Reinkarnacija

Pradėjo Benamis, gruodžio 05, 2011, 17:18:15

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Benamis

Forume pasigedau diskusijos susijusios su inkarnacija.

Reinkarnacija (lot. reincarnatio 'sugrįžimas į kūną') - tariamas reiškinys, kai esminė žmogaus dalis (siela ar dvasia) po jo mirties įsikūnija į kitą žmogų, paukštį ar gyvūną.

Kokia Jusu nuomone apie reinkarnacija? Tikite ar ne? Kodel? Idomu butu isgirsti :)

paragraf 78

Reinkarnacija man yra nepriimtina. Jau vien todėl kad žmogų sudaro ir Siela ir dvasia ir kūnas, tai neperskiriami dalykai sudarantys žmogaus esmę. Nemanau kad kuri nors esmės dalis gali keliauti.
Beje man labai nepatinka vakarietiškas požiūris į reinkarnaciją, nes vakarietis paprastai į ją žvelgia kaip į dar vieną šansą, nors ir teigia jog tiki į ją bet nieko nedaro. Rytietis gi, mato reinkarnaciją kaip baisų prakeiksmą ir visom išgalėm stengiasi išsivaduoti iš šio prakeiksmo.

Teroras

Citata iš: insomnia  gruodžio 05, 2011, 17:28:50
Rytietis gi, mato reinkarnaciją kaip baisų prakeiksmą ir visom išgalėm stengiasi išsivaduoti iš šio


Nesutinku. Rytieciai nemano, kad reinkarnacija yra prakeiksmas ir toli grazu nebando is jos issivaduoti.


paragraf 78

Patikėk, bando. Kažkada nagrinėjau specialiai šį klausimą, rytiečių ir vakariečių reinkarnacijos sampratos skirtumus. Skiriasi labai. Rytiečiai apskirtai kitaip mato pasaulį ir vakarietis jo niekada turbūt nesupras.

Teroras

Citata iš: insomnia  gruodžio 05, 2011, 19:21:37
Patikėk, bando. Kažkada nagrinėjau specialiai šį klausimą, rytiečių ir vakariečių reinkarnacijos sampratos skirtumus. Skiriasi labai. Rytiečiai apskirtai kitaip mato pasaulį ir vakarietis jo niekada turbūt nesupras.


Ziurint apie ka kalbi :) Taciau tikrai nemanau, kad absoluciai visi bando issivaduoti is to prakeiksmo kaip tu pavadinai.

Reinkarnacija ne visiems rytieciams siejamas su blogiu :)

paragraf 78

Na taip, bet aš kalbu apie didžiąją daugumą. Pvz. budizme ir tradiciniame induizme tai prakeiksmas, žinoma yra maža dalis sektelių ir religijų kurios kitaip mato reinkarnaciją. Bet čia veikiau išimtys nei taisyklės.

coliuke

o as visai tikeciau reinkarnacija...juk mano kukliom ziniom sielai isejus is kuno ji iskart kaskur (i dangu ar kur kitur) nekeliauja dar kaskiek laiko "skraido" zemeje...kai kurios sielos negali palikti zemes ir lieka joje vaiduokliu pavidalu, tai kodel tada siela negali "ilysti" i kita koki organizma ;)? cia tik mano sampratavimai...

2012

Citata iš: insomnia  gruodžio 05, 2011, 19:30:59
Na taip, bet aš kalbu apie didžiąją daugumą. Pvz. budizme ir tradiciniame induizme tai prakeiksmas, žinoma yra maža dalis sektelių ir religijų kurios kitaip mato reinkarnaciją. Bet čia veikiau išimtys nei taisyklės.


Tai tu apie, religija ispazistancius. Bet pas juos, kaip ir pas mus daug save laiko likimo valdovais.
Esu bendraves su korejiete, dabar as neatsiminsiu to pavadinimo. Bet jie save priskiria tokiam tarpui, kuris negali patvirtinti ar paneigti Dievo egzistavimo, todel net nebando i tai gilintis.
Neatsimenu pavadinimo tai, ju toks pasirinkimas ir ju tokiu daugelis.

