Dehumanizacija.

Pradėjo gidas, kovo 06, 2018, 13:22:21

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

gidas

http://kulgrinda.lt/1794/filosofas-arvydas-sliogeris-turime-galimybe-visuotinai-vykdomame-dehumanizacijos-procese-nedalyvauti/

Ką daryti? - mėgiamas rusų intelektualų klausimas. Lietuvių filosofas tuo tarpu kalba realistiškai ir pakankamai konkrečiai - apskritai jo mintims pritarčiau.

Linas Esu

Citata iš: gidas  kovo 06, 2018, 13:22:21konkrečiai - apskritai jo mintims pritarčiau.
Konkrečiai kurioms mintims pritartum ?

gidas

Galima būt nagrinėt pasisakymą papunkčiui ir dėl vieno kito teiginio pasiginčyt su filosofu, bet apsiribosiu pabaiga

Sąžiningai ir nesidairydami į šalis dirbkim savo darbus. Ir pernelyg nesvarstykim, kaip darbai bus vertinami, kaip panaudojami. Juk nei tu, nei aš nei turime, nei privalome turėti antgamtinių galių valdyti imperijas. Tačiau turime galimybę visuotinai vykdomame dehumanizacijos procese nedalyvauti. Priešintis jam pačiu savo kasdieniu gyvenimu, orientuotu į aukštesnes vertybes, gyvenamu moraliai atsakingai.

Nors pastraipa gal skamba ir kiek utopiškai, tačiau ir konkrečiai - negali valdyti imperijų, todėl sąžiningai dirbk savo darbus tau sirtoje vietoje ir gyvenk moraliai atsakingai.

kiskis

#3
kovo 06, 2018, 15:18:38 Redagavimas: kovo 06, 2018, 15:21:23 by kiskis
Citata iš: gidas  kovo 06, 2018, 14:51:59Sąžiningai ir nesidairydami į šalis dirbkim savo darbus. Ir pernelyg nesvarstykim, kaip darbai bus vertinami, kaip panaudojami
Taip dirbdamas saziningai ir nesijaudindamas, kaip darbai bus panaudojami, tu ir stiprinsi ta dehumanizacijos masina...
Cia mazdaug tokia pozicija "Моя хата с краю- ничего не знаю"

gidas

Citata iš: kiskis  kovo 06, 2018, 15:18:38Taip dirbdamas saziningai ir nesijaudindamas, kaip darbai bus panaudojami, tu ir stiprinsi ta dehumanizacijos masina...
Gal taip, o gal ir ne. Filosofas žiūri daugiau filosofiškai, bet iš esmės teisingai. Pradėk nuo savęs ir pamatysi, kad tavo chata toli gražu ne s kraju - beveik neabejotina, kad gyvenime vadovaudamasis sąžinės ir moralės principais, susidursi su greičiau neigiama aplinkos reakcija. O tu spjauni ir toliau varai savo. Tave sutrins į miltus - smarkiai tikėtina, bet gal ir nesutrins, o "kritinė masė" padidės nors ir 1. Ir t.t.
Skamba per daug gražiai, kad būtų tikra, bet, nors ir napoleonais nesmi, mūsų chatos tikrai ne s kraju. :) 

Linas Esu

#5
kovo 07, 2018, 13:09:19 Redagavimas: kovo 07, 2018, 15:40:10 by Linas Esu
Citata iš: gidas  kovo 06, 2018, 14:51:59Nors pastraipa gal skamba ir kiek utopiškai, tačiau ir konkrečiai - negali valdyti imperijų, todėl sąžiningai dirbk savo darbus tau sirtoje vietoje ir gyvenk moraliai atsakingai.
Perskaičiau visą interviu .

Primena savo gyvenimu nepatenkintus senolius , kad prie ruso buvo blogai , prieš EU sąjunga buvo blogai , dabar irgi blogai rytoj irgi blogai .

Ta mintis apie dehuminazacija....wtf ? ar mes gyvename priespaudoje ? ar žmonės neturi laisvo pasirinkimo ? ar negalime keliauti , mokintis ką norime ir sakyti ką norime ? ar draužiama eiti į bažnyčias , išpažinti skirtingas religijas ? tikėti kuo nori tikėti ? mokintis etikos normų ?

