Nuodemiu atleidimas

Pradėjo Teroras, gruodžio 28, 2011, 13:59:24

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

paragraf 78

Jau anksčiau rašiau, jog ne dėl sukalbėtos maldelės atleidžiamos nuodėmės, o dėl gailesčio už jas. susirask internete atgailos dalis ir pamatysi kiek daug reikia padaryti.
mano praktika atvirkščiai, rodo jog kunigui gali išsakyti viską.
Jungas pastebėjo, jog tos religinės instancijos kuriose nėra išpažinties instituto, žmonės nesusivokia kada jiems atleistos nuodėmės, tad niekada iki galo nebūna tuo tikri. Be to tie kas reguliariai praktikuoja išpažinties sakramentą, turi mažiau psichologinių problemų arba lengviau su jomis susidoroja.

OKULTISTE

Dark, beveik su viskuo sutinku. Todėl tik kai kur patikslinsiu, papildysiu, kad būtų aiškiau...

-Iš tikro gal jau šioje temoje buvo minėta apie Atgailos dalis, tad pirmoje pastraipoje suminėjote tik iki 25% visų veiksmų, kuriuos reikia atlikti Išpažinčiai.
-Galbūt dėl to Jums nebuvo po to geriau. Beje, klausykla atsirado būtent patogumo dėlei, todėl tikrai yra galimybių bet kokioje aplinkoje išpažinti nuodėmes kunigui (pavyzdžiui, miške atsisėdus ant samanų - pati buvau tokiose Susitaikinimo pamaldose)...
- Būtent kunigui reikia pasakyti dėl to, kad tik iš jo galima gauti išrišimą. Tad tai nepriklauso nuo ryšio (kurio, beje, negalime matuoti) "su transcendencija" (patinka man tokie dideli Dievo "CHA", kai Jis visiškai nusispjauna į žmonių  logiką, suvokimą ir pan.)...

P.S.: Labai gražu:
Citata iš: Dark  balandžio 23, 2012, 08:10:10
kai aš kalbu apie save su artimu žmogumi, aš atrandu savy tai, ką reiktų labiau puoselėti ir tai, ko vertętų atsisakyti.

Dark

Citata iš: OKULTISTE  balandžio 23, 2012, 11:19:42
P.S.: Labai gražu:
Citata iš: Dark  balandžio 23, 2012, 08:10:10
kai aš kalbu apie save su artimu žmogumi, aš atrandu savy tai, ką reiktų labiau puoselėti ir tai, ko vertętų atsisakyti.



Ačiū.

Bet iškyla  klausimas, ar tas išrišimas yra tikras ar tėra kažkoks simbolis teoriniam lygmeny? Tieiog manau,kad nuodėmes gali atleisti tikrai ne žmogus.Aš neprieštarauju niekieno suvokimui, tačiau manasis supratimas pasilieka ties tuo,kad  galiausiai paties žmogaus pats sau pripažindamas savo veiksmus gauna išrišimą nuo savęs būnant atviram ir teisingam, objektyviam sau.:) Nes kunigas gali duot išrišimą, bet ar jis bus tikras,jei tu sau meluosi?

OKULTISTE

Būtent, teisingai galvojate... Jei nebus visų Atgailos dalių, tai kokia tai Išpažintis... Tad tikrai tik kunigo išrišimo neužtenka...

Beelzebub

#49
balandžio 23, 2012, 15:56:00 Redagavimas: balandžio 23, 2012, 15:57:53 by Beelzebub
Per visą gyvenimą buvau du kartus išpažinties pas kunigą. Man tai buvo labai nemalonus procesas. Sąžinė nepasidarė nė kiek ramesnė, net abejoju ar viską pasakiau. Negaliu prisiversti svetimam žmogui išsipasakoti - man tai nemalonu.

Išvis, bažnyčia ir buvimas joje mane kažkuom labai atgraso. Stengiuosi lankytis ten kuo rečiau, kiek tik įmanoma.


