Ar galite padeti?

Pradėjo hela, spalio 24, 2011, 16:38:17

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

2012

Citata iš: TinSoldier  lapkričio 21, 2011, 23:35:18
Citata iš: insomnia  lapkričio 21, 2011, 23:17:59
Iš esmės visas mokslas paremtas tikėjimu.


Kas čia dabar?... :) Mokslas paremtas hipotezėmis. Tai nėra tas pats kas tikėjimas. Pagrindinis skirtumas:
Hipotezė - eksperimentu patikrinta, atmesta, keliauja užmarštin.
Tikėjimas - eksperimentu patikrintas, atmestas, brukamas toliau.

Dabartinis mokslas gana griežtas. Jis retai kada įsileidžia kažkokius nepatvirtintus tikėjimus. Pagrindiniai gamtamokslinių teorijų kriterijai:
1. Jie turi būti patikrinami
matomoje Visatos srityje.
2. Stebėjimų rezultatai turi patvirtinti teorijos
išvadas
3. Pati teorija turi nuspėti naujus reiškinius.

Jeigu neišpildomi šitie reikalavimai ir vis tiek brukamos atmestos teorijos, remiantis tikėjimu - tai jau pseudomokslas, kuriuo tikrai neverta pasitikėti.


Ne taip senai, visi mane kad zeme plokscia ir yra visatos centras. Taip mane didziausi to meto mokslininkai, o tu dar kalbi apie pasitikejima  ;D

2012

Citata iš: TinSoldier  lapkričio 21, 2011, 22:21:04
Citata iš: 2012  lapkričio 21, 2011, 20:11:37
Jeigu tikejima butu galima paaiskinti, tai jau nebutu tikejimas  :)



Aš esu visiškai tolerantiškas. Man nusispjauti koks kitų žmonių "hobis, charakteris ar mentalitetas".


Sita vieta geriausia  ;D Matai pacaniuk, tau nusispjaut kai esi kitam kompo gale, o jeigu tu butum per metra nuo manes, tau tikrai rupetu mano harakteris, hobis ar mentalitetas. Nes galbut as esu koks forsiukas su beizbolke ir mane uzveda kai sudubasinu koki moksliuka :) O gal as esu irgi moksliukas, ir mes rastume bendra kalba apie tai kad tikejimas sucks, o mokslas rulez.  ;D

TinSoldier

#62
lapkričio 22, 2011, 00:44:33 Redagavimas: lapkričio 22, 2011, 00:53:19 by TinSoldier
Citata iš: 2012  lapkričio 22, 2011, 00:28:31
Ne taip senai, visi mane kad zeme plokscia ir yra visatos centras. Taip mane didziausi to meto mokslininkai, o tu dar kalbi apie pasitikejima  ;D


Citata iš: 2012  lapkričio 22, 2011, 00:28:31
Ne taip senai, visi mane kad zeme plokscia ir yra visatos centras. Taip mane didziausi to meto mokslininkai, o tu dar kalbi apie pasitikejima  ;D


Hehe.. šiurpu :)) Šiurpu todėl, kad prieš kokius 5 metus aš praktiškai tą patį kalbėjau ką tu, ir kai kurie kiti iš jūsų. Lygiai tokius pat argumentus sakiau. Ir dabar kalbu būtent tą, ką prieš tuos 5 metus sakė mano oponentai... Todėl truputį keista dabar kartoti tą patį, prieš ką visai neseniai ginčijausi :)

Tai, kad Žemė yra visatos centras teigė teologai, katalikų viršunėlės ir pan. Tai yra, žmonės, kurie kliovėsi tikėjimu. Mokslininkai, kurie teigė, kad Žemė nėra Visatos centras tų pačių katalikų buvo kalinami ir deginami už erezijas.

Taigi šitas tavo argumentas - nelabai vykęs. Bet bet kuriuo atveju, moksliškumas prieš 500 metų ir moksliškumas dabar yra nesulyginami dalykai. Dabar, kai religija ir tikėjimas nebeužima tokios svarbios vietos, kai turim visai įspūdingas(palyginus) technologijas, kai pasimokėm iš ne vieno tūkstantmečio klaidų, galima teigti, kad dabartinis mokslas yra daugmaž patikimas. Bent jau patikimesnis už teologų fantazijas, psichinių ligonių haliucinacijas ir pan.

