Keistas, neigiamas jausmas esant pavojingose situacijose

Pradėjo RoxiO, liepos 16, 2013, 18:33:23

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

RoxiO

Sveiki, aš jau keletą kartų esu susidūręs su labai įdomiu jausmu ir visą laiką maniau, kad aš toks vienas iki kol nepamačiau vieno garsaus užsienio youtuberio vaizdo įrašo, kuriame jis pasakoja apie tą jausmą, tad nutariau pasidalinti ir su jumis.

Taigi turbūt pirmas toks atvejis buvo, kai eidamas Palangos tiltu aš dar būdamas žymiai jaunesnis žaidžiau savo pirmu mobiliuoju telefonu. Nieko ypatingo, tiesa? Tačiau priėjęs prie tilto krašto, kad pažiūrėčiau į jūrą pajaučiau keistą jausmą norą tiesiog paimti savo naują telefoną, ištiesti ranką virš borto ir paleisti jį į jūrą. Ir tas noras buvo nepaaiškinamas, neigiamas ir labai stiprus.

Kitas atvejis įvyko žymiai vėliau, kai būdamas Vokietijoje užlipau ant labai aukšto pastato (dangoraižio). Žiūrint žemyn, matant kaip žmonės, lyg maži vabalėliai juda ant žemės pajaučiau, kad labai noriu paimti ir persisverti per turėklą. Puikiai supratau, kaip tai pavojinga, bet jėga buvo tikrai stipri. Džiaugiuosi, kad to nepadariau.

Vsauce šį reiškinį aiškina savaip (nuo 5:39):


Taigi ar jums yra tekę tai patirti? Pamąstykime kaip ir kodėl tai veikia.

2Pacas

Na gal ir pamenu kad budavo panasus atvejai,bet cia jau kaip labai jaunas budavau vaikas dar koki iki 13metu.

lietuvis002

Dažnai taip atsitinka ir man. Bet suvaldoma. Manau, kad čia adrenalinas? jei žiūrėdamas apačion, bijai ir gauni to adrenalino, o dėl mob. tel tai gal pralošei ir susinervinai?

RoxiO

Citata iš: lietuvis002  liepos 16, 2013, 19:55:47
o dėl mob. tel tai gal pralošei ir susinervinai?


Ne, ne dėl to, tas jausmas nėra dėl įniršio. Tai tiesiog noras laikyt taip telefoną iškišus ir žiūrėt ar iškris ar ne.

Benamis

Jeigu patalpinai tema i parapsichologija, tai kur suki RoxiO? Kad galimai kazkas itakoja tokias mintis?

P.S. Ne, video neziurejau :)

paragraf 78

Toks jausmas būdingas didžiajai daliai populiacijos, tik dabar nepamenu kaip jis vadinasi. Kažkoks tai ten efektas

la.benas

O, daug kartų buvo. Keletą kartų telefoną net ištiesęs pro turėklus buvau, su mintimi "Juk galėčiau. O kas tada?". Aišku tai tik mintys, niekada nieko nesu išmetęs. Tiesiog, man įdomu būdavo tokį vaizdą pamatyt. Kai mažas buvau, mėgdavau pinigą sau po kojom į žolę įmest, ir įsivaizduot, kad jį rasdavau. Tiesiog maloniai atrodydavo.

Master

Pasitaiko ir man :) Apie kazka panasaus esu skaiciusi. Is tokio jausmo ir kyla visas negeris, priklausomybes pavyzdziu. Igimta zmogaus destrukcija. As tai dar kartais ir kariaju su savimi. Pasitikrinu ko daugiau turi ryzto ar proto/isgyvenimo inktinkto. Pavyzdziu, kad ir pasirenkant praeiti pro pavojinga gatves puse, nedezinfekuojant zaizdu (mano populiariausias budas, nes stablige- man baisiausia liga)...

Linas

Taip, nekartą. Nemalonus,gąsdinantis jausmas. Gal tiesiog noras gauti adrenalino. Stengiuosi save nugalėti ir priimti teisingą sprendimą kuris nesukeltų pavojaus.

preacher

Visokių situacijų esu apturėjęs ypatingai iš vaikystes, kartais būna, kad netikėtai koks pavojingas epizodas išlenda prieš akis ir taip negera pasidaro, eh.....

.L.U.T.H.O.R.

#10
liepos 16, 2013, 23:11:27 Redagavimas: liepos 16, 2013, 23:13:09 by Šešėlis
na aš neigiamo jausmo nejaučiu, buvau net rašęs apie kažką panašaus. Panašiai kaip Benas rašo. O kas jeigu taip padaryčiau. Kas jei iššokčiau iš devinto aukšto, atrodo laisvai paimčiau ir persisverčiau per langą ar per balkono turėklą. Arba kaip sakiau kažkur, paimi šautuvą ir pradedi šaudyt žmones, galėčiau :D bet tada pagalvoji, wtf, gal ne :D Nežinau ar tai tas pats jausmas :)

Master, labai retai gal vaikystėje dažniau dezinfekuoju žaizdas :D Nematau tam reikalo iš tikro :D

lietuvis002

Citata iš: Šešėlis  liepos 16, 2013, 23:11:27
na aš neigiamo jausmo nejaučiu, buvau net rašęs apie kažką panašaus. Panašiai kaip Benas rašo. O kas jeigu taip padaryčiau. Kas jei iššokčiau iš devinto aukšto, atrodo laisvai paimčiau ir persisverčiau per langą ar per balkono turėklą. Arba kaip sakiau kažkur, paimi šautuvą ir pradedi šaudyt žmones, galėčiau :D bet tada pagalvoji, wtf, gal ne :D Nežinau ar tai tas pats jausmas :)

Master, labai retai gal vaikystėje dažniau dezinfekuoju žaizdas :D Nematau tam reikalo iš tikro :D

Pas mane irgi beveik tokios pačios situacijos kartais įvyksta. Gal tai tiesiog adrenalinas, nes kai mane jis suima, savęs nevaldau ir t.t Ir esu truputi paranojikas, jei koks vagis/žudikas ateitų į namus, net nejausdamas kažką jam labai blogo padaryčiau. Bet manau, kad tai į gerą.

.L.U.T.H.O.R.

Na adrenalinas tai jėga :D Bet nemanau, kad dėl to, bent jau nesijaučia taip.

RoxiO

Citata iš: Benamis  liepos 16, 2013, 20:43:11
Jeigu patalpinai tema i parapsichologija, tai kur suki RoxiO? Kad galimai kazkas itakoja tokias mintis?


Kai kalbėjau apie šitą jausmą su vienu klebonu, tai jis beveik įtikino mane, kad šį jausmą kažkas įtakoja. :]

paragraf 78

Klebonėlis ryškiai per daug prisiskaitęs egzorcistinės literatūros :) psichologai šiaip mano, jog šis jausmas yra norma

Aukštyn