RoxiO

Citata iš: Beelzebub  balandžio 23, 2012, 15:56:00
Per visą gyvenimą buvau du kartus išpažinties pas kunigą. Man tai buvo labai nemalonus procesas. Sąžinė nepasidarė nė kiek ramesnė, net abejoju ar viską pasakiau. Negaliu prisiversti svetimam žmogui išsipasakoti - man tai nemalonu.


Per pirmąją komuniją man buvo lygiai tas pats. Nepasakiau bent pusės nuodėmių.

Beelzebub

Citata iš: RoxiO  balandžio 23, 2012, 19:11:18
Citata iš: Beelzebub  balandžio 23, 2012, 15:56:00
Per visą gyvenimą buvau du kartus išpažinties pas kunigą. Man tai buvo labai nemalonus procesas. Sąžinė nepasidarė nė kiek ramesnė, net abejoju ar viską pasakiau. Negaliu prisiversti svetimam žmogui išsipasakoti - man tai nemalonu.


Per pirmąją komuniją man buvo lygiai tas pats. Nepasakiau bent pusės nuodėmių.


Turbūt daugeliui panašiai. O man nuo pirmos komunijos dar daugiau blogų atsiminimų: pvz man nuo žvakės buvo užsidegę plaukai, o mano vienas klasiokas buvo nualpęs. Tai po to kai jau priėjau prie kunigo su ašarom akyse, man buvo toks stresas, kad man atrodo nieko jam net ir neatsakiau, nei "amen" nei nieko ką ten reikėjo.

OKULTISTE

Aha... Ir dėl jūsų asmeninių problemų kalta krikščionybė...  :D

RoxiO

#53
balandžio 24, 2012, 10:44:28 Redagavimas: balandžio 24, 2012, 16:52:09 by RoxiO
Citata iš: OKULTISTE  balandžio 24, 2012, 10:23:11
Aha... Ir dėl jūsų asmeninių problemų kalta krikščionybė...  :D


Na nežinau, kaip prie netyčia sudaužytos vazos galėčiau priplakti krikščionybę, bet jei taip sakai... :D

Pirmai neteisingai perskaičiau okultistės žinutę, sakau tai tam, kad žemiau esanti žinutė būtu prasminga :D

paragraf 78

Ne pokalbių, o problemų :) skaityt nebemoki? :)

Beelzebub

Na, aš tiesiog nemėgstu krikščionybės. Labai. :) Stengiuosi toleruoti visas religijas, bet nelabai man sekasi tai.

OKULTISTE

Su krikščionybe viskas tvarkoj - gera religija. Tik va žmonės...
Tai gal derėtų įsikalti tai į savo traumuotą galvelę...

TinSoldier

Nacizmas ir komunizmas irgi geros filosofija. Tik va, žmonės..
Tai, ką žmonės su filosofija daro, ir yra svarbiausia. Ant poprieriaus gal ir puiki ta krikščionybė. Bet popieriukas nieko nereiškia. Svarbu tai, kas yra realybėje. Ir teisti religiją reikia pagal tai, kaip žmonės su ja tvarkosi. O ne kokia teorija yra :)

Beelzebub

Citata iš: OKULTISTE  balandžio 24, 2012, 15:42:33
Su krikščionybe viskas tvarkoj - gera religija. Tik va žmonės...
Tai gal derėtų įsikalti tai į savo traumuotą galvelę...


Tai gal eik ir įkalk tai į kokio kunigo pedofilo galvelę. :)

RoxiO

Citata iš: OKULTISTE  balandžio 24, 2012, 15:42:33
Tik va žmonės...
Tai gal derėtų įsikalti tai į savo traumuotą galvelę...


Na to jau man per daug, todėl išdėstysiu ką aš manau. Manau, kad tu tai sakai žmonėms, kurie turi užtikrintus argumentus ir įrodymus, kai tuo pačiu tu tegali pateikti beprasmį sakinį, kuris nieko nereiškia ir yra visapusiškai šališkas tavo nuomonei.

Aukštyn