kitaip ne taip kaip visi kiti sistemos dalyviai, turiu omeny visus objektus kaip planetas, meteoritus, žvaigždes.
Taip kaip žemė, planetos, žvaigždės, saulė- visa tai sukasi ratu ir tai gyvuoja, tai juda į ta pačia pusę.
Ji ir yra visas pulsas. Ji pulsiuoja, spinduliuoja visiem savo energiją, skleidžia savo- tą tamsiąja energiją, kuri baisiai ištirta bei žinoma

Aš tai visiškai nesutikčiau, nes žmogus gali paveikti milijonus, milijardus žmonių-  vienas. Pavizdžių netrukta, kaip žinomiausias bieberis ar paimkim kesha.. Na taip jie dainininkai, o kodėl tai taip populiaru? Nes muzika gydo viską. O tai labai realus ir pats tikriausias faktas. Ir nereikia žmonių masės, o atvirkščiai, ta žmonių masė yra beprotystė- sekanti viena paskui kitą. Relax, klausom muzikos ar bethoveno ar popso, skirtumas mažas, atsipalaiduot ir tiek. Kas kam patinka, tai ir išvaduoja iš visko.
Esmė kaip ir aiški- pavieniai žmones yra geriau nei masės. Masės beprotystės, pavieniai ytariamieji.

idenmeyou

Citata iš: Mekabciel  sausio 06, 2015, 21:15:10
I visus klausimus yra atsakymai(pripildymai). Jei yra noras, yra ir jo pripildymas. Ta nora issauke pripildymas. Neimanoma kazko neegzistuojancio uzsinoret. Tik problema kad noras turi but isgrynintas, kitaip i ji pripildymo negausi.
Blokuoja smegenys del to, kad nori vienas pats atskleist, o tai neimanoma, nes vienas zmogus nesudaro materijos, plotmes gauti tai informacijai, pripildymui ir t.t. Tik rysyje su kitais imanoma atskleist pasleptaja kurinijos dali, nes tik rysyje su kitais imanomas savybiu panausmo desnis su gamta. Egzistenciniu klausimu pripildymai egzistuoja TARP MUSU.


Visa žmonija gautųsi tada yra susieta, nes jei aš turėsiu įtakos keisti žmogaus gyvenimą, jis nesugebės padaryti taip, kad aš jo nepakeisčiau. Kaip pavyzdys, žmogus užsidarys pastate ir medituos, ten nebus jokio garso ir jis nežinos kas vyksta lauke, bet aš namą susprogdinsiu, atitinkamai paveiksiu jį, nors jo mąstyme to tikrai nebuvo. Geras mąstymas yra, kad gali kažką keisti, manau taip ir yra, tik savoje aplinkoje, savo veiksmuose, bet aš negaliu sugalvojęs pradanginti žvaigždių ar kosmoso spindulius stumti į kitą pusę, labiau patys visatos reiškiniai veikia žmogaus psichiką.

Mekabciel

Citata iš: idenmeyou  sausio 06, 2015, 21:28:05
Visa žmonija gautųsi tada yra susieta, nes jei aš turėsiu įtakos keisti žmogaus gyvenimą, jis nesugebės padaryti taip, kad aš jo nepakeisčiau. Kaip pavyzdys, žmogus užsidarys pastate ir medituos, ten nebus jokio garso ir jis nežinos kas vyksta lauke, bet aš namą susprogdinsiu, atitinkamai paveiksiu jį, nors jo mąstyme to tikrai nebuvo. Geras mąstymas yra, kad gali kažką keisti, manau taip ir yra, tik savoje aplinkoje, savo veiksmuose, bet aš negaliu sugalvojęs pradanginti žvaigždių ar kosmoso spindulius stumti į kitą pusę, labiau patys visatos reiškiniai veikia žmogaus psichiką.


Visa zmonija ne tik kad susieta, ji sudaro viena homogenini kurini, kuris jauciasi suskaldytas ir nejaucia priklausomybes.

Tai kad zmogus pakeicia, kazkieno kito gyvenima tai taip pat ne jo nuopelnas. Mintys ir norai ne zmogaus sugeneruotas rezultatas. Zmogus tik mano jog pats kazka itakojo, sugalvojo ir padare. Juk mes neturime stalciuko is kurio pasiemame norus ir mintis. Atejo ir atejo. Materialus pasaulis tai pasekme, rezultatas.
Beabejo visatos reiskiniai didesne daro itaka nei zmogus jiems. Zmogus neturintys jokio savybiu panasumo su gamta atitinkamai ir itakos neturi. Tik budamas tapatus savybemis su gamta, gali ja itakot.

Benamis

Citata iš: Mekabciel  sausio 06, 2015, 21:56:22
Mintys ir norai ne zmogaus sugeneruotas rezultatas. Zmogus tik mano jog pats kazka itakojo, sugalvojo ir padare.


Nori pasakyti, kad uz zmones viskas jau nuspresta is anksto?

Mekabciel

Citata iš: Benamis  sausio 06, 2015, 22:06:59
Nori pasakyti, kad uz zmones viskas jau nuspresta is anksto?



Juk visad darau tai ko noriu. Rinkdamasis is kriauses ir obuolio, visad pasirinksiu ta, kurio labiau norejau, o gal nenoriu nei vieno nei kito ir noriu but nevalges ir pasirinksiu trecia pasirinkima. Jei stengies save stebet, pastebi, kad ne tu tuos norus pagimdai, jie patys pas tave gimsta. Valios laisve tai busena kai renkantis tau visiskai vienodai. Ar ta valgyt ar ana - vienodai. Bet ir tame valios laisve iliuzine. Zmogus tiesiog nieko nenori, tai vistiek noras.


Aukštyn