Prašau patarimo, kaip diskutuoti

Pradėjo San IL, gruodžio 12, 2017, 02:43:59

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

San IL

Radau tinkamą klausimą užduoti šiame skyriuje.

 Kas skaito forumą iškart supras apie ką aš, tačiau aš - be jokios ironijos ir kreipinių, prašau publikos patarimo, kaip diskutuoti su žmonėmis, kada aiškiai matosi, kad jie yra tiesiog nusiteikę tau prieštarauti.

 Ar vaizdas, kad žmogus yra nusiteikęs prieš tave yra tiesiog mano paties išankstinis nusistatymas? Bet jeigu tai kartojasi n sykių?

 Kaip elgtis, kad nesigadinti sau nervų, kada akivaizdžiai stengiamasi diskredituoti tavo žinias, nuomonę, nepaisant realių objektyvių faktų? Kaip nesinervuoti, kada oponentas turi daugiau laiko ir parašo žymiai ilgesnius postus "neva" taip pasirodydamas kitiems, kad jis teisesnis?

 Žinote, mano gyvenimas tikrai margaspalvis, esu daug kur buvęs, dirbęs, daug ką matęs ir normalaus ir paranormalaus, dirbau įvairiose srityse ir beveik baigiau tris aukštuosius. Esu mokslo žmogus, visada prieš rašydamas ką nors pasitikrinu savo informaciją ir nuomonę su moksliniais šaltiniais, žinau kur kokią informaciją galima rasti. Ir tikrai baigiasi jėgos, kada yra prieštaraujama mokslui bei sveikam protui, siekiant tik vieno vienintelio dalyko - sunaikinti tavo mintis ir reputaciją, arba paslėpti jas po tūkstančiu lapų susirašinėjimo, kad kiti nematytų, kitaip tariant užfloodinti kuo nors kas atrodo rimtai, bet iš tikro daugumoje - iš piršto laužta.

 Tikrai prašau patarimo, nes jaučiu, kad sugaištu tam per daug laiko ir tai man kainuoja per daug energijos.

 Jeigu kas suprato, kad turiu omenyje vieną šio forumo narį - tai tikrai ne tik tai. Per 10 metų kiek dalyvauju diskusijose, buvo ne vienas toks (ir bus). O aš nemoku nepasiduoti provokacijoms, bet kadangi neturiu fiziškai tiek laiko - negaliu su jomis ir deramai kovoti. Juolab, kad ta kova nėra į naudą - gali nors ir visus savo šaltinius pacituoti, kada oponentas suinteresuotas vien tave sužlugdyti, jo nuomonės niekada nepakeisi ir atsakinėti į kiekvieną teiginį kainuoja per daug laiko (ir nervų, žinant, kad tai nieko nepakeis).

 Skyrius apie dvasinę raidą, harmoniją. Kas nors patarkite prašau?

kiskis

Butu visiem idomiau, jei papasakotum savo paranormalias patirtis, nei skaityt apie tai kurio is jusu su Linu ilgesnis...(Man asmeniskai visai neidomu).

vytra

#2
gruodžio 12, 2017, 11:24:36 Redagavimas: gruodžio 12, 2017, 12:59:08 by vytra
Sveiki,

- neperskaitau visų diskusijų, bet kiek čia skaičiau, tai nepastebėjau jokių atakų asmeniškai prieš tamstą.

p.s.
.. man tai keistoka, kad "anomalijų" forume net moderatoriai priešinasi anomalijoms ir stengiasi viską suvesti į legalų XIXa-XXa mokslą. Jei jau esate tokie "mokslininkai", rekomenduoju www.elektronika.lt ir www.technologijos.lt forumus.


Ačiū.

mcgyver

Citata iš: vytra  gruodžio 12, 2017, 11:24:36p.s.
.. man tai keistoka, kad "anomalijų" forume net moderatoriai priešinasi anomalijoms ir stengiasi viską suvesti į legalų XIXa-XXa mokslą. Jei jau esate tokie "mokslininkai", rekomenduoju www.elektronika.lt ir www.technologijos.lt forumus.


