Jei pinigai nebūtų tikslas

Pradėjo _Anonimas_, spalio 06, 2013, 23:46:44

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

_Anonimas_

Puikus video savo gyvenimo apmąstymui - ką mes turime daryti, ką darome ne taip ir ką turėtume keisti. Kaip viename komentare taikliai pastebėta : "This video both depresses and motivates me at the same time".
Kokia jūsų nuomonė? Ar tiesa pasakyta šiame video, ar būtent tokia yra mūsų visuomenė?

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mnFUDVpFwFQ

varpainis

#1
spalio 07, 2013, 00:11:26 Redagavimas: spalio 07, 2013, 00:15:21 by varpainis
Nemazai Watts`o video mates, tai pas ji minciu tikrai graziu ir geru yra. Kad pats pinigu siekimas vardan paciu pinigu kiekio nieko gero neatnesa ir yra kvailas tai faktas, taciau patys pinigai nera blogis. Kad ir kaip graziai tame video viskas pasakojama, tai labai sunkiai igyvendinama. Neimanoma visiems mesti nuobodzius darbus ir pulti rasyti, muzikuoti ar tapyti. Is to pragyventi nelabai imanoma. ir seip gi sakoma, kad vien duonos neuztenka, norisi ir sviesto  ;)
Pinigai svarbus ir jie ateina tik sunkiu ir dazniausiai nuobodziu darbu. Taip jau yra. Jei viskas butu taip paprasta kaip tame video kalbama, tikrai negaisciau laiko universtitete ar pilkame ofise. Sedeciau sau kur nors Italijos pietuose, nuosavame restorane, gurksnociau vyna ir dorociau didziuli kepsni  ;D
P.S. ir tas "forget money", kad ir kaip bebutu liudna siame pasaulyje neveikia.

_Anonimas_

Atsakymas į tavo pąmąstymus yra pačiame video:
CitataAnd after all, if you do really like what you're doing, it doesn't matter what it is, you can eventually turn it - you could eventually become a master of it. It's the only way to become a master of something , to be really with it. And then you'll be able to get a good fee for whatever it is. So don't worry too much.

Esmė tame, kad tu, ko gero, neužsidirbtum iš rašymo, muzikavimo ar tapymo, tik dėl to, kad tu nemėgsti to daryti. Arba mėgsti nepakankamai.
Bet ir darbas ofise nėra blogai, juk kai kurie žmonės tam ir sutverti, jie mėgsta tokio tipo darbą. Ir jei tu esi nepatenkintas tuo, kas dabar esi, tai gal tu blogame kelyje :)

varpainis

Vien megti nepakanka. Daug faktoriu ieina i tai. Paziurek kiek menininku isgarsejo tik po savo mirties. Grynai sekmes reikalas cia. Fiziskai neimanoma visiems gyvenime dirbti megstamus darbus

Ezekiel

#4
spalio 20, 2013, 21:59:45 Redagavimas: spalio 20, 2013, 22:03:46 by Ezekiel
Na žinoma gyvenimas dėl  ir priklausomybė tik nuo pinigų yra blogis. Būna, kad žmonės įdomesnį gyvenimą iškeičia į turtų kaupimą, mirties patalo ruošimą ir Ego įamžinimą.
Apskritai manau, kad monetarinė, pinigų sistema yra nenaudinga visuomenei. Kapitalistinės santvarkos šalyse pinigai žaidžia svarbią rolę kadangi juos lengva kaupti milžiniškais kiekiais ir naudoti manipuliacijai. Tuo pasinaudoja korumpuoti biurokratai, bankai ir kiti, kurie išmano pinigų subtilybes.
Pats pinigas yra tuščias dalykas, paprastas popierėlis galintis turėti mažesnę vertę už tualetinį popierių nors ir galima neribotai prispausdinti.

Kitas reikalas būtų atsiskaitymas natūra, išteklių ir tauriųjų metalų, kurių vertė liktų tokia kokią yra. Beto kapitalistams būtų sunkiau ir mažiau prasminga išlaikyti didelius išteklius, nes užimtų daug vietos, gęstų, žodžių atsirastų daug komplikacijų. Tačiau būtų skatinamas neprievartinių būdų išteklių skirstymas po lygiai ir racionaliai, kaip mat dingtų gamtos niokojimas ir net karai vykdomi vardan turto kaupimo. Sumažėtų korupcijos, nes natūralus mainai būtų skaidresnį.

