Krikšto priėmimas

Pradėjo Markamis, balandžio 06, 2012, 22:40:57

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Markamis

Nežinau ar tikrai toje skiltyje rašau, kurioje reiktų, bet po kelių mėnesių šiame puslapyje man iškilo toks klausimas, kaip būtų galima pasikrikštyti? Norime pasikrikštyti dviese su draugu (jam 17metų, man 16metų), nes nebuvome krikštyti gimę. Kaip būtų galima tai padaryti, ar reikia ką nors iki to laiko lankyti (tarkim sekmadieninę mokyklėlę), koks žmogus gali būti krikštatėviu?

paragraf 78

Pasikrikštyti gana paprasta: pasirenki bažnyčią, nueini pas kunigą ir pareiški norą krikštytis.
Tada priklausomai nuo parapijos bus vienokio ar kitokio ilgumo pasiruošimo kursas. Jis priklauso nuo parapijos. Vienur būna asmeniniai susitikimai, kitur grupės.
Paprastai suaugę krikštijami per Velykas, bet nebūtinai. Priklauso nuo parapijos. Paprastai suaugę asmenys tuo pačiu prieina ir pirmosios komunijos.
Krikštatėviais geriau kad būtų tikintys krikščionys, nes jų kaip ir pareiga yra auginti jus dvasiškai. Kas bus jei krikštatėviai nesusigaudo net ką per mišias veikti?
Jei dar yra klausimų, maloniai į juos atsakysiu.

Hekate

O kas jau tokio blogo jei nesi krikštytas?  :-\

Jonas

Citata iš: Hekate  balandžio 06, 2012, 22:53:34
O kas jau tokio blogo jei nesi krikštytas?  :-\


Prieš Bažnyčia ir krikščionis negerai atrodysi. Neprisijungsi prie jų egregoro. Nieko tokio.

paragraf 78

#4
balandžio 06, 2012, 23:03:13 Redagavimas: balandžio 06, 2012, 23:07:20 by paragraf 78
Jei krikštas tik dėl akių, tada geriau nesikrikštyti. Krikštas skirtas naujo žmogaus gimimui, nes jo tokia simbolika: miršta senasis žmogus, atgimsta naujas. Krikštas suteikia daug dvasinių malonių, kaip kad tikėjimo malonė ir t.t.
Taip pat tai yra įvesdinimas į tikinčiųjų bendruoemenę.

P.S. Jonai, visi jau seniai supratome kad tau nepatinka Bažnyčia, tad nebūtina kiekviename poste to demonstruoti, nes jau net nebejuokinga.

Hekate

Ech kad tik pasikrikštyjus imtum ir ''atgimtum'' kaip naujas žmogus...Reikėtų ir pačiam tuo tikėti, ir nemanau kad tai yra labai jau paprasta. (ypač tokiai kaip aš)

Markamis

Na, atvirai pasakius, anksčiau neigdavau bet kokią religiją... Bet, kaip jau minėjau, po kelių mėnesių lankymosi šitame puslapyje, mano požiūris pasikeitė, gal net galėčiau pasakyti, kad insomnia mano naujas idealas  ::). Principe suvokiau, kad nesu tiesiog mėsos gabalas ir gyvenu ne tam, kad gyventi, o tam, kad lavinčiau savo sielą, kad nebeturėčiau grįžti į šį kalėjimą (Žemę). Ar teisingas mano apsisprendimas pasikrikštyti žiūrint šiuo atžvilgiu?

Teroras

insomnia, as cia ne trolinu, tiesiog rimtai klausiu.

Jeigu as pvz. nekrikstytas, tai mano sansai patekti i taip vadinama "dangu" mazeja?

O jeigu pvz. zmogus kuris gyveno aplinkoje kurioje zodis "kriksta" net nebuvo minimas, jis apie tai nieko nezinojo ir mire nepakrikstytas, tai kas tada? :o

Hekate

Tada po mirties išnyksti ore  :D...

TinSoldier

Citata iš: Bleidex  balandžio 06, 2012, 23:14:40
Na, atvirai pasakius, anksčiau neigdavau bet kokią religiją... Bet, kaip jau minėjau, po kelių mėnesių lankymosi šitame puslapyje, mano požiūris pasikeitė, gal net galėčiau pasakyti, kad insomnia mano naujas idealas  ::). Principe suvokiau, kad nesu tiesiog mėsos gabalas ir gyvenu ne tam, kad gyventi, o tam, kad lavinčiau savo sielą, kad nebeturėčiau grįžti į šį kalėjimą (Žemę). Ar teisingas mano apsisprendimas pasikrikštyti žiūrint šiuo atžvilgiu?


