Jūsų egzistavimo tikimybė

Pradėjo _Anonimas_, sausio 21, 2014, 21:37:29

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

a.t.sielis

Begalinėje visatų aibėje, su begaliniais įvykių ištekliais, yra labai maža tikimybė, kad aš ne gimiau, bet atsitiktinai iš susitelkusių atomų susiformavau. Va, atomai susitelkė, by chance, ir sudarė visą mano organizmą, su visais kaulais, raumenimis, organais, oda, DNR ir t.t.

Na ir va toks argumentas, įrodantis kad taip ir yra: kadangi aš egzistuoju, ta maža tikimybė matomai išsipildė.

kiskis

Citata iš: a.t.sielis  sausio 24, 2014, 13:38:27
Begalinėje visatų aibėje, su begaliniais įvykių ištekliais, yra labai maža tikimybė, kad aš ne gimiau, bet atsitiktinai iš susitelkusių atomų susiformavau. Va, atomai susitelkė, by chance, ir sudarė visą mano organizmą, su visais kaulais, raumenimis, organais, oda, DNR ir t.t.

Na ir va toks argumentas, įrodantis kad taip ir yra: kadangi aš egzistuoju, ta maža tikimybė matomai išsipildė.

Pats laikas uzgiedot aleliuja!!! Nes kas trukdo ta begaline aibe padvigubint, patrigubint ir pagaliau uzeme kvapa.... pabegalibibin (atsiprasau), taigi mes irgi kartu pasibegalibibinom!!!! Valio draugai!!! mes apzini ir begalibibingi :D

TinSoldier

Citata iš: a.t.sielis  sausio 24, 2014, 13:38:27
Begalinėje visatų aibėje, su begaliniais įvykių ištekliais, yra labai maža tikimybė, kad aš ne gimiau, bet atsitiktinai iš susitelkusių atomų susiformavau. Va, atomai susitelkė, by chance, ir sudarė visą mano organizmą, su visais kaulais, raumenimis, organais, oda, DNR ir t.t.

Na ir va toks argumentas, įrodantis kad taip ir yra: kadangi aš egzistuoju, ta maža tikimybė matomai išsipildė.


Kažką čia sumalei.

Natūrali atranka ir evoliucija sudarė tavo organizmą su kaulais, raumenimis, organais, oda ir DNR.
Ta jėga akla ir nevedama, bet sakyti, kad vien atsitiktinumas - visiškai klaidinga.

Daugybė tokio tipo argumentų kyla iš to, kad pasigriebama kokios nors mokslinės teorijos nuotrupa, ir tuomet bandoma ją pritaikyti ABSOLIUČIAI VISKAM. Taip neveikia. Ir tai rodo visišką nepasidomėjimą tomis teorijomis :)


a.t.sielis

Nieko nesumaliau, tiesiog su humoru aptariu tą argumentacijos sistemą: "maža tikimybė" + įvykęs faktas = tas faktas įvyko per tą konkretų tikimybinį procesą.

kiskis

Citata iš: TinSoldier  sausio 24, 2014, 14:15:23


Kažką čia sumalei.

Daugybė tokio tipo argumentų kyla iš to, kad pasigriebama kokios nors mokslinės teorijos nuotrupa, ir tuomet bandoma ją pritaikyti ABSOLIUČIAI VISKAM. Taip neveikia. Ir tai rodo visišką nepasidomėjimą tomis teorijomis :)


Paskutinis ir kieciausias, neatriamemas  argumentas, pasiust pasnekovus svelniai nax..j , tiksliau mokytis :D

a.t.sielis

Kai tos teorijos turės tikrai realią paaiškinamąją galią, ir faktinius įrodymus, tada į jas labiau dėmesį atkreipsiu. O kol kas - kaip nestudijuoju Dekarto, Kanto, ir gausybės kitų logiškai išvestų minties sistemų (visgi, laikas ne begalinis, atsirenki pagal aktualumą), taip nematau prasmės daug pasitikėjimo kredito ir daug laiko bei dėmesio skirti teorijoms apie tai, "kaip galėtų išsivystyti gyvybė natūraliu gamtamoskliniu "racionaliu" būdu". Kai jos patobulės, tikiu, bus įdomesnės, ir manau, tas laikas galbūt visai ir netoli.

Darvinas žinojo nedaug, šiuolaikiniai evoliucionistai žino nedaug, tikiuosi, jų žinių kraitis padidės, ir tada jau pažiūrėsim.

TinSoldier

Dabar jau neturiu laiko atsakinėti, gal tik vasarį grįšiu prie forumo.
Tai, labai tikiuosi, kad kas nors kitas pakeis mane šitoje diskusijoje :)

kiskis

Tikimes, kad grisi ir ka idomesnio sugalvosi.