Ačiū.

Moderatoriai priesinasi anomaliu citatu, kurias tu sukuri, o siaip cia laibai laisva erdve.

eternal.bliss

San IL

Ganėtinai paprasta.

Pradėkm nuo to, kad diskusija yra tam, kad Diskutuotume. Ne tam kad kažką įrodytume ar nurungtume vienas kita.
Dabartiniu atveju jeigu yra pradedmas ginčas, diskusija pasibaigia, ir prasideda ginčas, kurio metu rungiamasi kas yra teisus. Todėl reiktu nesumaišyti ko norima, diskusijos ar ginčo, dalintis nuomone argumentais, ar itikinti kita savo "tiesa".
Diskusijos metu galima rasti ir sutarti dėl bendros išvados, ginčo metu neįmanoma pasiekti nieko, tik visiško nepritarimo oponentui.

Taigi maišote paprastas žmonių bendravimo formas.
Jeigu žiurima į kitą norint itikinti savo tiesa, nenumaldomai kyla ginčas, nes užsiemama tokia pozicija, dėja bet tai yra dėl pačio kaltės.
Jeigu kalbama iš susidomėjimo, argumentavimo, svarstymo, tuomet oponentas nejaučia streso jog jo nuomonė yra nevertinga, ir to pasakoje galima svarstyti abiejų pašnekovų požiūrius, bei rasti kažką, pakeisti tiek savo tiek kito nuomonę net to neketinant.
Galima labai plačiai aprašyti bet esmė tokia.

Ginčas kyla tuomet kai abu oponentai yra sureikšminę savo nuomonę.

Pvz, kaip ir sakei. esi išsimokslinęs, daug ką patyręs, matęs, 3 aukštieji. Tai yra sureikšminimas žinių, potyrių ir t.t. Kas neleidžia tau matyti virš jų, bei pasmerkia daugeliu atvejų. Beto reiktų atkreipti dėmesį, kad patirtis yra nesulyginama, tarkim sutiktum žmogų kuris išgyveno 3 - 10 -20 kartų daugiau, patyrė belenkokius pakilimus, žlugimus, potyrius, mokslo, išsilavinimo lygiu aukukštesnis neisivaizduojamai. Kas tada? gal toksai žmogus atrodys tau kaip neišsilavinęs nes nesivels į diskusijas bei pritars tau nesvarbu dėl ko nes, visa tai patyrė bei mato, kad diskusija nereikalinga, kad pritaria ne dėl argumento teisingumo bet dėl diskusijos nereikalingumo, kad tau nesukeltų diskomforto. Tokiu atveju tiesiog esi pasmerktas žmogaus nesuvokimui, dėl savo isitikinimo, jog esi protingas, ar daugiau patyręs.

SPACE

@San IL ar tu iš Mėnulio iškritai, dieviškas naivumas. 90% čia esančių žmonių yra iš spec. organizacijos, jų tikslas, nukreipti visų mąstymą "teisinga" vaga. Kai netingiu, užsiimu su jais, atkalūs žmogystos.

klajunas

Citata iš: eternal.bliss  gruodžio 12, 2017, 20:39:30Ginčas kyla tuomet kai abu oponentai yra sureikšminę savo nuomonę.
Ką daryti kai žmogus turi ne nuomonę, bet tiesą? Nusileisti tiems, kas lenda su savo "nuomonėmis"? Turėjimas tiesos ne "susireikšminimas" ir ne "protingumas".

Deja tiesos vieta yra žmogaus galvoje ir ištraukti ją bei padėti nuomonistams ant stalo neįmanoma. Kyla klausimas ir ginčas "kieno tai problema"? Ar to, kuris "nesugeba įrodyti" ar to, kuris yra tiesos skurdžius, bet "didžiuojasi savo nuomonėmis"?

eternal.bliss

Tiesą>? t.y faktą? įrodymą>?
Faktus galima pateikti, irodymą argumentuoti. Turėjimas tiesos? keistas žodžių žaismas. Turėti tiesos negali, gali turėti tik nuomonę kuri išplaukia iš pasaulėžiūros.

