Evangelijos, knygos ir filosofija

Pradėjo eternal.bliss, spalio 16, 2012, 16:42:14

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

eternal.bliss

Kai žmogus pradeda remtis "mokymais" knygomis ir žodžiais, taip nutinka.

astropasaulis

Citata iš: eternal.bliss  spalio 16, 2012, 16:42:14
Kai žmogus pradeda remtis "mokymais" knygomis ir žodžiais, taip nutinka.

Turėjai omeny, šiuo atveju, neigiama evangelijų įtaka? :)

eternal.bliss

netik jų. Reikia suprasti kad žmogus parašęs knygą ją parašė tam tikro sąmoningumo būdamas, turėdamas tam tikrą intelektą ir analizavimo sugebėjimus.
Netgi labai garsių filosofų žodžiuose yra visiškų nesąmonių, nes paprasčiausiai, kai kurie negalėjo suprasti tam tikrų dalykų ir įvardijo kažką kaip jam atrodė, o gal kaip norėjo, kad būtų.

astropasaulis

Citata iš: eternal.bliss  spalio 16, 2012, 16:57:32
netik jų. Reikia suprasti kad žmogus parašęs knygą ją parašė tam tikro sąmoningumo būdamas, turėdamas tam tikrą intelektą ir analizavimo sugebėjimus.
Netgi labai garsių filosofų žodžiuose yra visiškų nesąmonių, nes paprasčiausiai, kai kurie negalėjo suprasti tam tikrų dalykų ir įvardijo kažką kaip jam atrodė, o gal kaip norėjo, kad būtų.

Pritariu. Tiesiog negaliu pakęsti, kai absoliučiai kas nors idealizuoja Platoną, Sokratą ir kitus filosofus. Jie juk iš kito laikmečio. Mūsų filosofija turėtų būti kitokia.

Benamis

Truputeli nuklydote nuo temos :) Jeigu noresite pratesti diskusija, praneskite - perkelsiu Jusu zinutes i nauja tema :)

crystal

Citata iš: astropasaulis  spalio 16, 2012, 17:03:53
Pritariu. Tiesiog negaliu pakęsti, kai absoliučiai kas nors idealizuoja Platoną, Sokratą ir kitus filosofus. Jie juk iš kito laikmečio. Mūsų filosofija turėtų būti kitokia.

Ir kokia gi ta mūsų filosofija turėtų būti? Ar daug jų filosofijos išsianalizavai, kad taip kritiškai vertini?
eternal.bliss-Manau, kad analizuojant kitų filosofijas, gali atrasti "savąją" , o tu dabar taip išsireiškiai, kad remtis kitų mokymais ir knygomis yra neteisinga. Vos ne taip, kad ir vėl reikia "tiesiog pajausti". Nebent aš blogai tave supratau.

eternal.bliss

Turi suprasti, kad naudojimasis kitų mintimis tave įkalina jose. Kaip ir autoriteto turėjimas įkalina tave autoriteto klaidoms.

Be to diskusija su tokiu žmogumi yra beviltiška, nes knygų yra pilna, gali remtis bet kokio kvailio žodžiais, gali remtis bet kokio mokslininko žodžiais. Tačiau seniau taip pat buvo, ir kas skatina tobulėjimą yra skirtingas požiūris, nesuvaržymas savęs kažkokiomis "taisyklėmis", autoritetais, ar dar kuo.
Tobulėjimas yra abejojimas realybe ir noras peržengti jos suvokimą, o ne palaikymas seno suvokimo.

Kai kurie žmonės kovoja už seną suvokimą, kai kurie žengia toliau tobulėjant.

Nežinukas

Citata iš: eternal.bliss  spalio 16, 2012, 18:44:13
Be to diskusija su tokiu žmogumi yra beviltiška, nes knygų yra pilna, gali remtis bet kokio kvailio žodžiais, gali remtis bet kokio mokslininko žodžiais.

Nichilizmas geras dalykas atsipalaidavimui. Bet, kad tu čia taip griežtai, gal ir kitiems pasakysi, kuo gi remtis, jei reikia pereiti sankryža, kurioje niekas nesilaiko taisyklių..?

eternal.bliss

taisyklių?  Tuomet iš kur knygos žino taisykles?
viena taisyklė sako eiti tada kai niekas nevažiuoja, kita sako leisti kitiems pravažiuoti.
Bet trečioji sako skristi  ir jokių sankryžų nebus.
Sau remkis tuo kas veikia, bet jeigu kažko nesupranti, geriau nesakyti, kad tas neįmanoma, Tai tas pats kas važiuojant mašina rėkti ant lėktuvo, Tai tik burbėjimas kuriuo išreiškiamas nesupratimas kaip kažkam tai pavyksta.
Tačiau dažniausiai net neperėjus sankryžos mokoma "taisyklių".

Kiek žmonių tiek kelių, tiek požiūrių, tiek išeičių.


astropasaulis

Man skaudu, kad dauguma žmonių remiasi įvairiomis knygomis kaip absoliučia tiesa. Man asmeniškai svarbiausia koks sklinda iš vidaus pajautimas į ką nors. Jis nors intuityvus, tačiau artimesnis sielai.

Nežinukas

Citata iš: eternal.bliss  spalio 16, 2012, 21:50:46Sau remkis tuo kas veikia, bet jeigu kažko nesupranti, geriau nesakyti, kad tas neįmanoma...

Ko čia nesuprasti?

Jei kas taip darytų, kaip tu čia patari, tektų remtis į grabo lentas...

eternal.bliss

o kaip aš patariu?

crystal

eternal.bliss-na tavo ir arogantiškas požiūris...
Naudojimasis kitų mintimis tikrai neįkalina. Pvz aš semiuosi po truputi tik tai, kas man atrodo priimtina. O ir šiaip, dabar tu išsireiškiai taip, kad absoliučiai kiekvienas turi skirtingus suvokimus ir kad nėra prasmės skaityti knygų. Gal aš atrasiu kažką tokio, ko iki tol nesuvokiau ir tai nebus įkalinimas kito mintyse, o tik man kažkas savo.  Aš jokiu būdu netobulėčiau, jei tik sėdėčiau ir tiesiog "stengčiausi pajusti". Gal tau to ir pakanka, bet bent jau aš negalėčiau aukštint savo "filosofijų" taip, kad visiškai ignoruočiau pasaulyje pripažintas knygas, rašytojus, mąstytojus..tt.

eternal.bliss

Pripažinimas yra tik bendras pritarimas, netgi jei tas dalykas ir nėra tiesa.

Kalbėjau apie knygų ir žodžių aklą tikėjimą, be pagrindo. Nes ta pasaulėžiūra susikurta yra kabanti ore be praktinio suvokimo.
Tikėk kuo nori, jei tave tai daro laiminga, bet abejoju, kad taip yra  :)

crystal

Nėra absoliučios tiesos. Vieniem tiesa, kitiem netiesa. Aklas tikėjimas visuomet yra blogai, tačiau aš tavo pasisakymuose supratau, kad ir remimasis kitų išmintimis yra irgi blogai. Kad reikia vos ne taip, kad iš oro susikurti "savo".

Citata iš: eternal.bliss  spalio 17, 2012, 20:16:48
Tikėk kuo nori, jei tave tai daro laiminga, bet abejoju, kad taip yra  :)

Kodėl abejoji, kad tikėjimas kuo noriu nedaro manęs laimingos?

Aukštyn