Sorry, bet čia labai prasta priežastis atsiversti. Iškalbingų, charizmatiškų, savo sritį išmanančių žmonių gali surasti bet kokiame tikėjime ar netikėjime. Leistis manipuliuojamiems kitų, labai prastas pasirinkimas. Jei nori atsiversti į krikščionybę(ar bet ką kitką), turi ją suvokti, į ją įsigilinti pats, atsakyti sau kodėl to nori ir pan.

Praktiškai visi tikėjimai skatina lavinti sielą, nepripažįsta žmogaus, tik kaip mėsos gabalo. Ir prie ko čia grįžimas į kalėjimą(Žemę)? Juk krikščionybėje nėra reinkarnacijos. Net ir ateizmas skatina lavinti dvasią(be mistikos), kultūrą, sąmonę ir pan. Nelaiko žmogaus tik mėsos gabalu(o sąmoningu, unikaliu ir prasmingu gamtos produktu).

Žodžiu, vien dėl to, kad patinka kažkoks žmogus, visiškai neverta atsiversti į jo religiją. Surask(ar atmesk) savo.

Be to, jei pasikrykštisi tvirtai netikėdamas, dirbtinai išpūsi krikščionių skaičių ir prisidėsi prie katalikų bažnyčios galios viešajame diskurse. T.y., ji turės daugiau galios kultūroje, švietime ir pan. Ar tikrai to nori, jei nesi 100proc. įsitikinęs, kad bažnyčia yra teisinga?

RoxiO

Kaip jau kazkada minejau, gailiuosi, kad tevai mane pakrikstijo dar kudiki, as to niekada nedarysiu savo vaikams ir jums su draugu labai pasiseke, kad tevai jums paliko galimybe pasirinkti, o ne tiesiog bukai paverte statistiniu krikscioniu, bet pries tai darydami - paklauskit saves ar tikrai to norit, o gal tai ne noras, o aplinkiniu isugdytas "normalumo" stereotipas (t.y. jei tu ne krikscionis, tai tu nenormalus arba atsilikes).

feja

Tikėjimas ne bažnyčioje,bet tavyje.Jei po krikšto pasijusi geriau,tai kogi ne

Markamis

Citata iš: TinSoldier  balandžio 07, 2012, 02:09:07
Be to, jei pasikrykštisi tvirtai netikėdamas, dirbtinai išpūsi krikščionių skaičių ir prisidėsi prie katalikų bažnyčios galios viešajame diskurse. T.y., ji turės daugiau galios kultūroje, švietime ir pan. Ar tikrai to nori, jei nesi 100proc. įsitikinęs, kad bažnyčia yra teisinga?


Bet jei tarkim nesi įsitikinęs, kad visos religijos teisingos (ta prasme, matai neigiamų dalykų kiekvienoje religijoje), kaip daryti tada?

feja

Kaip jau rašiau-tikėjimas tavyje.Atsakymo tau niekas neduos.Na,nebent primes savo nuomonę.Nenoriu propaguoti pagonybės,bet juk visi krikščioniški ritualai,visos šventės yra paimtos iš pagonybės,kuri įsigalėjo 1o ooo m. pr. Kr..Nuo faktų nepabėgsi.Kas yra tai krikščionių taip garbinamos Velykos?Tai pagonių saulėgrįža.Net margutis,kuris pagonybėje skelbė gamtos prisikėlimą yra paimtas iš senojo tikėjimo.O kur dar lietuvių tautosaka,kurioje viskas atspindi senąją dvasią...

Markamis

Citata iš: feja  balandžio 07, 2012, 09:33:31
Kaip jau rašiau-tikėjimas tavyje.Atsakymo tau niekas neduos.Na,nebent primes savo nuomonę.Nenoriu propaguoti pagonybės,bet juk visi krikščioniški ritualai,visos šventės yra paimtos iš pagonybės,kuri įsigalėjo 1o ooo m. pr. Kr..Nuo faktų nepabėgsi.Kas yra tai krikščionių taip garbinamos Velykos?Tai pagonių saulėgrįža.Net margutis,kuris pagonybėje skelbė gamtos prisikėlimą yra paimtas iš senojo tikėjimo.O kur dar lietuvių tautosaka,kurioje viskas atspindi senąją dvasią...


Jo, šitą žinau. Bet principe, kaip supratau, man siūlot nesikrikštyti, nes pats nelabai žinau ko noriu (jei teisingai supratau postus). Reiks dar jaučiu geriau apsvarstyti.

P.S. dėl insomnios ne taip išsireiškiau aš. Principe skaitant jo postus man sumažėjo tokių abejonių kaip, kad krikščionybė yra bloga, krikščionybė yra melas ir t.t.

Aukštyn