Ką darytumėt jeigu krizė Ukrainoje išsirutulios iki didesnio konflikto...

Pradėjo Nieksas, balandžio 15, 2014, 20:38:25

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Iron Tara

Truputį paskaičiau šios temos ir stabtelėjau ties ten, kur kalba vyksta apie kalbas ir jų gerbimą. Gal mano požiūris kiek platesnis, arba kiti pavadintų jį esant siauresniu, bet aš manau, kad kiekvienos kalbos pagrindinis tikslas yra komunikacija bei susikalbėjimas vieniems su kitais. Smagu ir gražu, kad yra jų įvairovė, puiku, kad kalbos žmonėms iškelia tikslų (kaip kad kai kurie užsibrėžia sau išmokti kelias kalbas). Bet ar ta gimtoji kalba yra koks gyvas mastantis organizmas ir jai yra nenusispjaut gerbi tu ją ar ne? Gerbk tėvą, motiną, žmones aplink, o koks skirtumas ar gerbi kalbą ar ne? Tu savo kalba gali parodyt savo pagarbą kitiems. Tad man visada labai keistai skamba, kai sako, kad turi gerbti savo kalbą. Šį teiginį suprantu taip, kad iš manęs būtų norima nesimokinti ir nekalbėti su kitakalbiais žmonėmis, nes tai, kaip išeina, rodytų nepagarbą mano kalbai..
Čia mano šiaip pamąstymai, nieko konkrtaus nebandžiau parodyti/įrodyti.

Nieksas

Citata iš: Iron Tara  balandžio 16, 2014, 15:06:30
Truputį paskaičiau šios temos ir stabtelėjau ties ten, kur kalba vyksta apie kalbas ir jų gerbimą. Gal mano požiūris kiek platesnis, arba kiti pavadintų jį esant siauresniu, bet aš manau, kad kiekvienos kalbos pagrindinis tikslas yra komunikacija bei susikalbėjimas vieniems su kitais. Smagu ir gražu, kad yra jų įvairovė, puiku, kad kalbos žmonėms iškelia tikslų (kaip kad kai kurie užsibrėžia sau išmokti kelias kalbas). Bet ar ta gimtoji kalba yra koks gyvas mastantis organizmas ir jai yra nenusispjaut gerbi tu ją ar ne? Gerbk tėvą, motiną, žmones aplink, o koks skirtumas ar gerbi kalbą ar ne? Tu savo kalba gali parodyt savo pagarbą kitiems. Tad man visada labai keistai skamba, kai sako, kad turi gerbti savo kalbą. Šį teiginį suprantu taip, kad iš manęs būtų norima nesimokinti ir nekalbėti su kitakalbiais žmonėmis, nes tai, kaip išeina, rodytų nepagarbą mano kalbai..
Čia mano šiaip pamąstymai, nieko konkrtaus nebandžiau parodyti/įrodyti.


Ponios ir ponai ...  Man rodos į off-topicą nuvažiavote   ???

idenmeyou

Vytautai, pažįstų pats asmeniškai kelis žmones, kurie rimtai sportavo, žaidė krepšinį ir jiems vienintelis buvo pasiūlymas atstovauti Tarybų Sąjungai, labai daug kas buvo nusivylę, nes iš esmės žaidi už svetimus, kokia iš to nauda.  Kiti norėjo ieškoti laimės svetur, bet kaip žinome buvo neleidžiama važiuoti kitur, išskyrus Tarybų Sąjungos šalis.
Esminis dalykas, kad beveik nebuvo žmonių, kurie Tarybų Sąjungoje prasigyveno labai stipriai. Kai kurie žmonės teigia "Kokie laikai atėjo dabar nepriklausomoje Lietuvoje, ankstesniais laikais, prie ruso ir darbų buvo ir žmonės uždirbo" .  Kad darbų buvo daug sutinku, bet apie uždarbį geriau net neužsiminti, lyginant su kitomis vakarų šalimis, niekas čia nieko neuždirbo. Iš esmės visi buvo eilinė, darbininkų pilka masė. Aš darau tokią išvadą, kad jei nori dirbti paprastą darbą, viskas puiku darbų pilna, bet jei nori siekti kažko daugiau, kurti savo verslą, investuoti užsienio rinkose, tokių galimybių jokiais būdais nebuvo.

Iron Tara, nieko prieš neturiu prieš kitas kalbas, kuo daugiau kalbų mokėsi tuo geriau. Bet nacionalinė kalba reikia gerbti ir ją laikyti visada pagrindine, įsivaizduok jei žmonės pradėtų darbe, tiek buityje kalbėti rusiška kalba, po kiek laiko išnyktų žmogus kaip lietuvis, būtumėmę surusėje lietuviai. Yra ne vienai tautai taip nutikę.

Iron Tara

Viskas tvarkoj, dokumentacija, sisteminė tvarka daugeliui yra labai svarbūs. Bet aš manau, kad tai dažniausiai yra bereikalingas jėgų švaistymas ir dažnos karų, kraujo praliejimo bei neigiamų emocijų priežąstys.. Tai anaiptol nėra vienintelis ir svarbiausias bei esminis dalykas gyvenime. Kas be ko, nekalbu apie visus...
Bet taip, nevažiuojam į offtopicą, niekas jo nemėgsta :D

Aukštyn