Polifazinis miegas

Pradėjo .L.U.T.H.O.R., lapkričio 28, 2013, 20:31:49

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Bla

Išimčių yra, tačiau žmogus yra visgi monofazinio miego prigimtį turinti būtybė. Kas labai gali kisti pas žmones, tai biologinis laikrodis. Vieni miega naktį, kiti dieną, o naktį būna aktyvūs. Tačiau žmogus dėl savo prigimties turi miegoti bent aštuonias valandas, nes per tiek laiko žmogaus smegenų veikla sudėlioja visas dienos patirtis į vietas. O patirčių sudėliojimas labai svarbus procesas tam, kad žmogus nesijaustų pervargęs ir geriau atsimintų naują informaciją.

Apskritai miego evoliucija yra visiškai kita tema, kuri turi labai daug įvairiausių spėjimų, hipotezių ar teorijų, todėl nepatarčiau bandyti jokio miego režimo keitimo, nebent susipažintumėte su tomis teorijomis, kad geriau priimtumėte objektyvius sprendimus. Gal paaiškės, kad tiesiog geresnis laiko planavimas, geresnė mityba ir reguliarus miegas tuo pačiu metu yra daug efektyviau negu polifazinis miegas.

.L.U.T.H.O.R.

CitataIšimčių yra, tačiau žmogus yra visgi monofazinio miego prigimtį turinti būtybė


Iš kur toks pasitikėjimas savo žodžiais?

Citatažmogus dėl savo prigimties turi miegoti bent aštuonias valandas


Čia pataisysiu, ne "bent", o maksimaliai 8 valandas, geriausia 6-7,5. Žinoma gali būti išimčių. Daugiau miegoti kaip ir mažiau(monofaziškai) yra nesveika.

Citatanes per tiek laiko žmogaus smegenų veikla sudėlioja visas dienos patirtis į vietas


Tame ir esmė, kad smegenys ne visą tą laiką užsiima dėliojimu patirčių ir panašiais dalykais. Veiksmingos yra 2 miego fazės: REM ir SWS(Slow wave sleep/Gilaus miego). Iš tų 7.5 valandų REM miegas sudaro vidutiniškai 1val39min o gilus 1val30min, tai gaunasi truputį daugiau nei 3 valandos. REM miegas tvarkosi su informacijos tvarkymu ir smegenines poilsiu. SWS tvarkosi su hormonai ir raumenų poilsiu. Ir aišku viskas tvarkoje yra su šituo miegu, bet tiesiog yra galimybė miegoti ir kitaip, bet gauti tą patį.

Bla

Citata iš: Druwis  sausio 16, 2015, 01:20:00
CitataIšimčių yra, tačiau žmogus yra visgi monofazinio miego prigimtį turinti būtybė


Iš kur toks pasitikėjimas savo žodžiais?

Citatažmogus dėl savo prigimties turi miegoti bent aštuonias valandas


Čia pataisysiu, ne "bent", o maksimaliai 8 valandas, geriausia 6-7,5. Žinoma gali būti išimčių. Daugiau miegoti kaip ir mažiau(monofaziškai) yra nesveika.

Citatanes per tiek laiko žmogaus smegenų veikla sudėlioja visas dienos patirtis į vietas


Tame ir esmė, kad smegenys ne visą tą laiką užsiima dėliojimu patirčių ir panašiais dalykais. Veiksmingos yra 2 miego fazės: REM ir SWS(Slow wave sleep/Gilaus miego). Iš tų 7.5 valandų REM miegas sudaro vidutiniškai 1val39min o gilus 1val30min, tai gaunasi truputį daugiau nei 3 valandos. REM miegas tvarkosi su informacijos tvarkymu ir smegenines poilsiu. SWS tvarkosi su hormonai ir raumenų poilsiu. Ir aišku viskas tvarkoje yra su šituo miegu, bet tiesiog yra galimybė miegoti ir kitaip, bet gauti tą patį.

Aš paskutiniu metu turiu daug darbo su biologinėmis sistemomis ir tenka pastebėti tam tikrų įdomumų. Nors nedrįsiu teigti 100%, kad polifazinis miegas tikrai gerai ar blogai, nes tame visgi ir tyrimų mažokai, o ir paties kompetencijos lygis ne toks aukštas, kad galėčiau užtikrintai kažką teigti. :)

Tačiau iš to, ką teko pastebėti, tai žmogs mieliau pamiegos kad ir aštuonias valandas negu planuos savo miegojimus po pusantros valandos. Na kokia prasmė kažką planuoti, jeigu gali tiesiog drėbtis į lovą ir miegoti kiek tavo širdis geidžia? :)

