Kelionės laiku? Įmanoma ar ne?

Pradėjo .L.U.T.H.O.R., birželio 28, 2012, 01:00:14

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

.L.U.T.H.O.R.

Deja, jei taškus skiria daugiau nei vienas šviesmetis tarkim 6, o tu judi 2x šviesos greičiui, tai atvyksi dvigubai greičiau, bet ne pirmiau nei išvykai. Aišku judant mažai atstumais, tai tu būsi palikęs tašką A ir būsi taške B, bet info apie tave vis dar bus taške A. Tai bus tik tavo fantomas, o ne tu pats.

RoxiO

Citata iš: Šešėlis  birželio 29, 2012, 00:50:46
Deja, jei taškus skiria daugiau nei vienas šviesmetis tarkim 6, o tu judi 2x šviesos greičiui, tai atvyksi dvigubai greičiau, bet ne pirmiau nei išvykai. Aišku judant mažai atstumais, tai tu būsi palikęs tašką A ir būsi taške B, bet info apie tave vis dar bus taške A. Tai bus tik tavo fantomas, o ne tu pats.


Čia paradoksas, bet teoriškai įmanoma.

.L.U.T.H.O.R.

Aš tai realiai nematau paradokso arba kitaip suvokiu :)

RoxiO

Citata iš: Šešėlis  birželio 29, 2012, 01:11:05
Aš tai realiai nematau paradokso arba kitaip suvokiu :)


Tarkim tu išvyksti iš taško A į tašką B ir paskambini į savo mobilujį telefoną, tada kalbi sus savimi, kuris yra taške A, ir žinai ką sau atsakysi, nes pats atsakinėjai sau prieš tai. Ir tas tu, kuris šiuo metu yra taške A nuvykęs į tašką B skambins sau - ir taip be galo. Čia aš interpretavau paradoksą.

.L.U.T.H.O.R.

Tu juk nekeliauji laiku, tik erdve, tu išvyksi iš taško ir sau skambinsi, tai ir prisiskambinsi sau. Iš kur išvis tas antras tu atsirandi man paaiškink? Tu judi greičiau už šviesą taip, ir jeigu Atstumas tarp taškų būtų tarkim 100 metrų, tai persikėlęs iš taško A į tašką B, taške A matytum save, bet tai būtų tik tavo atvaizdas. Realiai jei tu toltum nuo manęs greičiau už šviesą, tai tu manęs net nematytum, visas vaizdas už tavęs tikriausiai virstų didžiulia juoduma, o priekyje viskas susilietų.

RoxiO

Citata iš: Šešėlis  birželio 29, 2012, 01:41:08
Tu juk nekeliauji laiku, tik erdve, tu išvyksi iš taško ir sau skambinsi, tai ir prisiskambinsi sau. Iš kur išvis tas antras tu atsirandi man paaiškink? Tu judi greičiau už šviesą taip, ir jeigu Atstumas tarp taškų būtų tarkim 100 metrų, tai persikėlęs iš taško A į tašką B, taške A matytum save, bet tai būtų tik tavo atvaizdas. Realiai jei tu toltum nuo manęs greičiau už šviesą, tai tu manęs net nematytum, visas vaizdas už tavęs tikriausiai virstų didžiulia juoduma, o priekyje viskas susilietų.


Ne, būtent, kad tu keliauji ir laiku ir erdve. Šviesos greičiu iki taško mažesnio už šviesmetį atvyksti per 0 sekundžių. Didesniu greičiu atvyksti per -kažkiek sekundžių, t.y. kad tu gali susisiekti su antruoju savimi kuris išliko (čia linijinio laiko atveju). Jei kalbėtume apie šakotąjį laiką - tu net praktiškai negalėtum nuvykti į tą pačią praeitį. Tai būtų praeitis, bet ne ta pati.

HellSing

hmmm viskas imanoma jei tik sugebesi pazeisti musu zinomus fizikos desnius. O del sveisos greicio tai cia dar neaisku. Jis mano manimu nepadeda persikelti.

.L.U.T.H.O.R.

Na tai taip, laiku keliauji...priekin. Atvyksti per maždaug nulį, absoliutaus nulio kaip ir nėra, gali atvykti per 0,1s , 0,001s, 0,0001s ir taip toliau. Na niekaip negali susisiekti su antruoju savimi, nes jo tenais nėra, mano suvokimu :) kad ir kiek laiko praėjo, jisai praėjo, laikas neina į - .