Jeigu turi įrodymus, faktus, argumentus, tada sunku paneigti juos. Jeigu bandai pakeisti kito žmogaus tikėjimus, tuomet kyla tik ginčas o ne diskusija kilusi dėl nemokėjimo diskutuoti.

Kaip ir sakiau tiesos negali turėti kaip nuomonės, jeigu neturi pagrindimu, faktų, argumentu, įrodimų, tai turbūt nėra tiesa o tiesiog patirtis, nuomonė, potyris.

Nemaišykime sąvokų.

klajunas

Citata iš: eternal.bliss  gruodžio 12, 2017, 21:28:27Tiesą>? t.y faktą? įrodymą>?
Faktus galima pateikti, irodymą argumentuoti. Turėjimas tiesos? keistas žodžių žaismas. Turėti tiesos negali, gali turėti tik nuomonę kuri išplaukia iš pasaulėžiūros.

Jeigu turi įrodymus, faktus, argumentus, tada sunku paneigti juos. Jeigu bandai pakeisti kito žmogaus tikėjimus, tuomet kyla tik ginčas o ne diskusija kilusi dėl nemokėjimo diskutuoti.

Kaip ir sakiau tiesos negali turėti kaip nuomonės, jeigu neturi pagrindimu, faktų, argumentu, įrodimų, tai turbūt nėra tiesa o tiesiog patirtis, nuomonė, potyris.

Nemaišykime sąvokų.
Esi geras beviltiškumo pavyzdys. Nediskutuokime.  :D

Tomulis

Nereikia iš viso su tokiais diskutuoti. Kam gadintis sau nervus ir švaistyti energiją? Tiesiog ignoruoti.

elteide

gal pabuciuoti, kai sunkiau ir vel diskutuoti  8)

Linas Esu

#11
gruodžio 29, 2017, 14:44:52 Redagavimas: gruodžio 29, 2017, 14:49:21 by Linas Esu
Citata iš: mcgyver  gruodžio 12, 2017, 16:50:29Moderatoriai priesinasi anomaliu citatu, kurias tu sukuri, o siaip cia laibai laisva erdve.
Tiesiai į dešimtuką... dar reiktų pridėti reguliarius offtopic'us :D

@eternal.bliss taiklūs pastebėjimai , spaudžiu "like" .

vytra

Citata iš: Linas Esu  gruodžio 29, 2017, 14:44:52Tiesiai į dešimtuką.. dar reiktų pridėti reguliarius offtopic'us :D
- manau apie tai ši tema ir yra: dalis dalyvių eina viena linija, kurią jiems nubrėžė kažkoks neabejotinas autoritetas. Jie net susapnuoti negali, kaip galima turėti savo nuomonę, o dar baisiau: "turėti savo tiesą".

p.s.
.. jei vis tiek neaišku, tai kažkam "offtopikas" gaunasi tada, kai jo oponento žvilgsnis į problemą sakykim milijoną kartų platesnis.

:(

Linas Esu

#13
gruodžio 29, 2017, 20:57:56 Redagavimas: gruodžio 29, 2017, 21:09:21 by Linas Esu
Citata iš: vytra  gruodžio 29, 2017, 15:21:11- manau apie tai ši tema ir yra: dalis dalyvių eina viena linija, kurią jiems nubrėžė kažkoks neabejotinas autoritetas. Jie net susapnuoti negali, kaip galima turėti savo nuomonę, o dar baisiau: "turėti savo tiesą".
Nežinau kas kur eina , bet ir neįdomu :D prasmingiau skaityti faktus , kuriuos galima pagrįsti ar argumentuoti , negu nagrinėti savotiškas interpretacijas/blevyzgas ar išsigalvojimus :(

Citatap.s.
.. jei vis tiek neaišku, tai kažkam "offtopikas" gaunasi tada, kai jo oponento žvilgsnis į problemą sakykim milijoną kartų platesnis.

:(
...Milijardą

SPACE

@San IL Čia va kaip Linas Nesu chebra atrodo.




Aukštyn