Pragaro realumas

Pradėjo Steiblys, spalio 30, 2014, 18:56:47

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Parcufas

Aciu, kad mus sustabdei paragrafai. Kai jau pasileidziu tai nejauciu nieko, o cia vat yra toks slagbaumas kada reikia nusileidzia!

Tesiant sita tema tai degsite visi pragare, o as vienas nedegsiu, nes as protingiausias ir ismintingiausias. O jus visi kvailiai. Jezus taip pasake. Jis Dievo sunus. Uzrasyta taip ant knygos, juodu ant balto. O jei tai uzrasyta tai sventa. Amen. ;)

Aisku cia tik mano subjektyvi nuomone.

Steiblys

Citata iš: Parcufas  lapkričio 28, 2014, 16:49:39
Aciu, kad mus sustabdei paragrafai. Kai jau pasileidziu tai nejauciu nieko, o cia vat yra toks slagbaumas kada reikia nusileidzia!

Tesiant sita tema tai degsite visi pragare, o as vienas nedegsiu, nes as protingiausias ir ismintingiausias. O jus visi kvailiai. Jezus taip pasake. Jis Dievo sunus. Uzrasyta taip ant knygos, juodu ant balto. O jei tai uzrasyta tai sventa. Amen. ;)

Aisku cia tik mano subjektyvi nuomone.
Jėzus atėjo tam, kad tu nedegtum pragare, bet išgelbėti iš pragaro. O Jo žodžius (ir visa kas užrašyta) gali patikrinti. Dabar daugelis piktinasi Jo žodžiais, kaip ir anksčiau piktinosi. NT aprašomas toks epizodas:
CitataJėzus: „Aš - pasaulio šviesa. Kas seka manimi, nebevaikščios tamsoje, bet turės gyvenimo šviesą".
Tada fariziejai Jam pasakė: „Tu pats apie save liudiji, - tavo liudijimas netikras".
Jėzus jiems atsakė: „Nors Aš ir liudiju pats apie save, mano liudijimas yra tikras, nes Aš žinau, iš kur atėjau ir kur einu. O jūs nežinote, nei iš kur Aš atėjau, nei kur einu." (Jn 8, 13-14)
Jei Jėzus sakosi žinąs, iš kur yra atėjęs, vadinasi žino, ir kas Jis toks. Beje, šios žemės gyventojai negali pasakyti, iš kur jie atsirado :)

.L.U.T.H.O.R.

O kas tikrino ar Jėzus tiesą sakė ar melavo? Jis tik pats žinojo, o tu viską už gryną pinigą priimi kas parašyta.

Steiblys

Citata iš: Druwis  lapkričio 28, 2014, 19:42:32
O kas tikrino ar Jėzus tiesą sakė ar melavo? Jis tik pats žinojo, o tu viską už gryną pinigą priimi kas parašyta.
Štai tu ir patikrink, kas yra tiesa, o kas yra melas. Kažkada aš buvau gan skeptiškas Šv.Rašto atžvilgiu ir netikėjau pragaro realumu bei maniau, kad tai tik religinių žmonių prasimanymas, bet paskiau patikrinau. Tai veikia, Jėzus nemelavo. Dabar tikiu ir žinau, kad Dievas, pats esantis Tiesa ir kalbantis tik tiesą, įkvėpė Šv. Raštą, kad tokiu būdu apreikštų save pražuvusiai žmonijai per Jėzų Kristų kaip Kūrėją ir Viešpatį, Atpirkėją ir Teisėją. Raštas - tai Dievo liudijimas apie Jį patį.

Benamis

Citata iš: Steiblys  lapkričio 28, 2014, 20:28:44
Kažkada aš buvau gan skeptiškas Šv.Rašto atžvilgiu ir netikėjau pragaro realumu bei maniau, kad tai tik religinių žmonių prasimanymas, bet paskiau patikrinau. Tai veikia, Jėzus nemelavo.


Kaip tu patikrinai? Paskambinai Liuciferiui ar atidarei portala i pragara? Nepyk, bet tokie tavo zodziai skamba labai jau drasiai. Zinoma tu atsakysi mazdaug taip:

"Patikrinau savo sirdimi"

O kas jeigu mano sirdis sako skirtingai? Kodel manai, kad tavo patikrinimas yra teisingesnis uz mano? :-\

Sharikovas

Nezinau, man nedaro Jezus didelio ispudzio nei kaip istorine asmenybe, nei kaip biblijos personazas.  Pirmu atveju religinis fanatikas, kitu veidmainis. Pavyzdziui jeigu jis visa zinantis dievas, tai turejo zinoti jog nukryziuotas po triju dienu prisikels, tai koks cia pasiaukojimas ? Gaunasi, kad pasieme 3dienas atostogu, o paskui ramiausiai atsikele ir i roju. Vargselis, pasiaukojo.