Pasaulis visada buvo chaotiškas , vienintelis gelbėjantis dalykas tai mokslo progresas ir žmogaus laisvė . Tautos kažkada išnyks , plėvesuos visur viena vieliava .  Toks ES tikslas .


gidas

Citata iš: Linas Esu  kovo 07, 2018, 13:09:19Ta mintis apie dehuminazacija....wtf ? ar mes gyvename priespaudoje ? ar žmonės neturi laisvo pasirinkimo ? ar negalime keliauti , mokintis ką norime ir sakyti ką norime ? ar draužiama eiti į bažnyčias , išpažinti skirtingas religijas ? tikėti kuo nori tikėti ? mokintis etikos normų ?
Iš tikro wtf. Nepritariu filosofui šia prasme.

Citata iš: Linas Esu  kovo 07, 2018, 13:09:19Pasaulis visada buvo chaotiškas , vienintelis gelbėjantis dalykas tai mokslo progresas ir žmogaus laisvė . Tautos kažkada išnyks , plėvesuos visur viena vieliava .  Toks ES tikslas
Gaila Lietuvos, bet matyt taip ir bus. Gerai, kad manęs tada jau tikrai nebus. Prie gelbėtojų pridurčiau ir moralinį faktorių - šiandien krizės tikrai nėra, bet vertybių skalėje tam tikras nesimpatiškas tendencijas jau galima pastebėti.

ES - tikslai tikslais, bet kiek tvers pati ES? Nemanau, kad labai ilgai tvers. Ir tas minkštakūniškumas - čia filosofo žodžius pritaikyčiau ne islamistams, o Rusijai. Jos imperializmas man šlykštus ir visiems "Europos rytiečiams puikiai pažįstamas, gi Vakarai jam kažkada katutėm plojo, o ir šiandien vos ne tas pat.

Asmeniškai patinka NATO ;) , bet vėlgi - kiek ši sąjunga bus ilgaamžė?

P.S. Paviršiumi - reikalinga solidesnė analizė, bet tuo tarpu tingiu. :) 

Linas Esu

#7
kovo 07, 2018, 19:35:29 Redagavimas: kovo 07, 2018, 19:48:46 by Linas Esu
Citata iš: gidas  kovo 07, 2018, 18:54:46Iš tikro wtf. Nepritariu filosofui šia prasme.


Gaila Lietuvos, bet matyt taip ir bus. Gerai, kad manęs tada jau tikrai nebus. Prie gelbėtojų pridurčiau ir moralinį faktorių - šiandien krizės tikrai nėra, bet vertybių skalėje tam tikras nesimpatiškas tendencijas jau galima pastebėti.

ES - tikslai tikslais, bet kiek tvers pati ES? Nemanau, kad labai ilgai tvers. Ir tas minkštakūniškumas - čia filosofo žodžius pritaikyčiau ne islamistams, o Rusijai. Jos imperializmas man šlykštus ir visiems "Europos rytiečiams puikiai pažįstamas, gi Vakarai jam kažkada katutėm plojo, o ir šiandien vos ne tas pat.

Asmeniškai patinka NATO ;) , bet vėlgi - kiek ši sąjunga bus ilgaamžė?

P.S. Paviršiumi - reikalinga solidesnė analizė, bet tuo tarpu tingiu. :) 
Rusija pasirinko neoliberalizmą ir nacionalizmą . Jiems tai tinka pagal kultūrą . Mes kadangi savo identiteto netuėjome nei prieš nei po karo , norėjome laisvės , Europos Sąjunga buvo tinkamiausias pasirinkimas . Kadangi lietuviai visada troško neribotos laisvės , vien dėl to amžiams bėgant visada ir kovojo . Tačiau ją gavus atsirado begalės kitų problemų , kurias spręsti išlaikant lietuvybę yra utopija . Laikui bėgant pas mus suvažiuos Ukrainiečiai , Baltarusiai . Optimistiškiausiu atveju jie adaptuosis ir intergruosis arba mes tapsime tranzitine stotele į vakarus ( kas jau vyskta ) . Kol ekonomika nesusilygins su vedančiomis vakarų šalimis čia bus skregas . Valstybingumas , tradicijos , kultūra nyks tuo pačiu greičiu kaip vyksta proto nutekėjimas į svečias šalis .

Dėl NATO ateities , ji visada bus , net neaejoju . Daug politikos ir per daug pinigų ten sukasi .

vytra

Citata iš: Linas Esu  kovo 07, 2018, 19:35:29Kadangi lietuviai visada troško neribotos laisvės , vien dėl to amžiams bėgant visada ir kovojo .
- taip, lietuviai yra senosios civilizacijos palikuonys (seniausia archaška kalba), kadaise Lietva buvo nuo Kamčatkos (kamščiatraukės) iki Portugalijos (portų galo). Visos čia esančios kalbos labai lengvai ir be jokių problemų, verčiamos į lietuvių kalbą, gi atvirkščias vertimas komplikuotas.

