Ar Dievas sukūrė blogį?

Pradėjo Steiblys, spalio 27, 2014, 15:31:46

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

idenmeyou

Citata iš: mangirdas.bu  gruodžio 20, 2014, 16:40:35

Na todėl, kad aš, visatą apibūdinčiau viena sąvoka- aukščiausia "givybės" forma.



Ne visiškas atitikimas. Visata nėra vien tik gyvybė ir grožis. Greičiau jau didžioji visata netinkama formuotis jokiai gyvybei, aš net nekalbu apie žmogų, bet net ir įvairiems mikrobams ten ne vieta. Tad žvelgiant iš tokios perspektyvos tam tikra visatos dalis lyg ir negyva.

mangirdas.bu

Citata iš: idenmeyou  gruodžio 20, 2014, 18:15:57
Citata iš: mangirdas.bu  gruodžio 20, 2014, 16:40:35

Na todėl, kad aš, visatą apibūdinčiau viena sąvoka- aukščiausia "givybės" forma.



Ne visiškas atitikimas. Visata nėra vien tik gyvybė ir grožis. Greičiau jau didžioji visata netinkama formuotis jokiai gyvybei, aš net nekalbu apie žmogų, bet net ir įvairiems mikrobams ten ne vieta. Tad žvelgiant iš tokios perspektyvos tam tikra visatos dalis lyg ir negyva.


Pagal WMAP gautus NASA duomenis Visatą sudaro 4 % atomų, kurie yra žvaigždžių ir planetų pamatinė medžiaga. Tamsioji medžiaga arba nematomoji medžiaga sudaro 22 %, ši medžiaga skiriasi nuo atomų, neabsorbuoja ir neišskiria šviesos, atrasta netiesiogiai pagal įtaką Visatos kūnų judėjimui, gravitaciją. 74 % Visatos sudaro Tamsioji energija, kuri veikia panašiai kaip antigravitacija. Ši energija atsakinga už greitėjantį Visatos plėtimąsi. Stebimoje visatoje šiuo metu yra 120 milijardų galaktikų, jos skirstomos į keletą kategorijų ir yra skirtingų skaitinių dydžių.

O aš čia randu neatitikimų.

"Tamsioji medžiaga arba nematomoji medžiaga sudaro 22 %" , ši medžiaga skiriasi nuo atomų, neabsorbuoja ir neišskiria šviesos, atrasta netiesiogiai pagal įtaką Visatos kūnų judėjimui, gravitaciją.

74 % Visatos sudaro Tamsioji energija, kuri veikia panašiai kaip antigravitacija

O ką aš pasakyčiau tai, kad pati visata yra didelis visa palaikantis gyvas organizmas.
Ji ir yra kuri viska formuoja, stato, stabilizuoja iš "juodosios medžiagos". Kuri kaip žinoma mokslininkams nėra visiškai ištirta

Jimas

Kas yra gėris ir blogis? Manyčiau tai žmogaus išgalvoti dalykai, kažin ar visatoje toli nuo mūsų planetos kas nors susimąsto kai pvz; sprogsta žvaigždė, kad tai yra blogai ir panašiai :D.

idenmeyou

Citata iš: mangirdas.bu  gruodžio 20, 2014, 21:34:20
Pagal WMAP gautus NASA duomenis Visatą sudaro 4 % atomų, kurie yra žvaigždžių ir planetų pamatinė medžiaga. Tamsioji medžiaga arba nematomoji medžiaga sudaro 22 %, ši medžiaga skiriasi nuo atomų, neabsorbuoja ir neišskiria šviesos, atrasta netiesiogiai pagal įtaką Visatos kūnų judėjimui, gravitaciją. 74 % Visatos sudaro Tamsioji energija, kuri veikia panašiai kaip antigravitacija. Ši energija atsakinga už greitėjantį Visatos plėtimąsi. Stebimoje visatoje šiuo metu yra 120 milijardų galaktikų, jos skirstomos į keletą kategorijų ir yra skirtingų skaitinių dydžių.

O aš čia randu neatitikimų.

"Tamsioji medžiaga arba nematomoji medžiaga sudaro 22 %" , ši medžiaga skiriasi nuo atomų, neabsorbuoja ir neišskiria šviesos, atrasta netiesiogiai pagal įtaką Visatos kūnų judėjimui, gravitaciją.