czech-kuolis

Jo, pasakų pasaulyje gal ir būtų. Bet jeigu aš, tarkime, nieko negaminu - esu rašytojas - arba ne, esu lėktuvo pilotas. Ir mano knygos tarkime, plius minus skaitomos, bet aš va noriu vakare pavalgyt sūrio ir mėginu iškeisti savo naują romaną į kilą sūrio. Pardavėjas nenori mano knygos. Ką daryt?
Arba jei aš esu lėktuvo pilotas, ir už paslaugą noriu dviračio. Asmuo A, kuriam reikia nuskristi į Prahą disponuoja, tarkime, batais. Nu bet man taip netinka - noriu dviračio. Su pinigais asmuo A parduotų batus ir nupirktų dviratį (piniginėje sistemoje, aš, lėktuvo pilotas šiaip jau priimčiau pinigus), bet esant natūriniams mainams, jis turėtų mainyti batus į vištas, vištas į medų, medų į avies vilną <...>, ir televizorių į dviratį.

varpainis

Naturiniu mainu sistemos, visuomene ir atsisake del galybes trukumu, o tu siulai vel prie jos sugrizti.
O tie "paprasti popiereliai" atveria daugiau galimybiu tam idomesniam ir spalvingesniam gyvenimui. Ka gali gyvenime nuveikti, aplankyti ir patirti dirbdamas uz 800Lt/men. ir ka gali gaudamas tarkim 3000+Lt/men. Pinigai atveria galimybes ir tai labai gerai, nes yra del ko stengtis ir dirbti.
O seip ziuriu sitam forume daug utopiju megeju susirinke :D

Ezekiel

Citata iš: czech-kuolis  spalio 20, 2013, 22:18:52
Jo, pasakų pasaulyje gal ir būtų. Bet jeigu aš, tarkime, nieko negaminu - esu rašytojas - arba ne, esu lėktuvo pilotas. Ir mano knygos tarkime, plius minus skaitomos, bet aš va noriu vakare pavalgyt sūrio ir mėginu iškeisti savo naują romaną į kilą sūrio. Pardavėjas nenori mano knygos. Ką daryt?
Arba jei aš esu lėktuvo pilotas, ir už paslaugą noriu dviračio. Asmuo A, kuriam reikia nuskristi į Prahą disponuoja, tarkime, batais. Nu bet man taip netinka - noriu dviračio. Su pinigais asmuo A parduotų batus ir nupirktų dviratį (piniginėje sistemoje, aš, lėktuvo pilotas šiaip jau priimčiau pinigus), bet esant natūriniams mainams, jis turėtų mainyti batus į vištas, vištas į medų, medų į avies vilną <...>, ir televizorių į dviratį.


Nematau čia problemos. Yra dalykų, kurie būtini yra tarkim maistas ar kitokios gėrybėsm kurių neatsisakytų. Mainams vis dar galima būtų naudoti pvz. papuošalus, brangakmenius, auksą. Žodžių realus, skaidrią ir natūralią vertę turintis dalykai. Tikrai atsiras dalykų galinčių atstoti pramanytos vertės poperielius ar monetas.

varpainis

#8
spalio 20, 2013, 22:47:12 Redagavimas: spalio 20, 2013, 22:49:23 by varpainis
O tu bent zinai, kad tas pats litas yra padengtas auksu?  ;D Pries kalbedamas bent jau pasidomek ka kalbi

Ezekiel

#9
spalio 20, 2013, 22:54:04 Redagavimas: spalio 20, 2013, 22:55:50 by Ezekiel
Citata iš: varpainis  spalio 20, 2013, 22:32:05
Naturiniu mainu sistemos, visuomene ir atsisake del galybes trukumu, o tu siulai vel prie jos sugrizti.
O tie "paprasti popiereliai" atveria daugiau galimybiu tam idomesniam ir spalvingesniam gyvenimui. Ka gali gyvenime nuveikti, aplankyti ir patirti dirbdamas uz 800Lt/men. ir ka gali gaudamas tarkim 3000+Lt/men. Pinigai atveria galimybes ir tai labai gerai, nes yra del ko stengtis ir dirbti.
O seip ziuriu sitam forume daug utopiju megeju susirinke :D


Problema, kad mažuma mėgaujasi įdomesniu ir spalvingesnių gyvenimų, tačiau ištekliai yra riboti - išnaudojama, nukenčia skurstanti dauguma arba spaudžiama gamta žalojant ekologija. Kaip gerą pavyzdį galima pateikti situaciją Kinijoje ir ne tik. Ten mažuma turi pasakiškus turtus, o tuo tarpu daug paprastų kiniečių gyvena žemiau skurdo ribos ir gyvena siaubingomis sąlygomis. Dirba juodai, darbo krūviai tokie, kad net žudomasi, tačiau gauna absurdiškai mažas algas:



Ten ir čia juodadarbiai saldžiai gyvena?

