Ar žmogus pajėgus pažinti svetimą religiją?

Pradėjo paragraf 78, vasario 21, 2013, 17:29:57

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

paragraf 78

#30
kovo 04, 2013, 19:38:39 Redagavimas: kovo 04, 2013, 19:44:50 by paragraf 78
Taip jau yra, kad žmonės neturi dėl ko pulti krikščionybės, tai prisigalvoja visokio briedo ir puola. Kiek pastebiu ateistai dažnai susikuria kokį nors krikščionybės modelį ir puola jį, o ne tikrąją krikščionybę. Deja tokia tendencija yra ir ne tik pas ateistus.
Man patinka, kada kritikuojama krikščionybė, jei tai daroma protingai ir argumentuotai, tačiau retai sutiksi tokį kuris nesivadovautų emocijomis ir gerai pažinotų krikščionybę prieš ją puldamas

Kopernikas

Diskusijos dalyviai turbūt nežinojo apie Ramakrišną.

paragraf 78

Citata iš: Kopernikas  lapkričio 24, 2014, 21:42:53
Diskusijos dalyviai turbūt nežinojo apie Ramakrišną.


O ką Ramakrišna? Jis kiek pamenu nepereidinėjo iš vienos religijos į kitą, tik reformavo savąją

Kopernikas

Citata iš: paragraf 78  lapkričio 24, 2014, 22:06:09
Citata iš: Kopernikas  lapkričio 24, 2014, 21:42:53
Diskusijos dalyviai turbūt nežinojo apie Ramakrišną.


O ką Ramakrišna? Jis kiek pamenu nepereidinėjo iš vienos religijos į kitą, tik reformavo savąją


Tai, kad jis apskritai nebuvo religingas, tad jam būtų buvę sunku ką nors reformuoti :D
Jis praktikavo visas pagrindines religijas bei žinomesnių Indijos sektų kelius.

paragraf 78

Na kiek pamenu, tai jis tiesiog teigė kad per visas religijas galima pažinti dievą, bet pas buvo induizmo išpažinėjas ir net šventiku buvo. Tai kad teii jog per visas religijas galima pažinti dievą, nereiškia kad jas visas praktikuoji.
Štai katalikai teigia, kad per kitas religijas galima pažinti dievą, jie net perima kai kurias praktikas (pvz. zen meditaciją) bet jie nepraktikuoja kitų religijų.

Kopernikas

Citata iš: paragraf 78  lapkričio 25, 2014, 07:38:55
Na kiek pamenu, tai jis tiesiog teigė kad per visas religijas galima pažinti dievą, bet pas buvo induizmo išpažinėjas ir net šventiku buvo. Tai kad teii jog per visas religijas galima pažinti dievą, nereiškia kad jas visas praktikuoji.
Štai katalikai teigia, kad per kitas religijas galima pažinti dievą, jie net perima kai kurias praktikas (pvz. zen meditaciją) bet jie nepraktikuoja kitų religijų.


Blogai pameni :) Taip, jis buvo "pamišęs" dėl Kali tantristas, bet jis atsidavė ir Vedantai ir Islamui ir Krikščionybei. Tas teiginys, kad per visas religijas galima pažinti Dievą atsirado iš asmeninės praktinės patirties.

paragraf 78

Na praktikuoti visų šių religijų net techniškai neįmanoma :) taip, gal kai kuriuos ritualus gali praktikuoti, bet tai tebus ritualų atkartojimas, o ne religijos praktikavimas. Vien jau tai jei bandai tikėti į JK ir reinkarnaciją disonansas gaunasi, nes šitie dalykai nei per kur nedera.
Tokiu pat praktikavimu galime laikyti ir Bahajus.
Tačiau tai ne praktikavimos, o religinis sinkretizmas gimdantis naują religinę srovę, kuri ne daug ką ir bendra teturi su motininėmis religijomis.

Na čia panašiai kaip kad ant Mac bandytum pasileisti Win programas.

Kopernikas

Paragrafe, mes turbūt skirtingame dažnyje. Aš visiškai negalvojau apie ritualus. Aš turėjau galvoje religijų esmę. Nes tas visas balastas kuriuo apkarstyta religija dažnai mažai ką turi bendro su tuo ką norėjo pasakyti religijos atsiradimo kaltininkas. Tie patys ritualai. Daugelis jų yra bereikšmiai arba tapę mechaniškais.
O šiaip ką čia pilstyti iš tuščio į kiaurą, pasikaityk tą The Gospel of Ramakrishna dalį jei tau įdomu.

paragraf 78

Citata iš: Kopernikas  lapkričio 25, 2014, 17:14:38
Aš turėjau galvoje religijų esmę.


Ir kokia gi religijų esmė?

Kopernikas

Citata iš: paragraf 78  lapkričio 25, 2014, 17:16:13
Citata iš: Kopernikas  lapkričio 25, 2014, 17:14:38
Aš turėjau galvoje religijų esmę.


Ir kokia gi religijų esmė?


Mano nuomonės klausi??

paragraf 78

Citata iš: Kopernikas  lapkričio 26, 2014, 10:10:17
Mano nuomonės klausi??


Tai ne, klausiu Petriuko iš Kazlūrudos nuomonės :)
Aišku kad tavo gi :)

Benamis

Ten tikriausiai jis norejo patikslinti ka tikiesi is jo isgirsti: ar nuomones, ar kazkoki faktini apibrezima (bent jau as taip supratau) :)

paragraf 78

Taip, suprantu, tačiau man įdomiau yra asmeninė nuomonė, o ne definicija iš žodyno :)

Kopernikas

Citata iš: paragraf 78  lapkričio 26, 2014, 11:44:07
Taip, suprantu, tačiau man įdomiau yra asmeninė nuomonė, o ne definicija iš žodyno :)


Paragrafe, man su galva normaliai :D
Mes apie Ramakrišną kalbėjom tai galėjai klausti ir ką jis manė ir ką aš.

Aš manau, kad religijų esmė yra įrėminti tiesą ar tiksliau tiesos dalį kurią atėjo pranešti siųstasis ar nušvitęs (Budos ir Mahometo atveju). Įrėminti,  iškreipti tai ką atėjo pranešti tie dėl kurių religijos atsirado, apkarstyti politiniais ir socialiniais dalykais kol iš originalo nelabai kas lieka. Ir visą laiką scenarijus tas pats skiriasi tik siųstųjų vardai bei vietovės. Turbūt dėl to, kad garbinti lengviau nei įdėti visas įmanomas ir neįmanomas pastangas pakartoti ar net pralenkti originalą.

Jei neprieštarauji norėčiau perkelti citatą apie JK ir reinkarnaciją į tinkamesnę temą. Nepamenu tikslaus pavadinimo "kas melas kas tiesa" kur Ezekiel ir tu rašinėjote. Arba pasiūlyk tu kur kelti.

paragraf 78

Kodėl manai kad esmė yra įrėminimas? :)

Potemė: kas tiki viskuo tas iš esmės netiki niekuo.

Aukštyn