EDIT: Tavo paskutinė žinutė, esanti virš manęs, tai tikrai prajuokino :D Toli gražu nelaikau savęs protingu, bet sorry, net man tavo žinutės pasirodo idiotiškos :) Po tos paskutinės galiu drasiai tai parašyti :) Tau nebeatsakinėsiu, nes tai baigsis flame war :)

2012

#63
lapkričio 22, 2011, 00:51:45 Redagavimas: lapkričio 22, 2011, 00:56:27 by 2012
Citata iš: TinSoldier  lapkričio 22, 2011, 00:44:33
Citata iš: 2012  lapkričio 22, 2011, 00:28:31
Ne taip senai, visi mane kad zeme plokscia ir yra visatos centras. Taip mane didziausi to meto mokslininkai, o tu dar kalbi apie pasitikejima  ;D


Citata iš: 2012  lapkričio 22, 2011, 00:28:31
Ne taip senai, visi mane kad zeme plokscia ir yra visatos centras. Taip mane didziausi to meto mokslininkai, o tu dar kalbi apie pasitikejima  ;D


Hehe.. šiurpu :)) Šiurpu todėl, kad prieš kokius 5 metus aš praktiškai tą patį kalbėjau ką tu, ir kai kurie kiti iš jūsų. Lygiai tokius pat argumentus sakiau. Ir dabar kalbu būtent tą, ką prieš tuos 5 metus sakė mano oponentai... Todėl truputį keista dabar kartoti tą patį, prieš ką visai neseniai ginčijausi :)

Tai, kad Žemė yra visatos centras teigė teologai, katalikų viršunėlės ir pan. Tai yra, žmonės, kurie kliovėsi tikėjimu. Mokslininkai, kurie teigė, kad Žemė nėra Visatos centras tų pačių katalikų buvo kalinami ir deginami už erezijas.

Taigi šitas tavo argumentas - nelabai vykęs. Bet bet kuriuo atveju, moksliškumas prieš 500 metų ir moksliškumas dabar yra nesulyginami dalykai. Dabar, kai religija ir tikėjimas nebeužima tokios svarbios vietos, kai turim visai įspūdingas(palyginus) technologijas, kai pasimokėm iš ne vieno tūkstantmečio klaidų, galima teigti, kad dabartinis mokslas yra daugmaž patikimas. Bent jau patikimesnis už teologų fantazijas, psichinių ligonių haliucinacijas ir pan.


Tikrai patikimas siu dienu mokslas? Kur ta hikso buzono dalele ( dieviskoji dalele ) kuri turetu viska paaiskinti? LHC sukurtas tam kad rastu, ir galutinai uzristu toki dalyka kaip Dievo egzistavimas, juokinga bet tos daleles jis neranda. Ir jeigu neras viskas kuo tavo mokslas dabar remesi, visatos samprata ir panasus meslas bus ivardintas kaip netikslus.  :)

Kuo tau mano zinutes idiotiskos? juk aiskiai sakau, tu sedi prie kompo ir dedi i suns dienas tikejima, Dieva ir panasiai, sakai kad tau pofik kuo as tikiu. Tai gerai, bet tu akis i aki man taip pasakyk ir paziuresim ar tau tikrai bus nusispjauti i kitu hobi, harakteri ar mentaliteta, nes paprasciausiai uz bazara busi priplotas prie asfalto ir tikesiesi kad pas mane yra lasas zmogiskumo neisdauzyti tau snukio :) tai negrasinima, bet is esmes jeigu tu taip draskytum akis getvei kaip dabar forume, tu gautum i galva :) cia moksliskai irodyta  :-*

TinSoldier

Tiesiog neįkainojama :D

paragraf 78

Baikit asmeniškumus. Matuotis kieno ilgesnis prašom į privatą, neterškite eterio

Bildukas

 ???Mokslo ir tikejimo konfliktas , tur but , amzinas ,deja. Neperseniausiai skaiciau straipsni panasia tema - rekomenduoju- Alister Mcgrath "Mokslas ir Tikejimas nesuderinami ?". Berods Bernardinuose. ;)

2012

#67
lapkričio 22, 2011, 11:28:00 Redagavimas: lapkričio 22, 2011, 12:05:24 by 2012
Citata iš: Bildukas  lapkričio 22, 2011, 01:37:42
???Mokslo ir tikejimo konfliktas , tur but , amzinas ,deja. Neperseniausiai skaiciau straipsni panasia tema - rekomenduoju- Alister Mcgrath "Mokslas ir Tikejimas nesuderinami ?". Berods Bernardinuose. ;)


Net nepanasu i konflikta. As manau kad mokslo isvis nebutu be tikejimo. O tikejimas egzistavo ir be mokslo  :)