RoxiO

Citata iš: Šešėlis  birželio 29, 2012, 02:01:49
Na tai taip, laiku keliauji...priekin. Atvyksti per maždaug nulį, absoliutaus nulio kaip ir nėra, gali atvykti per 0,1s , 0,001s, 0,0001s ir taip toliau. Na niekaip negali susisiekti su antruoju savimi, nes jo tenais nėra, mano suvokimu :) kad ir kiek laiko praėjo, jisai praėjo, laikas neina į - .


Ech... Pabandysiu paaiškinti paprasčiau kaip aš įsivaizduoju: Mažesnis nei šviesos greitis: +1sek; Šviesos greitis: 0sek; Didesnis nei šviesos greitis -1sek.

.L.U.T.H.O.R.

Jei nelaikytume šviesos greičio kažkokia galutine riba, tai viskas paprasčiau atrodytų :) Na aišku mūsų protams tai sunkiai suvokiama :) Kaip kažkas sakė, Einšteinas su savo teorija, fizikai pakišo koją visam 100 metų :D  O aš taip suvokiu: mažiau nei šviesos greitis - dviratis, šviesos greitis - traukinys, daugiau  nei šviesos greitis -  naikintuvas :)

RoxiO

Citata iš: Šešėlis  birželio 29, 2012, 02:18:03
Jei nelaikytume šviesos greičio kažkokia galutine riba, tai viskas paprasčiau atrodytų :) Na aišku mūsų protams tai sunkiai suvokiama :) Kaip kažkas sakė, Einšteinas su savo teorija, fizikai pakišo koją visam 100 metų :D  O aš taip suvokiu: mažiau nei šviesos greitis - dviratis, šviesos greitis - traukinys, daugiau  nei šviesos greitis -  naikintuvas :)


Ką gi, išspręsim tai rytoj :D Bet aš vis tik prisilaikysiu savo teorijos :)

.L.U.T.H.O.R.

Na kaip nori :) O gal dar kas savo teorijų turi? a? ;D

Manevras

Tikrai įdomu, jeigu didesnis už šviesos greitį greitis būtų minusinis, tada tikrai jokio paradokso nėra ir kelionės laiku įmanomos... bet tokiu atvėju jeigu atvyksti kažkur, kur tu jau esi, tu turėtum save pamatyti. O tai galėtų jau pakeisti visą tavo ateitį, kai pamatai save, ir gali būti kad daugiau nebeišvyksi tai kelionei, taigi išvykdamas kelionei gali būti kad pasirašai sau mirties nuosprendį, nes jeigu viskas pasikeis tavęs irgi nebeliks. Na čia jau tada paradoksas.

Noriu, tikrai noriu tikėti kelionėmis laiku bet kolkas bent jau galvoju, kad žmonijai to niekad neteks pabandyti. Na nebent tai ateityje buvo padaryta, jau kažkada, ir viskas pakeista taip, kad niekas nebegali pastatyti tos vadinamos "laiko mašinos" ir viską pakeisti. Gi kiekviena tokia kelionė vis kažką pakeistų, tai prieinu išvados kad arba niekad toks dalykas neegzistavo arba mes gyvename galutiniame variante žemės, kuri buvo daug kartų keista laiko kelionės būdu? O kas žino visgi, gal taip ir buvo.

.L.U.T.H.O.R.

Kažin ar prieš pora šimtų metų žmogus galėjo įsivaizduoti, kad dabar bus toks dalykas kaip telefonas, palydovai, kosminės kelionės. Aišku buvo gal fantastų. Dabar ir galime apie keliones laiku pafantazuoti. Bet čia jau sunkiai ir vaizduotė neša. Na aš įsivaizduoju kitokį laiku keliavimo būdą. Kad galėtum keliauti ne su fiziniu kūnu, o tiktai su sąmone. Tada galėtum atsidurti tik savo kūne. Aišku ateitį pakeisti galėtum. Bet tai būtų tik tavo gyvenimo ribose. (Yra toks filmas ir knyga beje : "Keliautojo laiku žmona". Na tas žmogus šokinėja laiku kaip ir ne savo noru. Bet pabaigoje, net jam mirus, realiuoju laiku, jis atsirado iš kito laiko ateityje.) Žodžiu dar daugiau pasvaiščiojimų šia tema :D

HellSing

Gal kas jau zinot bet va jum dar apie sviesos griecio virsijima http://www.technologijos.lt/n/mokslas/fizika/S-21729/straipsnis?name=S-21729&l=2&p=1 tai kad svieos greitis mano manimu niekou detas keliavimu laiku.

Aukštyn