Egzorcistas prabilo apie velnio apsėdimo atvejus Lietuvoje

Pradėjo Steiblys, lapkričio 05, 2014, 16:15:49

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Steiblys

CitataPiktosios dvasios veikimas yra daug platesnis. Apskritai čia reikėtų kalbėti, kas yra piktoji dvasia krikščionių mokyme. Ta, kurios pagrindinis tikslas - naikinti, griauti, žudyti, kuri meluoja, apgaudinėja, vagia. Tai dvasia, kuri iš esmės siekia kenkti žmogui", - tvirtina teologijos mokslų daktaras Valdas Mockela.
„Tinkamai neįvertiname pavojaus, kuris gali slypėti įvairiuose dalykuose. Pavyzdžiui, išsilavinęs žmogus, o namie pristatyta tokių dėžučių kampuose su variniais ūsiukais. Klausiu, kas čia, o jis man sako: „Čia man toks ekstrasensas pasakė, kad tai yra dvasių gaudyklė..." Jūs man pasakykite, kodėl ta dvasia turėtų į tą dėžutę su tais variniais ūseliais lįsti. Tų prietarų ne vienas, ir visi, kurie jais tiki, mano, kad tai padės jiems tapti laimingiems. Su tokiais dalykais susiduriu kasdien ir matau, kaip žmonės patys save įbaugina ir praranda tikėjimą", - pasakoja egzorcistas A.Valkauskas.
ai egzorcizmo apeigų metu žmonės kankinasi, juos tampo traukuliai, jie kenčia skausmus ir elgiasi neadekvačiai, psichiatrai tai aiškina psichologiniu poveikiu. Tokių žmonių pasąmonė sklidina neigiamų emocijų ir tuos neigiamus jausmus žmogus turi suvokti, įsisąmoninti. O suvokęs, be abejo, pasijunta dar blogiau. Tačiau psichiatrijos mokslas negali paaiškinti, kaip egzorcizmo apeigų metu apsėstas žmogus pradeda kalbėti svetima kalba, kurios niekuomet nesimokė.

http://www.lrytas.lt/pramogos/tv-kinas/egzorcistas-prabilo-apie-velnio-apsedimo-atvejus-lietuvoje.htm



Ar tai tikra? Ir su kokia jėga visa tai vyksta?

paragraf 78

Kaip didysis egzorcistas kalba apie dvasinius dalykus viskas pas jį super, bet kai tik prašnenka apie ezoteriką kaip tokią, taip iškart į lankas ir nuvažiuoja, gėda net klausyti

Steiblys

Na taip, dabar turėtume būti madingi ir žinoti, kad ezoterika siekia pranokti ne tik tradicinį mokslą ir mediciną, bet ir krikščionių bažnyčias kaip „atgyvenusią pakopą ir atgyvenusį mąstymą", ar ne?

paragraf 78

Ir vėl įžvelgi tai ko nesakiau :) kažkoks tu pasimetęs teksto suvokimo prasme.
Kalbu apie labai konkrečias klaidas. Valkauso pasisakymų dėka, gimė mano lienciato baigiamasis darbas, apie ezoterikos terminologijos vartosenos problemas egzorcistų literatūroje :)
O klaidų ir sąvokų painiojimo tikrai daug
Tikrai neteigiau, kad ezoterika kažkuo pranašesnė už krikščionybę, kaip tu benorėtum įskaityti tai mano pasisakymuose. Visi seni forumiečiai žino mano požiūrį į ezoteriką, taip kad nepusliu jo čia dėstyti, jei įdomu susirasi pats

Steiblys

Na taip, apie ezoteriką info dabar nemažai galima rasti. Nors kita vertus, manyčiau, kad tie, kurie nori būti išmintingais, turi tapti kaip vaikai ir pripažinti, jog nieko nežino.

paragraf 78

Neiškraipinėk biblinio teksto, nes jis nekalba apie nieko nežinojimą, jis kalba apie poziciją prieš Dievą, o ne apie nieko nežinojimą. Apie pripažinimą kad nieko nežinai, kalbėjo Sokratas, tačiau pas jį tas nieko nežinojimas remiasi tuo jog kuo daugiau žinai, tuo labiau matai savo žinių ribotumą.
Štai tu, paskaitei ŠvR ir rodai visiems, kaip gerai jį išmanai. Tai kažkaip pjaunasi su tavo pastarąja švR teksto interpretacija :)