Išvada: reikia atkurti Euroazijos suvienytas valstijas Lietuvos pagrindu.

:(


Linas Esu

Citata iš: vytra  kovo 07, 2018, 20:34:48- taip, lietuviai yra senosios civilizacijos palikuonys (seniausia archaška kalba), kadaise Lietva buvo nuo Kamčatkos (kamščiatraukės) iki Portugalijos (portų galo). Visos čia esančios kalbos labai lengvai ir be jokių problemų, verčiamos į lietuvių kalbą, gi atvirkščias vertimas komplikuotas.

Išvada: reikia atkurti Euroazijos suvienytas valstijas Lietuvos pagrindu.
:(
Išvada : eilinį kartą nepataikai į temą ir prisigalvoji nesąmonių .

vytra

Citata iš: Linas Esu  kovo 07, 2018, 21:41:00.. eilinį kartą nepataikai į temą ir prisigalvoji nesąmonių .
- eilinį kartą super siauras temos supratimas (priamolineynyj).

p.s.
.. prieš "tvaną" dominavo lietuvių kalba, savo struktūra labai panaši į senąją lotynų kalbą. Visos slavų bei germanų kalbos kilę iš lietuvių prokalbės dėl teritorinių izoliavimų po tvano.

:(

Linas Esu

#11
kovo 07, 2018, 22:23:56 Redagavimas: kovo 07, 2018, 22:25:35 by Linas Esu
Citata iš: vytra  kovo 07, 2018, 22:14:46- eilinį kartą super siauras temos supratimas (priamolineynyj).
Siauras supratimas ( ne super ) , apie ką vyksta diskusija ( cinge-fest )
Citatap.s.
.. prieš "tvaną" dominavo lietuvių kalba, savo struktūra labai panaši į senąją lotynų kalbą. Visos slavų bei germanų kalbos kilę iš lietuvių prokalbės dėl teritorinių izoliavimų po tvano.

:(
Prieš kiek metų ir po kurio tvano ? :D

vytra

Citata iš: Linas Esu  kovo 07, 2018, 22:23:56Prieš kiek metų ir po kurio tvano?
- įdomu, kad ateistų mokslininkai tvaną ir paskutinį ledynmetį (vienas ir tas pats įvykis?) datuoja apie 14.000 metų atgal, o religiniai Biblijos tyrinėtojai (Biblijoje nėra konkrečių datų?) datuoja tik apie 6000 metų atgal. Aš nesiimsiu spręsti kurie teisesni, bet prieš šią katastrofą Žemė turėjo civilizaciją, gerokai aukštesnę už dabartinę. Pagrindinė Euroazijos Sąjungos kalba buvo lietuvių (sakykim iki dabar senieji prancūzai vadinami lietuviškai "galai").

:)

Linas Esu

#13
kovo 08, 2018, 11:23:18 Redagavimas: kovo 08, 2018, 12:15:46 by Linas Esu
Citata iš: vytra  kovo 08, 2018, 10:13:57- įdomu, kad ateistų mokslininkai tvaną ir paskutinį ledynmetį (vienas ir tas pats įvykis?) datuoja apie 14.000 metų atgal, o religiniai Biblijos tyrinėtojai (Biblijoje nėra konkrečių datų?) datuoja tik apie 6000 metų atgal. Aš nesiimsiu spręsti kurie teisesni, bet prieš šią katastrofą Žemė turėjo civilizaciją, gerokai aukštesnę už dabartinę. Pagrindinė Euroazijos Sąjungos kalba buvo lietuvių (sakykim iki dabar senieji prancūzai vadinami lietuviškai "galai").

:)

Vėl pasiklydai temose :D :D čia ne apie koonspiracijas su @gidas kalbame  ar lost civilization :D :D

vytra

Citata iš: Linas Esu  kovo 08, 2018, 11:23:18.. čia ne apie koonspiracijas  ar lost civilization.
- taip, bet tuomet gi ir buvo didžiausia visų laikų "dehumanizacija", liet. žmonių/žmogiškumo šalinimas.

p.s.
.. Biblija teigia, kad Dievas dėl to vėliau gailėjosi.


:(

Aukštyn