Bildukas

 :)Na jau , na jau ... Kiek egzistuoja zmogus , tiek egzistuoja ir mokslas , ir tikejimas. ZMOGUS , TIKEJIMAS , MOKSLAS -neatskiriami broliai trynukai , kurie tarpusavyje kazko vis pykstasi - gal demesiu nepasidalina  :). Kiekvienas nori pasirodyti "kietesnis" , "pirmesnis" , "virsesnis".  ???Mano nuomone TIKEJIMAS , vis tik , yra vyriausias brolis is triju . Siek tiek pristabdantis du isdykelius brolius ZMOGU ir MOKSLA nuo pavojingu isdaigu.  ;)

paragraf 78

Einšteinas gerai yra pasakęs: Mokslas be religijos luošas, religija be mokslo akla.

2012

Citata iš: Bildukas  lapkričio 22, 2011, 18:22:25
:)Na jau , na jau ... Kiek egzistuoja zmogus , tiek egzistuoja ir mokslas , ir tikejimas. ZMOGUS , TIKEJIMAS , MOKSLAS -neatskiriami broliai trynukai , kurie tarpusavyje kazko vis pykstasi - gal demesiu nepasidalina  :). Kiekvienas nori pasirodyti "kietesnis" , "pirmesnis" , "virsesnis".  ???Mano nuomone TIKEJIMAS , vis tik , yra vyriausias brolis is triju . Siek tiek pristabdantis du isdykelius brolius ZMOGU ir MOKSLA nuo pavojingu isdaigu.  ;)


Mokslas negali paaiskinti gyvenimo po mirties, tikejimas gali paaiskinti. Stai tau ir pranasumas  :)

Bildukas

   8)Vienu zodziu , "karo kirvis " uzkastas , nes siek tiek kitokiom frazem , bet priejom isvados , kad TIKEJIMAS ir MOKSLAS - neatskiriami ir turi zengti koja kojon. Aleliuja. :)

hela

Nenoriu buti nemandagi, bet jei neturit pasiulymu kaip padeti klaustu atveju, tai prasyciau, kaip jau sake insomnia, neterskit eterio!

Bildukas

 ???Gerbiama Hela ar Tamstos drauge , apie kuria snekate. Su dideliu demesiu perskaiciau vel visa sia tema ir nuosirdzius patarimus Jums ar Jusu draugei .Isties butu idomu suzinoti, ar nors vienu is ju pasinaudojote ? Nei sis forumas , nei kiekvienas is musu jame diskutuojantis ,nera nei atgamtisku jegu turintis Supermenas , nei Visagalis . Ko gero , norint kazkuo atsikratyti , su kuo tikite esate susidurusi , gal tiesiog pabandykite pirma pasinaudoti tais patarimais .Pasidalinkite patirtimi po to , studijuokite atitinkama literatura . Ieskokite ir rasite .Belskites ir Jums bus atidaryta .

hela

#74
lapkričio 24, 2011, 12:17:37 Redagavimas: lapkričio 24, 2011, 12:22:50 by hela
Bildukas patarimai buvo tokie: pasventinti namus, uz ta dvasia misias uzsakyti, kviestis egzorcista arba kreiptis i psichiatra.
1. Mano drauge namus sventina kiekvienus metus todel sis pasiulymas nieko gero neduoda, be to tai gali viska tik pabloginti.
2. Kad galetum uzsakyti misias reikia zinoti konkreciai su kokio zmogaus velia tu susidurei (o tai tikrai ne zmogaus vele).
3. Egzorcistas gal ir padetu jeigu dvasia tuosia namuose rodytusi daznai, bet ji man panasesne i ta kuri tai ateina tai iseina, be to juk negali atspeti kada ji vel pasirodys, ji pasirodo labai ivairiai gali ir po metu ar net ir po daugiau...
4. O pas psichologa nuejas ir papasakojas tokia istorija gali iseiti su degnozuota kokia nors psichine liga ir but uzdarytas i psihiuske ar visa gyvenima gerti vaistus kurie tau gali niekuo nepadeti, bet mano drauge yra visiskai sveiko proto zmogus jei jai kas nors butu blogai su galvele buciau pastebejus per visus metus kai mes esame drauges. Todel nemanau, kad sis budas yra iseitis.
Ta zinute norejau pasakyti, kad si foruma as sukuriau, kad sulaukciau kokiu nors pasiulymu kaip galeciau padeti savo draugei, o ne tam, kad issakytumete savo nuomuone visai kitais dalykais kurie tikrai nelabai ka pades....
Todel buciau labai dekinga jei susikurtumete savo foruma tokioms diskusijoms. :)   

Aukštyn