Marius

#10
spalio 20, 2013, 22:57:17 Redagavimas: spalio 20, 2013, 23:00:38 by Marius
Kartais pamastau,ezekielis čia rimtai kalba,ar pokstus krečia su tokiom mintim..nes žmogus prasilenkia su sveiku protu,racionaliu mąstymu ir dabartinės ekonomikos supratimu..siulo gryžt y akmens amžių..tik va nepagalvoja kodėl nebuvo likta akmens amžiūje jei tai tokia gera sistema..Nors kaip varpainis pastebėjo,kai žmogus nenusimano apie ką šneka,tai ir šneka  belenką..


Na tas tavo filmukas nieko nekeičia,tokia sitema,tokia ekonomika,tokia rinka,žmogau atsipeikėk,visi ir taip supranta kas ir kaip,bet yra kaip yra ir tavo natūriniai mainai čia tikrai nepadės..tu kaip mažas vaikas išėjas y kiemą pirmą kart,kur namie vienokios taisyklės o kieme visai kitos,dėl to esi labai nepatenkintas.

czech-kuolis

#11
spalio 20, 2013, 22:59:02 Redagavimas: spalio 20, 2013, 23:01:48 by czech-kuolis
CitataNematau čia problemos. Yra dalykų, kurie būtini yra tarkim maistas ar kitokios gėrybėsm kurių neatsisakytų. Mainams vis dar galima būtų naudoti pvz. papuošalus, brangakmenius, auksą. Žodžių realus, skaidrią ir natūralią vertę turintis dalykai. Tikrai atsiras dalykų galinčių atstoti pramanytos vertės poperielius ar monetas.


Maistas, žinoma, gerai, bet tada vėl grįžkim prie praktikos - vyksta koncertas (Depeche mode koks nors), 30 000 žmonių suneša po krepšį bulvių... [vieta jūsų fantazijai]
O su papuošalais, brangakmeniais ir t.t. - tame ir esmė - kamon. Papuošalams ir brangakmeniams vertę suteikiame būtent mes. Vištienos kulšis - taip, tai vertinga, nes gali pavalgyti, kardas - taip, nes gali nusmeigti žvėrį, deimantas -?. Šiais laikais jis vertingas, bet vertingas dėl to, kad kiti žmonės pripažįsta jo vertę. Kitaip tariant, gyvenant vienam negyvenamoj saloj su juo galima padaryti tik vieną dalyką - nedetalizuosiu, bet procese varijuoja žodis "susikišti". Nieko neprimena? Pinigai irgi vertingi būtent dėl to, kad kiti žmonės pripažįsta jų vertę. Grįžtant į negyvenamą salą - jų likimas toks pat. Kitaip tariant, siūlai pakeisti popieriukus akmenukais. Kurie, skirtingai nei popieriukai yra riboti, tad jeigu piktas dėdė sugalvos juos kaupti...Kažkam neužteks.

varpainis

Juodadarbis ir neturi gyventi saldziai. Tie kas turi ambiciju mokytis, dirbti ir kazko pasiekti susikuria tikrai puikius gyvenimus. Kad ir pas mus, kas tiem pasalpiniams ar uz minimuma kasose sedintiems zmonems trugde kazko siekti? Jei nebuvo noro mokytis ar dirbti tai dabar ir gyvena sunkiai. Bloga aplinka ar dar kas nepasiteisinimas. Turiu drauga is tikrai ne kokios seimos, gyveno sunkiai, bet zmogus turi ambiciju, mokosi po biski, tikrai daug dirba, bet ir uzdirba ir gyvena dabar tikrai neblogai.
Apie Kinija, Indija ir panasiai tai jau kita kalba. Beje zinojot, kad didieji Amerikos viesbuciai siuncia nesvaria patalyne skalbti i Indija, nes tipo pigiau gaunasi nei vietoje  ;D

puodukas

Citata iš: varpainis  spalio 20, 2013, 22:47:12
O tu bent zinai, kad tas pats litas yra padengtas auksu?  ;D Pries kalbedamas bent jau pasidomek ka kalbi
Gal nusišnekėsiu, bet kiek girdėjau tai litas padengtas užsienio valiuta, o auksas sudaro tik labai mažą procentą, o pagrindinė valiuta- US doleris nuo 1973 metų nebėra padengtas auksu.

varpainis

Bet dalis jo vistiek dengta auksu, o ir surisimas su kitom valiutom duoda stabilumo. Esme tame, kad pinigas nera bevertis popierelis, kaip sako ezekielis.
P.S. 1 straipsni paziurek http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=5744&p_query=&p_tr2=

Aukštyn