Organu donoryste po mirties

Pradėjo Benamis, spalio 01, 2012, 22:41:40

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Benamis

Jau ganetinai ilga laiko tarpa galvoju issiimti organu donoro kortele, taciau vis kazkaip neprisiruosiu to padaryti. Net nezinau kodel. Gal baime, kad mane mesines po mirties (taciau logiskai galvojant, ko ten bijoti - vis vien busi mires), gal kitkas - net pats nezinau kas ir kodel mane stabdo tai padaryti :-\

O kaip jus ziurite i organu donoryste? Gal jau turite issieme korteles? Ar ryztumetes tam? Taip/ne - kodel?

.L.U.T.H.O.R.

Neturiu ir net negalvoju apie tai. Nesu toks pasiaukojantis :D

Benamis

Citata iš: Šešėlis  spalio 01, 2012, 22:54:56
Neturiu ir net negalvoju apie tai. Nesu toks pasiaukojantis :D


Bet kodel? :) Argi nenoretum, kad tau mirus, kazkas Zemeje gautu antra galimybe gyventi? :)

paragraf 78

Nematau nieko blogo organų donorystėje. Sveikintinas veiksmas. Jei tai padėtų kažkam išgyventi, tai būtų tarsi dovana tam žmogui. Labai altruistinis poelgis.
Pats neesu išsiėmęs donoro kortelės, net kažkaip negalvojau apie tai. Reiks pamąstyti ties šiuo klausimu.

.L.U.T.H.O.R.

#4
spalio 02, 2012, 00:31:23 Redagavimas: spalio 02, 2012, 00:35:13 by Šešėlis
Citata iš: Benamis  spalio 01, 2012, 23:12:31
Citata iš: Šešėlis  spalio 01, 2012, 22:54:56
Neturiu ir net negalvoju apie tai. Nesu toks pasiaukojantis :D


Bet kodel? :) Argi nenoretum, kad tau mirus, kazkas Zemeje gautu antra galimybe gyventi? :)


O kodėl turėčiau norėti? :D Čia maždaug žmonės pasirašo, jei netyčia anksti mirtų, aš to daryti nesiruošiu. Tuo labiau jei koks organas sustreikuoja, tai reikia ne pasekmę pašalinti (organą keisti) o priežastį, nes taip tik atidedi savo mirtį. Aišku visi atvejai skirtingi.

TinSoldier

Šešėli, jei koks nors organas sustreikuoja, kartais nebebūna laiko šalinti priežastį. Todėl ir persodinamas organas. Kad spėtų žmogų pagydyti. Ir nebūtinai jaunas turi užsilenkti. Organų tinkamumą lemia ne amžius, o jų būklė. Jei per daug nesuvarei, tai ir 60ties metų tavo organai gali tikti. Tik po mirties tai nuspręs gydytojai.

Turiu kortelę, kartas nuo karto duodu kraują, ir ruošiuosi tapti kaulų čiulpų donoru. Manau, kad išgelbėti žmogui gyvybę, sau nei truputėlio nepakenkiant turėtų būti ne geras darbas, o tiesiog savaime suprantamas veiksmas. Ir nereikia leisti, kad tavo tingumas, apsileidimas ar neracionalios baimės atimtų kitam žmogui galimybę išgyventi.

Beje, išsiimdamas kortelę susidūriau su šiokiom tokiom problemom. Panevėžy mano šeimos gydytoja apie tokį dalyką nebuvo visai girdėjusi. Ir vos ne išvarė velniop, nes tipo sugalvojo, kad mano tėvams būtų nemalonu, jei mane mėsinėtų.

Kaune taip pat nežinojo nei kokių dokumentų reikia, nei ką daryti, nei kur siųsti. Bet nuėjo prie kompo, viską susidaro ir ten jau leido užpildyti :)

Bet esmė tokia, kad, pasirodo, ne tiek ir daug gydytojų žino ką reikia daryti tokiais atvejais. Tai jūs patys pasidomėkit, kad galėtumėt vietoje joms paaiškint :)

Bildukas

Nieko stebetino ar blogo nematau .Kiekvienas zmogus turetu buti donoru .

astropasaulis

Ir taip jau esu donoras, energetinis... Iš manęs visi siurbia energiją.

Neisha

Citata iš: TinSoldier  spalio 02, 2012, 10:22:22
Bet esmė tokia, kad, pasirodo, ne tiek ir daug gydytojų žino ką reikia daryti tokiais atvejais. Tai jūs patys pasidomėkit, kad galėtumėt vietoje joms paaiškint :)


Gal galėtum papasakoti, kaip ten viskas vyksta?
Beje, seniau teko girdėti, kad gydytojai specialiai nesistengia išgydyti paciento, nes tuo metu labai trūksta tam tikrų organų donorų. Bet kaip bebūtų, aš visai už. Kraują duodu, kodėl gi nepagalvojus ir apie tai...

