Peru pakrantėje mįslingai žuvo 0,5 tūkst. delfinų

Pradėjo Teroras, vasario 04, 2014, 02:47:39

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Teroras

Man kaip siu zinduoliu myletojui, liudnoka naujiena, nors ji dar karta patvirtina kokie protingi yra delfinai :-\

Mokslininkai pabrėžia, kad daugelis delfinų mirė jūroje be išorinių sužeidimų arba buvo aptikti mirštantys paplūdimiuose.

Pastarosiomis savaitėmis šiaurinėje Peru pakrantėje buvo rasta apie 500 negyvų ar mirštančių delfinų, šeštadienį informavo Peru žiniasklaida. Kaip praneša Peru jūros tyrimų institutas, dėl šios masinės delfinų žūties buvo sudaryta speciali tyrimų grupė, kuri tirs situaciją ir bandys išsiaiškinti nelaimės priežastis.
Peru žvejai pranešė, kad delfinai dažnai įsipainioja į jų tinklus ir dėl to neretai žūva. Tačiau mokslininkai pabrėžia, kad daugelis delfinų mirė jūroje be išorinių sužeidimų arba buvo aptikti mirštantys paplūdimiuose. Anot vietos gamtos apsaugos organizacijų, viena iš versijų, kodėl žuvo šimtai delfinų - apsinuodijimas toksiškais dumbliais.

Peru žinybos susirūpino jūros žinduolių masine žūtimi, kadangi šiuo metu, kai pietų pusrutulyje tebėra vasara, delfinai dažniau migruoja į pakrantes gaudyti sardinių ir daugintis. Baiminamasi, kad žūčių gali būti dar daugiau.

Delfinai dažnai išplaukia į krantą ir mokslininkai niekaip neranda paaiškinimo, kodėl. Dažniausiai į sausumą delfinai iššoka vasaros mėnesiais, kai delfinų būriai aktyviai migruoja. Tačiau tikslios šių masinių banginių būrio savižudybių priežastys mokslo pasauliui nėra žinomos. O betikslės mirtys vyksta įvairiuose Žemės rutulio taškuose.

Dažniausiai jei vienas kuris delfinas iššoka ant kranto, kiti būrio nariai mėgina jam pagelbėti. Specialistai, kuriems pavyksta pakrantėse surasti nusilpusius, nudegimus saulėje patyrusius delfinus, grąžina žinduolius į jūrą, tačiau po kurio laiko jie vėl nepaaiškinamai metasi į krantą.



Kaip delfinai gelbėja gentainius?

2013 m. pradžioje Pietų Korėjos mokslininkai Korėjos pusiasalio pakrantėje stebėjo banginių būrio atstovų vykdomą gelbėjimo operaciją: delfinų būrys gelbėjo suaugusį būrio narį. Biologai tąsyk stebėjo 400 paprastųjų delfinų būrį. Nuo jo atsiskyrė 12 delfinų. Jie plaukė labai lėtai. Šiame būrelyje buvo ir delfinas, kurio plaukmenys buvo paralyžiuoti, o papilvė padengta raudonomis dėmėmis.

Jį supantys delfinai-„gelbėtojai" pakaitomis prilaikė sunegalavusį gentainį, po jo kūnu suformuodami gyvąjį plaustą. Vienas „gelbėtojas" snukiu mėgino laikyti žūstančio delfino galvą virš vandens. Tačiau, nepaisant visų pastangų, po kelių minučių delfinas žuvo. Jį lydėję gyvūnai kurį laiką dar mėgino gelbėti gentainio kūną ir jį prilaikė.

Mokslininkams jau buvo žinomi atvejai, kai savo jauniklį mėgindavo gelbėti vienas ar du suaugę delfinai. Tačiau, kaip praneša ria.ru, kolektyvinė delfinų gelbėjimo operacija buvo pastebėta pirmą kartą.

www.technologijos.lt

lexx

Suzombėję (užzombinti) delfinai "ėjo" tiesiai į ugnį, (tiksliau į krantą) Ir kas juos taip paveikė, gal čia koks eksperimentas? O po to išbandys ir ant žmonių.
Žinoma čia aš nerimtai, tik šiaip šovė tokia mintis.

Calibrae277

na nejuokinga nei kiek...  Gal kokia korporacija atsikrate savo gamibos atlieku juroje. o šiaip tai labai gaila ,kad taip nutinka nes ko tik dideles kompanijos tik nepadaro del pinigu ,kad tik sutaupitu ir pan. o kad baigia suniokot gamta ir gyvuniją mažai kam tas terupi ir tai dažniausiai kas bando kažka pakeisti, mažos grupeles žmoniu menkai tegali ką padariti gaila , kad taip yra...

Kasius

Labai panašu į taršos ir apnuodijimo atvejį.
Delfinai ne banginiai, kad dėl sutrikusių vandens srovių ar nusilpimo "žudytųsi".

Aukštyn