paragraf 78

Dažnai susiduriu su krikščionimis, kurie vadovaujasi principu: Taip yra nes taip parašyta.
Gal toks požiūris ir geras savo asmeniniam tikėjimui, ar kalbant su krikščionimis. Tačiau jie nesuvokia, kad šis principas visiškai neveikia kai kalbi su netikinčiu arba kitaip tikinčiu žmogumi.
Šis principas parodo tik tiek, kad žmogaus tikėjimas gana paviršutiniškas ir tai kad jis nemąsto.
Pats nesivadovauju šiuo principu (nors anksčiau irgi vadovavausi). Net sakydamas mokymus krikščionims apie tikėjimą ir bibliją, vengiu šio principo ir stengiuosi kad jie pradėtų mąstyti.
Žinoma, šis principas labiau būdingas protestantams, nes jie vieninteliu tikėjimo šaltiniu laiko Bibliją. Katalikai (pravoslavai, berods anglikonai ir panašios denoinacijos), tiki kad yra du tikėjimo šaltiniai vienodai kalbantys apie Dievą, t.y. Biblija ir Tradicija. Tad kalbėdamas tik pagal bibliją, nubrauki, 2000 metų patirtį ir labai viską susiaurini. Todėl ir gaunasi taip, kad kai kurie linkę bibliją paraidžiui suvokti, net neįsigilindai į tai kad jau pirieji krikščionys jos nesuvokė tiesiogiai.
Tada ir gaunasi va tokie šnekėjimai kaip šioje temoje: šūkiai ir daugiau nieko. Kažkaip kounistine dvasia ir padvelkia iš kart :)
Žodžiu, tokie dalykai kaip transcendentinės patirtys yra subjektyus dalykas tad pasakymas, jog štai aš patikrinau galioja tik tau, nes kitam tas tavo patikrinimas greičiausiai bus nieko vertas.

Vitus

Citata iš: Sirius  spalio 31, 2014, 13:40:35Žmogu šventa padaro, jo darbai. Tiksliau , ar tai ką jis įdeda į savo gyvenimą yra viskas iš meilės.


Žmogų šventuoju padaro popiežiaus paskirta komisija :)

Teroras

Citata iš: Vitus  lapkričio 28, 2014, 22:45:48
Žmogų šventuoju padaro popiežiaus paskirta komisija :)


Taikliai tu cia naujokas, taikliai... Isiliesi ;D :D

paragraf 78

Geras patebėjimas, tik reiktų sakyti, kad komisija suteikia titulą, o ne padaro šventu :)
Bet bajerį užskaitau :)

Vitus

Čia visai ne bajeris, čia šventa tiesa :)
O štai, jeigu įsigilinsi į patį kanonizavimo procesą...
Popiežius paskiria nuodėmingųjų komisiją, kuri turi nuspręsti ar tas palaimintasis buvo šventas ir ar jo stebuklai yra tikri. Panašiai būtų, jei studentai spręstų ar dėstytojas vertas būti profesoriumi :)

Jupiteris

Kaip mirsti visos busenos labai stipriai paastreja, jei tu siam gyvenime uzsikroves nesamonem numirsi, tai tu paprasciausiai nepakilsi i aukstesnes vibracijas.

paragraf 78

Citata iš: Vitus  gruodžio 02, 2014, 22:10:40
Čia visai ne bajeris, čia šventa tiesa :)
O štai, jeigu įsigilinsi į patį kanonizavimo procesą...
Popiežius paskiria nuodėmingųjų komisiją, kuri turi nuspręsti ar tas palaimintasis buvo šventas ir ar jo stebuklai yra tikri. Panašiai būtų, jei studentai spręstų ar dėstytojas vertas būti profesoriumi :)


Na labai jau subanalinai tą beatifikacijos procesą :)
Ne tik stebuklai nulemia, begalė kitų faktorių suveikia.
Esė yra ta, kad paskelbimas šventu (būtent paskelbimas, o ne padarymas), rodo tik tiek, kad bažnyčia tiki jog tas žmogus dabar yra prie dievo. O ta, kad bažnyčia taip manytų, jis turėjo gyventi šventojo gyvenimą. Ji gyvenimas kirtosi su šventumu, evangeline gyvensena ir t.t. tada tokio asmens niekas šventuoju neskelbs. Žodžiu, pirma eina šventumas, o tada tik paskelbimas. Yra begalė šventųjų, kurie nebuvo paskelbti šventaisiais.
Žodžiu, jau ir pats procesas yra ne padarymo šventu, o paskelbimas šventuoju. Pats pavadinimas viską ir pasako.
Ir čr nėra sprendimas kas bus šventas, o kas ne, tai yra pasakymas, štai šio žmogaus gyvenimas yra mus pavyzdys.
Beje, įdomu tai, jog RKB per 2000 egzistavimo metų, nepaskelbė nei vieno asmens kuris jos anyu tikrai yra pragare.

idenmeyou

Negalime nei įrodyti, nei paneigti šios vietos, būsenos realumo. Po mirties net ir patekę į pačią blogiausią situaciją negalime būti tikri, kad esame pragare, žmogaus jutimai riboti, galbūt kažkas tik žaidžia su protais. Kita vertus dabar esame Visatoje, bet vis dar svarstome kokia ji, kokios jos ribos, egzistavimo laikas ir ar yra dar kažkas už jos ribų. Mums kyla daug klausimų ir mes vis dar mažai galime pasakyti apie tai kur esame šiuo momentu, tad nėra garantijų, kad tarkim mirus ir patekus į pragarą mes galėsime įrodyti jo realumą pačiam sau.

paragraf 78

Kai kurios religijos kalba apie tai, kad po mirties bus betarpiškas ir visiškas anapusybės pažinimas, nes mes nebūsime apriboti materijos rėmų

Aukštyn