Bet taip, tu tikrai gali planuoti miegą, poilsį ir gauti tą patį, bet tam reikia planavimo, mąstymo, supratimo, kaip tai veikia. Kitaip tariant, struktūra, kurią tu vykdai, gerokai sudėtingesnė nei tau davė pati gamta evoliucijos keliu. Ką siūlo evoliucija, tai štai ką - tu drėbkis, miegok kiek nori, tik per tą miegą gali tave ir koks liūtas ar tigras suėsti. Pats būsi kaltas, jeigu taip nutiks. O štai polifazinis miegas tave verčia planuoti, galvoti ir mąstyti, ar viską gerai darai. Pirmu atveju tu gali tiesiog su savo banda sutarti, kad prie tavęs pabudės, kas tokiu metu nenori miego. :)

Kopernikas

Aš kolkas niekaip neįkertu @Druwis mąstymo grandinės šiuo klausimu :)
Yra du požiūriai apie suaugusių miegą. Vienas sako, kad mes - monofazikai, kitas, kad - bifazikai, nes daugelis neva snūstelėtų jei tai galėtų sau leisti. Bet abejoti akivaizdžiu faktu, žinant, kad 7+ milijardai miega aukščiau išvardintais būdais, o ne polifaziškai, yra nerimta.
Užtenka pažiūrėti kaip žmogaus miegojimo įpročiai vystosi natūraliai. Būdamas kūdikiu žmogus miega polifaziškai, bet tas miegas nesulyginamas su čia aptarinėjamu polifaziniu miegu. Po to seka natūralus perėjimas prie bifazinio ir paskiausiai prie monofazino arba liekama prie bifazinio.
Net jogai nemiega polifaziškai, o jie apie miegą išmano tikrai daug.

Tačiau ekstremaliose sąlygose matau polifazinį miegą nepakeičiamu.





.L.U.T.H.O.R.

Ar kūdikis natūraliai išsivysto miegojimą iki monofazinio ar tiesiog nuo mažens pradeda prisitaikyti prie tėvų? Kol galiausiai visi eina miegoti naktį? Nes dieną reikės tėvams į darbą ar dar kur? Mano nuomonė tokia kad miego ritmas nėra kažkoks dalykas ateinantis iš genetikos ar kažkur ko negalima pakeisti. Tiesiog monofazinis miegas yra patogus variantas žmogui, kurio veikla orientuota į šviesų paros metą (didžiumai pasaulio). Aš jokiu būdu neteigiu, kad žmonės turėtų miegoti polifaziškai. Tiesiog polifazinį miegą laikau vienu iš pasirinkimų.

Bla

Citata iš: Druwis  sausio 17, 2015, 15:33:08
Ar kūdikis natūraliai išsivysto miegojimą iki monofazinio ar tiesiog nuo mažens pradeda prisitaikyti prie tėvų? Kol galiausiai visi eina miegoti naktį? Nes dieną reikės tėvams į darbą ar dar kur? Mano nuomonė tokia kad miego ritmas nėra kažkoks dalykas ateinantis iš genetikos ar kažkur ko negalima pakeisti. Tiesiog monofazinis miegas yra patogus variantas žmogui, kurio veikla orientuota į šviesų paros metą (didžiumai pasaulio). Aš jokiu būdu neteigiu, kad žmonės turėtų miegoti polifaziškai. Tiesiog polifazinį miegą laikau vienu iš pasirinkimų.

Gal ir neateina iš genetikos. Bet iš kažkur tikrai ateina. Juo labiau, genetikos nereikėtų šitaip suvulgarinti. Na taip, per Delfi ar Technologijos.lt matome krūvą straipsnių, kad buvo atrastas kažkoks kažkokios savybės genas. Jeigu taip būtų, tai jau seniai valdytume Visatą. Realybėje yra gerokai kitaip. Atrastas kažkokios "savybės" genas tiesiog koreliuoja su tam tikra genetinės sekos dalimi ir tiek bei atitinka kažkokią mūsų apsibrėžtą socialinę normą, nieko daugiau. O koreliacija nėra priežastingumas. Ir paprastas pavyzdys, kuris paneigia koreliacijos priežastingumą. Vasarą žmonės perka daugiau ledų, bet taip pat vasarą daugiau žmonių nuskęsta vandenyje. Taigi, ledų pirkimo padidėjimas yra skenduolių priežastis? Na akivaizdu bet kam, kad taip nėra. Bet koreliacija yra.

Tiesiog ką noriu pasakyti, genetika nekoduoja jokių konkrečių savybių. Genetika koduoja tik baltymų apdorojimo būdus ir tiek. Na jeigu baltymų apdorojimo būdas yra visos mūsų egzistencijos pagrindas, tai tebūnie. Tiesiog įdomi dvasinė patirtis šitaip būtų. :)

Tačiau toliau ką galiu paminėti, tai, jog monofazinis miegas nėra toks patogus kaip atrodo (bet iš kitos pusės, jis yra labai PAPRASTAS!). O ką daryti naktiniams sargams, kurie pagal prigimtį yra tarsi "vyturiai"? Manau, kad toks ritmas jiems yra žudantis.

