Budizmas

Pradėjo shamanaz, liepos 18, 2012, 14:40:05

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

shamanaz


Kažin ar šiame forume yra žmonių, besidominčių budizmu? Jei taip, tai parašykit kiek laiko juo domitės, ką jis jums reiškia, ir ar jį praktikuojate.




vitake

#1
liepos 18, 2012, 16:01:17 Redagavimas: liepos 18, 2012, 16:03:11 by vitake
Budizmu domiuosi gan senai,tai mane traukia, kaip esu minėjusi, jei būčiau berniukas norėčiau patekti į jų vienuolyną nors nelabai pritariu Budos garbinimui. Kiek galiu tiek praktikuoju, stenguosi kuo dažniau medituoti t.y. nuolat. Taip pat mane domina mandalos ir jų išreiškimas bei procesas. Budizme mane  domina tai :


Beelzebub

Aš tai nelabai domiuosi budizmu, bet video buvo įdomūs. :)

Futagoza

As domiuosi metus su puse kazkur. Ir propoguoju ji. Ir tikrai man Budizmas yra labai svarbus. Daug darbu mokykloje esu apie tai parasiusi.

shamanaz

Visiems siūlau pažiūrėti mano verstą filmą apie Tibeto jogą Milarepą.


Milarepa yra vienas iš plačiausiai žinomų Tibeto šventųjų. Filme Milarepai piešia paprastą žmogaus pradžią, kuriam buvo skirta tapti Tibeto žymiausiu šventuoju. Tai yra tikra istorija, paremta šimtmečių senumo žodine tradicija.

http://lt.wikipedia.org/wiki/Milarepa

Tuscan

Jei rinkčiaus kokią religiją rimtai praktikuot, tai tik budizmą. Senai jau domiuosi šiuo reikalu, tik neprisiverčiu pradėt medituot :|

Beelzebub

Man nevisai patinka jų požiūris į reinkarnaciją/pomirtinį gyvenimą. Man kažkaip gana pesimistiškai atrodo.

Iron Tara

Budizme mane itin domina susikaupimas, ramybė, išmintis, harmonija bei tvarka pačiame savy. Manau, tai yra svarbiausi dalykai norint būti laimingu ir atrasti prasmę gyvenime.

RoxiO

Daugiau pasidomėčiau budizmu, jei netingėčiau. Manau, kad man tai priimtiniausia religija.

paragraf 78

Kuo budizmas tau priimtiniausias?

RoxiO

Citata iš: paragraf 78  gruodžio 24, 2012, 15:01:26
Kuo budizmas tau priimtiniausias?


Visų pirma ir svarbiausia - Reinkarnacijos teorija, meditacija.

paragraf 78

Tai gi budizme reinkarnacija yra tolygu prakeiksmui, tu ką mazochistas, kad žaviesi tuo ko rytiečiai nekenčia? :)
O dėl meditacijos, tai vienokia ar kitokia forma ji egzistuoja visose senosiose religijose.

RoxiO

Citata iš: paragraf 78  gruodžio 24, 2012, 15:41:46
Tai gi budizme reinkarnacija yra tolygu prakeiksmui, tu ką mazochistas, kad žaviesi tuo ko rytiečiai nekenčia? :)


Na jie nelygina to su prakeiksmu :D Reinkarnuojiesi, jei šiame gyvenime neįvykdai Tau skirtų užduočių, ar kažkas panašaus. :)

paragraf 78

Tai ką sakai yra iškreipta vakarietiška reinkarnacijos samprata. Rytiečiui tai prakeiksmas iš kurio kuo greičiau reikia išsivaduoti ;)

vitake

Budizmas yra bene tobuliausia religija. Skatina medituoti ir kilti dvasiškai, Dievas nėra minimas, bet ir nėra paneigiama jo egzistencija. Jie turi tikslą- būti geresniais nei buvo praeitame gyvenime, ir pasiekti nirvaną. Mirtis yra aukščiausiasis jų lygis.

Aukštyn