TinSoldier

Citata iš: kiskis  sausio 24, 2014, 14:43:07
Tikimes, kad grisi ir ka idomesnio sugalvosi.


Na, iš jūsų pusės argumentas, kad maža tikimybė nebėra tikimybė, ir neturi šansų įvykti... nes ji yra maža... irgi nėra pats stipriausias ir įdomiausias... :D

P.S. Asmenybės labai keičiasi metams bėgant. Dar šitą norėjau paprieštarauti trumpai, ką prieš tai rašei. Tu tikrai nesi toks pat, koks būdamas vaikas.

kiskis

Citata iš: TinSoldier  sausio 24, 2014, 14:45:34

P.S. Asmenybės labai keičiasi metams bėgant. Dar šitą norėjau paprieštarauti trumpai, ką prieš tai rašei. Tu tikrai nesi toks pat, koks būdamas vaikas.


As rasiau ne toks pat o tas pats.

TinSoldier

Citata iš: kiskis  sausio 24, 2014, 14:49:55
As rasiau ne toks pat o tas pats.


Žaidimas žodžiais.
Kaip tu patikrinsi, ar 2 asmenybės yra "tos pačios", jei jos bus neišvengiamai "ne tokios pačios"? Su skirtingomis manieromis, atsiminimais, elgesiu, veikla, draugais ir t.t.

Gal mes visi esame tie patys - ir ką tu į tai? Vis tiek nepatikrinsi, ir neįrodysi, nei į vieną pusę, nei į kitą.

a.t.sielis

Citata iš: TinSoldier  sausio 24, 2014, 14:45:34
Na, iš jūsų pusės argumentas, kad maža tikimybė nebėra tikimybė, ir neturi šansų įvykti... nes ji yra maža... irgi nėra pats stipriausias ir įdomiausias... :D


Ne tame esmė, mes tuo platesnius akiračius zonduojam.

Maža tikimybė - ji gali būti iš viso niekinė, čia dar tik norai, kad ji būtų, ir ribotos žinios lemia, kad iš viso tokia skaičiuojama. Bet jeigu jau skaičiuoti tai skaičiuoti, galima bus panagrinėti konkrečius skaičius.

Kitas aspektas - įvykęs faktas niekaip neįrodo mažos tikimybės vieno proceso išsipildymo, kai egzistuoja vienetinės tikimybės kitas procesas. Neigti alternatyvų procesą, su vienetine tikimybe, vardan proceso su į nulį artėjančia tikimybe - mūsų akimis tai yra iracionalu.

TinSoldier

Mes šokinėjam nuo gyvybės atsiradimo tikimybių, iki grynai asmenybės atsiradimo tikimybės.

Gal dėl to visiškai nesusikalbam.
Nes gyvybės atsiradimo tikimybė nėra arti 0.
Žmogaus išsivystimo tikimybė tikrai nebuvo arti 0.
Kažkokios asmenybės išsivystimo tikimybė jau dabar yra 1. (nes žmonija dauginasi).

Konkrečios asmenybės išsivystimo tikimybė yra arti 0. Bet tai jau nieko nebereiškia - šituo atveju niekinė tikimybė įvyksta, ir nieko tu dėl to nepadarysi.

Viskas, paskutinė mano žinutė.


a.t.sielis

Citata iš: TinSoldier  sausio 24, 2014, 15:02:47
Nes gyvybės atsiradimo tikimybė nėra arti 0.
Žmogaus išsivystimo tikimybė tikrai nebuvo arti 0.


Yra arti nuliui, o greičiausiai, ir iš viso lygi nuliui. Tai dar neįrodyta, kad ji yra didesnė negu 0. Tik norima kad taip būtų, iš teorinės pusės. Nes mokslą reikia daryti. Dirbti ir atlyginimus gauti.

Vytautas

Šitoj vietoj kai mokslas sugebės sukurti nors vieną savo gyvą kad ir vienaląstį organizmą bus galima kalbėti kad tai galėjo atsitikti atsitiktinai. Dabar gi mokslas tik keičia esamus organizmus. Nors techniškai viską gali išnarstyt iki atomo ar dar gilesnio lygio. Bet sukonstruoti iš neorganinių medžiagų kažką savo ir suteikti tam gyvybę neturi šansų. Jei to neįmanoma padaryti žinant kaip tai padaryta tai ką kalbėt apie atsitiktinumą. Žodžiu pirmiausiai reiktų apsiriboti paprasta ir realia užduotimi patiems sukurti gyvybę, o ne teoriškai teigti kad tai kažkaip išvirė kosminėje sriuboje. Jei to padaryti neįmanoma reiškia yra kažkaip kitaip.

Aukštyn