Tačiau bet kuriuo atveju žmogus mieliau pailsės ilgiau, atsibudęs pasiskųs, kokia valdžia bloga, kaip blogai su juo verslininkai elgiasi, negu turės planuoti savo polifazinio miego ritmą, laiką. Paprastam žmogui tas tiesiog pernelyg sudėtinga. Tiesiog polifazinis miegas reikalauja papildomo planavimo, kurio kol kas mūsų civilizacijos individai, deja, yra neišvystę. Ir turiu tokią pesimistinę prognozę, kad, jeigu to išvystyti nesugebėsime, mes išnyksime. Tačiau turiu ir ultrautopinę idėją. O jeigu mes išmoksime planuoti, mes valdysime visą egzistenciją. :)

Iron Tara

Aš nemėgstu miegoti. Ryte keltis irgi nemėgstu. Ką man daryti?   :(

Man dažnai reikia keltis 4 ryto. Eiti miegoti 20h aš neprisiverčiu niekaip. Na, iš dalies galėčiau, bet aš pati aktyviausia būnu šiuo metu, visas aktyvumas prasideda maždaug 19h ir tęsiasi iki beveik vidurnakčio. Myliu vakarus, rodos, tada galiu kalnus nuversti ir vėl sudėti iš naujo. Patinka ir ankstyvi rytai, kai visi miega, o tu vienas sau karaliauji miestely.
Tad aš dabar darau taip. Einu miegoti apie 23-24h, keliuosi 4h ryto (klausimas, ar nebūna sunku keltis. Visai ne! Žymiai lengviau, nei po 7 ar 8 valandų miego). Dirbu iki 13h, grįžtu namo, einu vėl pamiegoti, miegu kiek miegasi. Atsikeliu, pablūdinu po kambarį, sugrįžtu į realybę ir tada pradedu veiklas visokias. Dažniausiai dieną miegu apie 3h.
Taigi, kaip suprantu, tai irgi yra polifazinis miegas, ar ne? Nelabai turiu kitos išeities, bet ir priprasti prie šio rėžimo negaliu, nes ne visą savaitę reikia keltis 4h ryte...  :-[

Benamis

@Iron Tara tai ne polifazinis miegas.

Iron Tara

Okai, tada duofazinis  ;) nes už monofazinį irgi negalėtum skaityti.

.L.U.T.H.O.R.

Bifazinis ir visai geras 2x~4h kiek suprantu.

Kopernikas

#55
sausio 19, 2015, 00:32:48 Redagavimas: sausio 19, 2015, 01:09:34 by Kopernikas
@Druwis Kūdikis pereina prie monofazinio visiškai natūraliai, nuo tėvų tai visiškai nepriklauso. Žmogus gyvena pagal cirkadinį ritmą ir biologinis laikrodis jį nustatinėja.

Citata iš: Iron Tara  sausio 18, 2015, 00:39:40
Aš nemėgstu miegoti. Ryte keltis irgi nemėgstu. Ką man daryti?   :(


Iš kur tokia nemeilė miegui? :) Pagal parašymą nevisai aišku. Keliesi lyg ir nesunkiai. Ar blogai tai, kad pelėdai reik eiti per anksti miegoti?
O išeities galima ieškoti. Pradėti nuo žodį "mėgstu" keičiant į žodį "būtina", nes miegas yra būtinybė. Kitas labiau susijęs su kėlimusi. Bandyk keisti veiklą, kad nereikėtų taip anksti keltis.



.L.U.T.H.O.R.

@Kopernikas ar tikrai? Pas kūdikius cirkardinis ritmas dar tik formuojasi ir jiems vienodai ar naktimis reikia miegoti ar ne. Didžioji dalis jų miego priklauso nuo aplinkos veiksnių. Jie ir suformuoja miego ritmą, prie kurio prisideda ir tėvai.

Kopernikas

@Druwis Manai tau būtų nevienodai ar diena ar naktis jei miegotum iki 18 valandų per parą? Pagrindinis aplinkos veiksnys yra saulės šviesa ir kūdikis natūraliai prie to prisitaiko. Kokius dar aplinkos veiksniu tu turi omeny? Tėvai tikrai nevaidina jokio vaidmens, atvirkščiai jie taikosi prie kūdikio ritmo. Vėliau kai vaikas pereina prie bifazinio nepriklausomai nuo to kada tėvai eina miegoti daugelis vaikų "lūžta" apie 9-10 val. vakare ir po 5-6 val. nuo pabudimo dieną.

.L.U.T.H.O.R.

Dirbtinė šviesa, triukšmo lygis. Gal tik kai kurie tėvai neturi jokio vaidmens ir leidžia vaikams kada nori eiti miegoti, valgyti ir žaisti. Bet dauguma kitų atvejų viskas priklauso nuo tėvų.

Viskas

Ar dar yra kas nors iš čia esančių kurie miega polifaziniu būdu ilgesni laiko tarpą?

Aukštyn