TinSoldier

Citata iš: Neisha  spalio 02, 2012, 17:03:40
Gal galėtum papasakoti, kaip ten viskas vyksta?
Beje, seniau teko girdėti, kad gydytojai specialiai nesistengia išgydyti paciento, nes tuo metu labai trūksta tam tikrų organų donorų. Bet kaip bebūtų, aš visai už. Kraują duodu, kodėl gi nepagalvojus ir apie tai...


Nieko ypatingo ten nevyksta. Tiesiog užpildai anketą, kurioje nurodai savo duomenis, pasirenki kokių organų nenori aukoti(arba ar nori aukoti visus), pasirašai ir po keletos dienų jau esi organų transplantacijos centro sąrašuose. Po 2-3 savaičių į pašto dežutę gauni donoro kortelę, kuria gali mojuoti kitiems prieš nosis ir girtis kokia sąmoninga esi :)

Gydytojui ir laiko gali trukti, jis ir valgyti gali norėti, ir šiaip tingėti, todėl gali nuspręsti negydyti sunkiai sergančio. Bet kuriuo atveju, susirgus, tenka kliautis gydytojo etika ir sąžiningumu. O šiaip, nemanau, kad medikui yra kokia nors nauda numarinti vieną, kad išgelbėtų kitą. Jei gali išgyventi tik vienas, kokia jam nauda dar ir žmogžudžiu(iš esmės) tapti?

Be to, kiek per paskaitą girdėjau iš buvusio chirurgo Narbekovo, net jei turi donoro kortelę, gydytojai atsiklaus tavo artimųjų ir tik tuomet persodins organus. Jei tavo artimieji nesutiks, - gydytojas paliks tavo organus ramybėje. Todėl specialiai tave numarinęs gydytojas gali labai žiauriai prasimesti.

Taip kad, nemanau, kad yra didelė galimybė, kad tavęs nuspręs negydyti vien todėl, kad esi donorų sąraše :)

crystal

#10
spalio 02, 2012, 18:34:23 Redagavimas: spalio 02, 2012, 18:38:33 by crystal
Citata iš: TinSoldier  spalio 02, 2012, 17:39:53

Bet kuriuo atveju, susirgus, tenka kliautis gydytojo etika ir sąžiningumu.

Ko jau ko, bet šiuolaikiniam medikam labai trūksta sąžiningumo  ??? Išvis gydytojo specialybę tūrėtų turėti tik savo darbui pasišventęs žmogus, o iš savo asmeninės patirties labai jau nebepasitikiu aš dabartiniais medikais. Ypač po to, kai Panevėžyje vietoj dvigubo kojos lužio man nustatė visai kitokią traumą. O dar geriau, tai Vilniuje, kai po neseniai tūrėtos avarijos vietoj skubios apžiūros, klinikoje pareikalavo šeimos gyditojo išrašo  :-[
Kas dėl temos, tai palaikau organų donorystę :) Manau, kad tai geras pasirinkimas, deja pati tokios kortelės kolkas neturiu. :)

.L.U.T.H.O.R.

Citata iš: TinSoldier  spalio 02, 2012, 10:22:22
Šešėli, jei koks nors organas sustreikuoja, kartais nebebūna laiko šalinti priežastį. Todėl ir persodinamas organas. Kad spėtų žmogų pagydyti. Ir nebūtinai jaunas turi užsilenkti. Organų tinkamumą lemia ne amžius, o jų būklė. Jei per daug nesuvarei, tai ir 60ties metų tavo organai gali tikti. Tik po mirties tai nuspręs gydytojai.


Tai ir sakau, kad visi atvejai skirtingi. O apie kraujo davimą, tai esu girdėjęs ne kokių atsiliepimų iš daktarų. Čia jei reguliariai duodi.

advena

Organų donarystė yra labai gera idėja. Juk vis tiek jau būsim mirę, tačiau padovanosim gyvybę kitam. Tai nuostabu.

eternal.bliss

Tai ne davimas. Davimas, ar pasiaukojimas, kuris priveda prie sąmonės pakylimo, yra esant gyvam ir duodant gyvam. Kai duodi daugiau negu gali.
O organų atidavimas kai tau jų išviso nebereikia, nekelia sąmoningumo.

Be to organizmas neatsisako ir nepradeda streikuoti nuo harmoningo gyvenimo. :)

crystal

Citata iš: eternal.bliss  spalio 02, 2012, 19:58:55

O organų atidavimas kai tau jų išviso nebereikia, nekelia sąmoningumo.


Ir kodėl gi nekelia sąmoningumo? Vien ta mintis dar esant gyvam, kad galbūt pasitarnausi po mirties, tūrėtų kaip ir kelti sąmoningumą.

Aukštyn