Dabar apie religija, tu zinai kad tarkim Kinijoje kalba, 7dealektais. Tarkim Gyventojas kuris gyvena, Pietu Kinijoje, sunkiai susikalba su zmogum is Vakaru Kinijos. Ka tada kalbet apie religija? Tiek zmoniu, tiek persipinusiu religiju kad pas viena draudziama, pas kita privaloma. Kas dar i tema, tai paziurejus kinu filmus, labai didelis demesys yra kreipiamas gamtai. Nezinau ar tuo tikima i reinkarnacija ar ne, bet man kinu filmai tuo ir issiskiaria savo tokia tylia pagarba aplinkiniams, ir gamtai. :)

paragraf 78

Tie asmenys vadinami agnostikais.
Ir taip, mes kalbame apie tikinčius žmones, nes nėra prasmės kalbant apie reinkarnaciją kalbėti apie tuos kurie ja netiki.
Kas dėl religijos vienodumo, tai geras pavyzdys yra katalikų Bažnyčia. Kokioje šalyje bebūtum, kokia kalba bevyktų mišios, tu puikiai susigaudai kas vyksta nes religija turi savo liturginius kanonus. su kitomis religijomis irgi taip pat būna. Jei Kinijoje dalyvauju tos pačios atšakos budizmo ritualuose, tu puikiai susigaudysi, nes visur viskas vyksta vienodai.
Pažvelkime vėl į krikščionis. Kiek yra skirtingų bažnyčių? Tūkstančiai. Bet pagrindinės dogmos yra tokios pačios.

2012

Citata iš: insomnia  gruodžio 05, 2011, 23:34:15
Tie asmenys vadinami agnostikais.
Ir taip, mes kalbame apie tikinčius žmones, nes nėra prasmės kalbant apie reinkarnaciją kalbėti apie tuos kurie ja netiki.
Kas dėl religijos vienodumo, tai geras pavyzdys yra katalikų Bažnyčia. Kokioje šalyje bebūtum, kokia kalba bevyktų mišios, tu puikiai susigaudai kas vyksta nes religija turi savo liturginius kanonus. su kitomis religijomis irgi taip pat būna. Jei Kinijoje dalyvauju tos pačios atšakos budizmo ritualuose, tu puikiai susigaudysi, nes visur viskas vyksta vienodai.
Pažvelkime vėl į krikščionis. Kiek yra skirtingų bažnyčių? Tūkstančiai. Bet pagrindinės dogmos yra tokios pačios.


Pats rasai, kad baltas zmogus nesupras azijiecio. Paskui pats bandai pritraukti azijos religija prie krikscionybes. Apsispresk pagaliau.

Dar karta, jie nei teigia, nei neigia Dievo egzistavima. Ir tai yra skirtinga, tai nera NETIKIU. Jie isvis net nesigilina, gal tai sunku suprasti, ir gal tai gerai parodo kokie mes skirtingi, ir kaip skirtingai suprantam. Manau reikia itraukti agnostikus i ta savo apibrezima jeigu jau kalbi uz visus ciurkas.

paragraf 78

Aš nepritempinėju prie krikščionybės aziečių religijų. Tiesiog norėjau parodyti akivaizdų pavyzdį, kaip religija gali nepakisti per tūkstančius kilometrų nutolusiuose kraštuose. Tai būdinga religijoms, tokioms kaip krikščionybė, budizmas, induizmas ir net mažosioms religijoms.

2012

Citata iš: insomnia  gruodžio 06, 2011, 00:01:44
Aš nepritempinėju prie krikščionybės aziečių religijų. Tiesiog norėjau parodyti akivaizdų pavyzdį, kaip religija gali nepakisti per tūkstančius kilometrų nutolusiuose kraštuose. Tai būdinga religijoms, tokioms kaip krikščionybė, budizmas, induizmas ir net mažosioms religijoms.


Norejau pasakyti kad dauguma azijieciu, nepriklauso religijai arba netikintiems. Tai 3 kategorija zmoniu, kurie netinka nei i viena is kitu. Ir galbut, jie turi savo nuomone apie reinkarnacija.

Bet, kadangi tu burtininkas o tokiu as bijau, ir dabar isdrysau tau papriestarauti taip visai netiketai ir skausmingai isikandau i liezuvi. Prisipazink cia tavo darbas jo? Uz tai kad papriestaravau  :D
Moralas vaikams, su burtininkais nesigincikit.

paragraf 78

Gal ir mano darbas, niekad negali žinoti :D

snofru

Citata iš: Teroras  gruodžio 05, 2011, 19:03:38Nesutinku. Rytieciai nemano, kad reinkarnacija yra prakeiksmas ir toli grazu nebando is jos issivaduoti.
http://en.wikipedia.org/wiki/Moksha

JerichQ

Žiūrint iš religinės pusės (krikščionybės) tai reinkarnacija yra mitas, sakoma: Gimei, mirei, stojai prieš Dievą, paskui dangus arba pragaras. Aš asmeniškai nelabai tikiu reinkarnacija  :) Nors esu girdėjęs nemažai įvairiausių pasakojimų, nuomonių ir pan.

Aukštyn