Eisena prieš hidraulinį uolienų ardymą

Pradėjo Strategas, spalio 18, 2013, 07:54:54

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Strategas

Spalio 19 d. 11 val. Vilniuje vyks mitingas ir eisena prieš hidraulinį uolienų ardymą. Mitingas prie Vyriausybės ir eisena Gedimino prospektu yra pasaulinės veiksmo dienos „GLOBAL FRACKDOWN 2"sudedamoji dalis.
Global Frackdown diena, tarptautinės bendruomenės solidarus atkirtis pražūtingai technologijai - hidrauliniam uolienų ardymui, pradėta organizuoti JAV.
Šiais metais spalio 19 d. pasipriešinimo renginiai vyks: Airijoje, Anglijoje, Australijoje, Belgijoje, Bolivijoje, Ispanijoje, JAV, Kanadoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Meksikoje, Pietų Afrikoje, Prancūzijoje, Rumunijoje, Šiaurės Airijoje, Škotijoje, Tunise, Ukrainoje, Vokietijoje ir kitose šalyse. Amerikiečiai protestuos net 74 miestuose, prancūzai - 8 miestuose.
Kodėl hidraulinis ardymas yra netinkamas?
Skirtingai nuo tradicinių naftos ir dujų išgavimo būdų -hidraulinis ardymas reikalauja milžiniškų kiekių vandens ir tuščių žemės plotų. Milijonai tonų vandens sumaišyti su chemikalais, tame tarpe toksiškais, aukštu slėgiu pumpuojami į žemės gelmes, tad ekologinės tokio žemės ardymo pasekmės - katastrofiškos, kadangi žemės gelmės liktų užterštos amžiams. Todėl visose šalyse, kur šįmetodą bandoma taikyti, vyksta arši kova tarp šalies gyventojų ir naftos kompanijų. Komerciškai naudingais gręžiniai tampa, kai jų statoma po 4-6 viename kvadratiniame kilometre. Pačios skalūnų dujų ir naftos gavybos kompanijos pripažįsta, kad nėra jokių technologinių galimybių visiškai apsaugoti dirvožemį, gruntinius, paviršinius bei giluminius vandenys nuo užteršimo, taigi ir potencialios taršos mąstai yra milžiniški.
Kodėl hidraulinis ardymas vis dar nėra visuotinai uždraustas?
Pažangios Vakarų valstybės jau stabdo šios technologijos naudojimą.
Prancūzijos Konstitucinė Taryba patvirtino, kad hidraulinio ardymo technologijos draudimas atitinka šalies pagrindinį Įstatymą. Vyriausybė jau rengia įstatymą, kuris nepaliks nė menkiausio šanso korporacijoms vykdyti skalūnų dujų paieškas ir gavybą taikant hidraulinio ardymo technologijas; Vokietija rengia įstatymųpataisas, draudžiančias skalūnų dujų gavybą "frakingo" būdų šalia geriamo vandens telkinių, o aplinkos ministras pareiškė, kad artimiausiu metu Vokietijoje nebus sudarytos sąlygos hidrauliniam ardymui.
Hidraulinio ardymo kenksmingumas pripažįstamas, sąlygos griežtinamos ir ES lygiu. Europarlamentas priėmė sprendimą dėl privalomo poveikio aplinkai vertinimo (PAV) norint žvalgyti bei išgauti skalūnų dujas ir naftą hidraulinio ardymo būdu.
Tačiau didelės naftos ir dujų gavybos korporacijos moka „sutarti" su korumpuotomis vyriausybėmis ir atskirais politikais, skirdamos tam didžiules lėšas. Aplinkai ir žmonių sveikatai itin kenksmingos technologijos aktyviai diegiamos trečiojo pasaulio valstybėse, kurių vyriausybės lengvai nusilenkia korporacijoms. Pelnas atitenka korporacijoms, o žala lieka gyventojams. Šiuo metu korporacijos ypačaktyviai bando naudoti barbarišką hidraulinio ardymo technologiją Rumunijos, Lenkijos, Bulgarijos ir Ukrainos netradicinių angliavandenilių ištekliųbandomojoje ir pramoninėje gavyboje. Ši technologija gali būti panaudota ir Lietuvoje, jei nemokėsime pasakyti NE žalingoms technologijoms.
Susitinkame Vilniuje, spalio 19 d., šeštadienį, Kudirkos aikštėje 11 val. priešais Vyriausybę.
12 val. pajudėsime link Seimo rūmų.
Šią dieną visame pasaulyje aplinkosauginiai judėjimai ir aktyvūs žmonės išeis į gatves ir pasakys
„STOP HIDRAULINIAM ARDYMUI".
                                  UŽ TYRĄ VANDENĮ,ŽEMĘ-UŽ MŪSŲ LIETUVĄ
NuorodaRENGINIUI-19dienai:http://www.akcentai.info/182-vilniuje-vyks-lietuvos-eemes-draugu-organizuojama-akcija-pries-hidraulini-uolienu-ardyma.html
P.S. Neapsirikime!!!
1.Iš Lietuvos jie niekur nepasitraukė- kitą dieną po apsiskelbimo, kad nebedalyvaus, ševronas įregistravo antrinės įmonės"Chevron Exploration and Production Lietuva'' kapitalo didinimą net 21 milijonų litų.. .Ir tęsia juodus darbus...
2.Šiandien pagaliau pasirodė tiesioginė info apie jų bendradarbiavimą suG AZPROM... Amerikiečių kompanija „Chevron" iki 2016 metų planuoja įgyvendinti 5,4 milijardų dolerių vertės energetinį projektą Rusijoje, o savo partnerių sąraše vardija tokias įmones kaip „Gazprom Neft",„Rosneft" bei LUKOIL. „Chevron"kartu su Rusija ir Kazachstanu 2011 metais pradėjo vykdyti Kaspijos naftotiekio konsorciumo statybos ir plėtros planus....

Aukštyn