Laidoti ar kremuoti?

Pradėjo Beelzebub, liepos 27, 2012, 16:44:56

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Beelzebub

Beskaitant J.Ivanauskaitės "Tibeto Mandalą", aptikau keletą eilučių apie tibetiečių laidotuves. Nepamenu jau tiksliai kas ten buvo parašyta, bet daugmaž aiškino, jog tibetiečiai žmones arba sudegina (galiu ir klysti), arba tiesiog palieka kurnors kūną gyvūnams suėsti - grifams pavyzdžiui, tačiau niekada nelaidoja. Jų aiškinimas gan paprastas - uždarant kūną į medinį karstą, užkasant po žeme ir neleidžiant jam suirti kurį laiką, yra trukdoma žmogaus sielai palikti šią žemę/išsilaisvinti. Suprantu, jog tai tiesiog jų tradicijos, o mes turim savas, bet kaip manot, galbūt tame yra tiesos?

Pas mus Lietuvoje yra įprasta laidoti žmones, bet kartais išgirstu tokių kalbų kaip: "Aš tikrai nenorėčiau, jog mane laidotų, pūti po žeme, kad kirmėlės estų, norėčiau būti kremuotas", arba "mane gasdina vien ta mintis, kad atsibusiu karste, geriau jau būti kremuotam".

Taigi įdomu kokia jūsų nuomonė. :) Ar mirę norėtumėte būti palaidoti ar kremuoti? O gal jums nėra skirtumo? Arba galbūt norėtumėte atiduoti savo kūną kokioms nors laboratorijoms/mokslininkams/tyrimams?

.L.U.T.H.O.R.

Citata iš: Beelzebub  liepos 27, 2012, 16:44:56
Beskaitant J.Ivanauskaitės "Tibeto Mandalą", aptikau keletą eilučių apie tibetiečių laidotuves. Nepamenu jau tiksliai kas ten buvo parašyta, bet daugmaž aiškino, jog tibetiečiai žmones arba sudegina (galiu ir klysti), arba tiesiog palieka kurnors kūną gyvūnams suėsti - grifams pavyzdžiui, tačiau niekada nelaidoja. Jų aiškinimas gan paprastas - uždarant kūną į medinį karstą, užkasant po žeme ir neleidžiant jam suirti kurį laiką, yra trukdoma žmogaus sielai palikti šią žemę/išsilaisvinti. Suprantu, jog tai tiesiog jų tradicijos, o mes turim savas, bet kaip manot, galbūt tame yra tiesos?

Pas mus Lietuvoje yra įprasta laidoti žmones, bet kartais išgirstu tokių kalbų kaip: "Aš tikrai nenorėčiau, jog mane laidotų, pūti po žeme, kad kirmėlės estų, norėčiau būti kremuotas", arba "mane gasdina vien ta mintis, kad atsibusiu karste, geriau jau būti kremuotam".

Taigi įdomu kokia jūsų nuomonė. :) Ar mirę norėtumėte būti palaidoti ar kremuoti? O gal jums nėra skirtumo? Arba galbūt norėtumėte atiduoti savo kūną kokioms nors laboratorijoms/mokslininkams/tyrimams?


Aš tai miręs dematerializuosiuos, taip kaip Yoda padarė ;D

Benamis

Kazkada galvojau apie tai tema sukurti :)

Citata iš: Beelzebub  liepos 27, 2012, 16:44:56
arba "mane gasdina vien ta mintis, kad atsibusiu karste, geriau jau būti kremuotam".


Dabar daznai pasitaiko, kad mirusiajam ideda ir mobiluji telefona i karsta :) Tiesa nezinau koks rysys 3 metrai po zeme ir ar is viso toks yra.

vitake

Mane taipogi gąsdina  mintis, kad karste galiu atsibusti. Ir tikrai nenoriu supūt karste ėdama kirmėlių. Bet taip pat man nepatinka kremavimo būdas... Manau norėčiau būt palaidota pagal budizmą, o dalį pelenų paleisti į jūrą, kitą dalį užkasti kartu su medžio sėkla. Manau taip galėčiau gyvuoti toliau :)

.L.U.T.H.O.R.