Steiblys

O prie ko čia Šv.Raštas? Juk šioje temoje visai nekalbėjau apie Bibliją, tad kam čia tavoji religinė propaganda?

paragraf 78

Na nuoroda būti kaip vaikais, tai akivaizdi nuoroda į Jėzaus pasakymą, nebūtina nurodyti konkrečios vietos, kad būtų aišku iš kur paimta mintis, taip kad baik offtopiką ir diskutuok į temą, o neįrodinėk kad tu ne kupranugaris ;)

Steiblys

Na taip, nesu kupranugaris. Esu žmogus turintis jausmus, savo nuomonę ir savo patirtį. O tema apie egzorcizmą irgi susijusi su žmogaus vergyste ir laisve. Su blogiu reikia kovoti, nes kai nėra laisvės, nėra ir žmogaus.

.L.U.T.H.O.R.

Na man tai iš tikrųjų juokinga, kai sako, jog gali apsėsti velnias, dėl to kad užsiėmi joga, vartoji homeopatinius vaistus ir pan :D

Steiblys

Citata iš: Druwis  lapkričio 06, 2014, 13:04:55
Na man tai iš tikrųjų juokinga, kai sako, jog gali apsėsti velnias, dėl to kad užsiėmi joga, vartoji homeopatinius vaistus ir pan :D
Per homeopatinius vaistus gal ir ne, bet per jogą, manau, kad gali. Ir tai nėra juokinga.

a.t.sielis

Citata iš: Steiblys  lapkričio 07, 2014, 11:52:20
Citata iš: Druwis  lapkričio 06, 2014, 13:04:55
Na man tai iš tikrųjų juokinga, kai sako, jog gali apsėsti velnias, dėl to kad užsiėmi joga, vartoji homeopatinius vaistus ir pan :D
Per homeopatinius vaistus gal ir ne, bet per jogą, manau, kad gali. Ir tai nėra juokinga.


Velnias gali apsėsti ir krikščioniškai meldžiantis. Krikščionių šventųjų atsiminimuose ir biografijose tiek ir tiek pasakojimų apie tai, kaip jiems velnias ramybės neduodavo.

Valkauskai, egzorcizmą šventiesiems! :)

Steiblys

Citata iš: a.t.sielis  lapkričio 07, 2014, 15:14:20
Velnias gali apsėsti ir krikščioniškai meldžiantis. Krikščionių šventųjų atsiminimuose ir biografijose tiek ir tiek pasakojimų apie tai, kaip jiems velnias ramybės neduodavo.
Valkauskai, egzorcizmą šventiesiems! :)

Matai, nevisi, kurie "krikščioniškai meldžiasi" yra šventieji. Įsitikinęs, kad apsėdimas įmanomas tik pas dvasiškai neatgimusius žmones.

paragraf 78

Deja nuo apsėdimo niekas neapsaugotas, pvz. Jobo istorija.

Atsieli, manau, kad painioji gundymus, varginimą ir apsėdimą. Tikia, kad šėtonas visuomet veikia žmogaus gyvenime, tačiau apsėdimai itin reti ir turi konkrečias išraiškos formas. Negaliu atsiminti šventųjų kurie būtų apsėsti, tačiau būdavo varginami.

Steiblys

Citata iš: paragraf 78  lapkričio 07, 2014, 18:06:53
Deja nuo apsėdimo niekas neapsaugotas, pvz. Jobo istorija...
Jobas nebuvo apsėstas.
Esu įsitikinęs, kad krikščionys yra užantspauduoti Šventaja Dvasia. O Šventoji Dvasia tikrai neleis demonams apsėsti to pačio žmogaus, kurį Ji yra pripildžiusi. Neįmanoma net įsivaizduoti, kad Dievas leistų, jog vienas iš jo vaikų, kurį Jis išipirko Jėzaus krauju ir padarė nauju kūriniu, būtų apsėstas ir kontroliuojamas demonų.

Aukštyn