74 % Visatos sudaro Tamsioji energija, kuri veikia panašiai kaip antigravitacija

O ką aš pasakyčiau tai, kad pati visata yra didelis visa palaikantis gyvas organizmas.
Ji ir yra kuri viska formuoja, stato, stabilizuoja iš "juodosios medžiagos". Kuri kaip žinoma mokslininkams nėra visiškai ištirta


Tai, kad labai jau nemaža dalis mokslininkų galvoja grįžti prie idėjos, jog visata visgi nesiplečia. Kaip jau turėtum žinoti visatos plėtimosi prielaidos tėvas nustatė šiuos dalykus prieš daug metų pagal galaktikų spalvų kitimus ir didėjančius nuotolius tarp jų, bet kaip buvo ištirta spalva ir dydis keičiasi masyvėjant atomui, tad turėtum taip pat paskaityti jog dabar tarp mokslininkų labai populiari idėja jog visgi visata nesiplečia. Ir viso plėtimosi teorija bandoma išgelbėti tamsiosios energijos egzistavimu.
Dabar yra manoma, kad ši ypač tamsioji materija daro poveikį gravitacijai, bet apie pačia gravitaciją kyla daug klaustukų, tai ką jau kalbėti apie veiksnį, kuris veikia gravitaciją. Beje tamsioji energija ir tamsioji medžiaga šių dienų žiniomis yra įrodytos kaip egzistuojančios, bet tik ne tokios kaip duodančios gyvybę, apie tamsiąją energiją ir medžiagą žmonių beveik minimalios žinios.

Tu kalbi apie visatą, kuri viską kuria, bet nėra atrastas visatos protas, viskas vyksta labai painiai, visgi beveik visa mums žinoma Visatos dalis visiškai netinkama atsirasti jokiai gyvybei.

mangirdas.bu

Dėl gravitacijos bei antigravitacijos. Vienu metu egzistuoja šie du veiksniai. Kurie gali saveikauti kartu. Kad ir kaip pavizdį, gali kelti, kad ir tapati butelį ir jauti kaip ta energija arba antigravitacija tau padeda ir tu tą butelį pakeli taip lyg keltum plunksną, nepajauti jokio svorio, o atvirkščiai, tai tiesiog pakyla i ora kartu su ranka. Tai ir atrodo, kad ir pati ranka ir bonke abu pakyla į orą be jokio svorio, lyg gravitacija net neegzistuotu. Tai ir leidžia suprasti, kad vienu metu egzistuoja apskritai bet kokio turinio energija , gravitacija bei anti. Kad vienu metu visi šie dalykai egzistuoja.
O iš kur aš tai žinau, nes man pačiam teko kelti buteli ir tai pajausti.
Aš vistiek likčiau prie to, kad visata auga bei plečiasi, kad ji gyvas organizmas kuris ir saveikauja kartu su atomais ar elektrodais :D tamsiąja bei švariąja energija.
Kad tai yra visatos dalis, ką jinai kontroliuoja, nes tai jos organizmas. O ji pati ir yra protas. Mes, bei visa kitka yra jos viduje. O tas protas yra išorėje, kuris viska mato, stebi, o gal net žavisi.
Kad tarkim aš esu žmogus visata ir manyje gyvena visa egzistencija, tai yra laisvas plotas žarnynuose kur tamsu, taip pat ir šiukšlės kaip šūdai, būna, kad sukeliu tai drebėjimus ar dar kašką kai paleidžia vidurius ar kitaip apsivalo organizmas. Ir manyje gyvena bakterijos gerosios ir kitokios, ir manyje gyvena daug visokiausiu kitokių.

Tai kaip ir visata ji yra vienas gyvas organizmas, o mes gyvename jame. Taip kaip manyje gyvena visokiausios bakterijos. Taip kaip ji taip pat apvalo savo organizma visokiausiais įvikiais.

Skirtumas būtu toks, kad aš nematau savo organizmo vidaus, aš jį tik jaučiu.
O visata jį mato.

idenmeyou

Antigravitacija labiau idėja nei realybė. Dažnas mitas yra, kad neva kosmonautai nejaučia gravitacijos, ji taip pat ten yra, tik maža, kuri nepajėgi žmogaus masės traukti stipriai. Yra išbandyta antigravitacinių bandymų pasitelkiant elektromagnetinę jėgą, bet gaunasi tik iliuzija, gravitacija visvien buvo.


mangirdas.bu

Turint omenį kas vyksta kai susijungia gravitacija su anti. Tai pagal idėja būna 0. Tai pagal idėja ką tu tada darai tai neturi svorio. Aš nekisu jokių bandymu, ką kiti megino techniniais būdais. To aš nežinau.
Aš apie tai ką žinau, tai kaip yra imanoma tiesiog to nejausti. Kaip ir minėjau, lyg paimtum į ranka butelį ir jį pakeltum> ir tuo metu tu nejauti nei pačios rankos, nei butelio svorio> tai tiesiog.
Aišku būtu įdomu, kad mokslininkai ar kiti žmones tokiam įvikiui būtu pasiruošę ir aš tai vygdyčiau ir poto praneščiau, ką jaučiau, ar tai ivyko. Ir tik tada- po mano patvirtinimo- jie tai patikrintu savaip.