#4
liepos 27, 2012, 18:23:37 Redagavimas: liepos 27, 2012, 18:31:39 by Šešėlis
Citata iš: vitake  liepos 27, 2012, 18:17:16
Manau taip galėčiau gyvuoti toliau :)

Nemanau, kad tavo gyvavimas susijęs su kūno laidojimo papročiais, ar kaip čia išsireikšt.  Kūnas yra tik indas, nesvarbu kaip jį kažkas palaidos, svarbu siela jau būtų atsikabinusi :)

O šiaip pas mus gi ir yra krematoriumas nuo pernai metų kiek žinau. Aišku senoji karta liks prie laidojimo žemėje, tikriausiai, bet manau jaunesni pradės rinktis ir kremavimą.  O šiaip kiek permečiau akimis, tai senovės lietuviai, ir laidojo po žeme ir degino kūnus.

vitake

Citata iš: Šešėlis  liepos 27, 2012, 18:23:37

Nemanau, kad tavo gyvavimas susijęs su kūno laidojimo papročiais, ar kaip čia išsireikšt.  Kūnas yra tik indas, nesvarbu kaip jį kažkas palaidos, svarbu siela jau būtų atsikabinusi :)
<...>



Aš tai suprantu, bet tiesiog manau, kad bent dalelė manęs tuomet augtu su medžiu. Vis dėl to prabuvus keliasdešimt metų "inde" (kūne) norėtųsi, kad juo būtu pasirūpinta.


omcikas

as tai nenoreciau buti sudegintas.. gal tai ir kvailai nuskambes.. sakykime, kad mokslas to dar nezino, bet po mirties zmogus kuri laika vistiek geba jausti skausma, bet neturi galimybes jo parodyt (neisreksi juk..) tai koks turetu buti jausmas buti deginamam.. pragaras..

.L.U.T.H.O.R.

Citata iš: omcikas  liepos 27, 2012, 21:51:55
as tai nenoreciau buti sudegintas.. gal tai ir kvailai nuskambes.. sakykime, kad mokslas to dar nezino, bet po mirties zmogus kuri laika vistiek geba jausti skausma, bet neturi galimybes jo parodyt (neisreksi juk..) tai koks turetu buti jausmas buti deginamam.. pragaras..


Smegenys po kiek laiko miršta? Po to jau jokio fizinio skausmo tikrai nejausi :D O čia prisifantazuot tai visko aišku galima :D Vistiek šarvoja ir laiko ten žmones kažkiek laiko, tai siela spėja atsiskirt manau, tada jau sudegina O.o

omcikas

vistiek ant deginimo nepasirasysiu.. reiks ta i savo testamenta itraukt.. :D Kazkur anomalijoj(niekad neatsimenu ivykiu, datu,skaiciu, vardu ir straipsniu pavadinimu) buvo straipsnis apie tai kai mirusiu zmoniu kunai persikreipdavo nuo per juos leidziamos eletros sroves.. veidai atrode tarsi iskreipti skausmo ir t.t ir pan.. taip taip zinau refleksai... bet vistiek.. kam rizikuot..

martyr

Citata iš: vitake  liepos 27, 2012, 18:17:16
Mane taipogi gąsdina  mintis, kad karste galiu atsibusti. Ir tikrai nenoriu supūt karste ėdama kirmėlių. Bet taip pat man nepatinka kremavimo būdas... Manau norėčiau būt palaidota pagal budizmą, o dalį pelenų paleisti į jūrą, kitą dalį užkasti kartu su medžio sėkla. Manau taip galėčiau gyvuoti toliau :)
eina sau,gera mintis su pelenaisir sėkla.. aš ir taip užsinorėjau..

.L.U.T.H.O.R.

Citata iš: martyr  liepos 27, 2012, 22:57:55
Citata iš: vitake  liepos 27, 2012, 18:17:16
Mane taipogi gąsdina  mintis, kad karste galiu atsibusti. Ir tikrai nenoriu supūt karste ėdama kirmėlių. Bet taip pat man nepatinka kremavimo būdas... Manau norėčiau būt palaidota pagal budizmą, o dalį pelenų paleisti į jūrą, kitą dalį užkasti kartu su medžio sėkla. Manau taip galėčiau gyvuoti toliau :)
eina sau,gera mintis su pelenaisir sėkla.. aš ir taip užsinorėjau..


Išvis ką jūs vaikai galvojat apie mirtį :D Apie gyvenimą galvokit, gyvenimą.

OKULTISTE

Ir urnose, ne tik karstuose, turi būti laidojama, tai galima kaip norima, tik nereikia išsidirbinėti su visokiais pelenų išbarstymasi ar pan. Jei norit, kad kūno dalys būtų išsklaidytos, tai geriau ne deginimas, o donorystė...

.L.U.T.H.O.R.

O jei norit pasitarnauti po mirties, bet nenorit dalinti kūno dalių, tai savo pelenais galit liept žiemą takus pabarstyt ;D

omcikas

arba vasara, pamidorams siltnami vietoj trasos pabarstyt, o pirma pamidoru derliu suvalgyti artimiesiems prisimenant mirusiji..  ???

martyr

Citata iš: omcikas  liepos 28, 2012, 00:30:42
arba vasara, pamidorams siltnami vietoj trasos pabarstyt, o pirma pamidoru derliu suvalgyti artimiesiems prisimenant mirusiji..  ???
suvaikėjai.

Aukštyn