Valius

Toloka mes nukrypome nuo pradinės temos. :D Visata, nesvarbu, plečiasi ji ar traukiasi ar stabili, tai yra tam tikras erdvėlaikis ir tam tikra materija, kurios gabaliuką mes galime tirti naudodami mūsų jusles. Tai, kas erdvėlaikyje ir materijoje mums nepatinka, yra mums „blogis".

Dievas yra tai, ką mes patiriame kaip kažką, kas suteikia mums gyvybę, laimę, stiprybę ir pan. Kadangi galybė žmonijos kartų gyveno patriarchalinėse visuomenėse, Dievas dažnai antropomorfizuojamas į gerą, bet griežtą senioką, kuris lyg ir privalo mus taip globoti, kad mums būtų tik gera. Bet tas vaizdas vis tiek yra tik mūsų galvoje ir pasąmonėje. Ir, be viso ko, verta suprasti, kad net toks įsivaizduojamas senukas-globėjas norėdamas padaryti savo globotinius stipriais ir laimingais juos grūdins įvairiais nemaloniais išbandymais.

mangirdas.bu

Labai geras mąstymas.
Bet tai nebutinai jeigu man ar tai tau, tai nepatinka ir tai jau yra blogai. Ar turi būti blogai.

Nu tarkim :D noriu bezdėt viešai kur prie to pačio ir nenoriu, nes nejauku, čia atsiranda jau gėdos, sarmatos jausmas. O ar tai blogai, gal. Gal labiau tai nemalonu.
O gal nesmirdės arba tik šeip niekas neužuos ir paleidi ta nedidelia šaibyte ir žiurėk nieko :D

Bet tokiuose dalykuose aš blogio neįžvelgiu, o tik žmogiškumą apskritai. O blogi gali būti žmones ir ju poelgiai, bei, kad ir tie patys žodžiai.

Dievas yra tai, ką mes patiriame kaip kažką, kas suteikia mums gyvybę, laimę, stiprybę ir pan........
Nu žinoma, kad iš dalies taip, pritarčiau. Bet tai kaip ir tai, ir yra ta būsena, būtent  kurią ir kokią- tu jauti. O tu ją gali jausti visaip, tai yra vienaip ir kitaip. Kad ir visada taip gyvent, kad ir tarkim "euforijos" būsenoj. Dievo-žmogaus vienumoj. Jeigu sugrįžus tai tiesiog tai vertinčiau kaip tokį būvi, kai tu jauti savo pačio sielą ir nieko aš čia neišskirčiau.

idenmeyou

Citata iš: mangirdas.bu  gruodžio 21, 2014, 18:23:07
Dievas yra tai, ką mes patiriame kaip kažką, kas suteikia mums gyvybę, laimę, stiprybę ir pan........


Iš kur tu žinai, kad tavo jausmai iš Dievo ir suteikia laimę, stiprybę. Žmogus gali būti visiškai netikintis Dievu, netgi satanistas ir gali būti toks pat stiprus tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Laimė irgi kuriame patys ir dažnai kertasi su požiūriu, vienas laimingas turėdamas gana nedaug, kitam nėra laimės nors ir visko per akis.

Valius

Citata iš: idenmeyou  gruodžio 21, 2014, 18:28:59
Citata iš: mangirdas.bu  gruodžio 21, 2014, 18:23:07
Dievas yra tai, ką mes patiriame kaip kažką, kas suteikia mums gyvybę, laimę, stiprybę ir pan........


Iš kur tu žinai, kad tavo jausmai iš Dievo ir suteikia laimę, stiprybę.......


Tikinčiam žmogui bet koks geras įvykis jo gyvenime bus Dievo dovana, blogas įvykis - Dievo išbandymas. Taip jis jaučia Dievą, visa kita, ką jis atseit „žino" apie Dievą - tai tik spėjimai, hipotezės, prasimanymai.

Netikinčiam žmogui geri ir blogi įvykiai - įvairių jo gyvenimo aplinkybių išdavos. O satanistui - šėtono dovanos ar išbandymai. Kiekvienas turi savo pasaulį, negali visi vienodai jausti. Tuo (na, ne vien tik tuo) žmonės ir įdomūs vieni kitiems. :)

idenmeyou

Pritarčiau tau, tai greičiau pozicijos klausimas nei tikras žinojimas. Iš esmės tiki Dievu ar netiki, jo egzistavimo įrodymas lieka toje pačioje plotmėje, tik skiriasi požiūris, tikintysis tiki, kad jis egzistuoja, netikintis netiki, bet žmogus kaip stebėtojas jo neužfiksuoja pasaulyje, gali daryti tik prielaidas.

Aukštyn