Pragaro realumas

Pradėjo Steiblys, spalio 30, 2014, 18:56:47

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

TinSoldier

Citata iš: Steiblys  lapkričio 04, 2014, 10:18:05
Na taip, įvairių bažnyčių yra. Bet tos bažnyčios, kurios laikosi pagrindinių Biblijos tiesų ir garbina Dievą dvasioje ir tiesoje, jos išsilaikys.<...>


Pagal tą logiką, ilgiausiai išsilaikiusi ir didžiausia Romos katalikų bažnyčia yra teisiausia.
Įdomu, kad jos mokymas prieštarauja taviškiam. Tai kaip čia dabar?..

Belieka tau kurti savo bažnyčią, kuri, pagal tavo teiginius, turėtų išsilaikyti ilgiau, nei RKB, tapti dar didesne.

Steiblys

#31
lapkričio 04, 2014, 10:37:35 Redagavimas: lapkričio 04, 2014, 10:41:29 by Steiblys
Citata iš: TinSoldier  lapkričio 04, 2014, 10:25:38
Pagal tą logiką, ilgiausiai išsilaikiusi ir didžiausia Romos katalikų bažnyčia yra teisiausia.
Įdomu, kad jos mokymas prieštarauja taviškiam. Tai kaip čia dabar?..
Belieka tau kurti savo bažnyčią, kuri, pagal tavo teiginius, turėtų išsilaikyti ilgiau, nei RKB, tapti dar didesne.
Man nėra reikalo nieko kurti, nes Kristus jau įkūrė bažnyčią prieš 2000 metų. Tik turbūt mes labai skiringai suprantame sąvoką - kas yra Bažnyčia? Tikrai įsitikinęs, kad tai nėra organizacija. Biblijoje yra parašyta: "Todėl Rašte pasakyta: Štai dedu Sione kertinį akmenį, brangų rinktinį akmenį; kas tiki jį, nebus sugėdintas. Tad jums, tikintiesiems, atiteks šlovė, o netikintiesiems tasai statytojų atmestasis akmuo tapo kertiniu akmeniu, suklupimo akmeniu ir papiktinimo uola. Jie suklumpa, neklausydami žodžio; tam jie ir skirti" (1 Petro 2,6-8). Svarbu atkreipti dėmesį, jog, anot apaštalo Petro, kertinis akmuo yra Viešpats Jėzus. Vadinasi, Petras suprato, ką turėjo omenyje Viešpats sakydamas: ,,Ir aš tau sakau: tu esi Petras - akmuo (arba mažoji uola); ant tos Uolos aš pastatysiu savo Bažnyčią, ir pragaro vartai jos nenugalės" (Mato 16,18). Jėzus kalba apie save. Jis - Uola, ant kurios pastatyta bažnyčia. Apaštalai ir pranašai padėjo pamatą, o Kristus yra kertinis akmuo, Uola. Taigi, ir šią Bažnyčią pastatyta ant Uolos (Jėzaus Kristaus), sudaro visų laikų (nuo Sekminių dienos iki mūsų dienų) krikščioniškų konfesijų tikintieji, kurie yra dvasiškai atgimę.

paragraf 78

Sakai? Tada klausimas: kodėl pirmieji krikščionys būrėsi į bažnyčias (organizuotas), kodėl atsirado 5 patriarchatai su savo savivalda ir kanonine teise, ir kodėl Jėzus pats vaikščiojo į sinagogą, kaip ir kiekvienas žydas, juk judaizmas buvo tokia pat organizacija kaip ir RKB?

Įdomu tai, jog katalikai ir pravoslavai savo vyskupystę gali atsekti iki pat apaštalų, o katalikų ritas yra artimiausia forma tam koks jis buvo pradžioje. Paradoksalu, tačiau visos naujosios bažnyčios, kurios bando atseit atkurti autentišką tikėjimą, kuria naują religiją,  nors ir priašinasi ritualizmo dvasiai jie ilgainiui išvysto savo ritualą.
Kitas dalykas, tie krikščionys kurie sako: aš nepriklausau jokiai bažnyčiai. Toks teiginys prieštarauja pirminei krikščionybės sampratai, nes pirmiesiems krikščionims buvo itin svarbu būti kažkurios bažnyčios nariu.

puodukas

@Steiblys, kodėl akcentuoji tik tikėjimą?
Citata1 Kor 13
13 Taigi dabar pasilieka tikėjimas, viltis ir meilė - šis trejetas, bet didžiausia jame yra meilė.

Steiblys

Citata iš: paragraf 78  lapkričio 04, 2014, 10:47:10
Sakai? Tada klausimas: kodėl pirmieji krikščionys būrėsi į bažnyčias (organizuotas), kodėl atsirado 5 patriarchatai su savo savivalda ir kanonine teise, ir kodėl Jėzus pats vaikščiojo į sinagogą, kaip ir kiekvienas žydas, juk judaizmas buvo tokia pat organizacija kaip ir RKB?

Įdomu tai, jog katalikai ir pravoslavai savo vyskupystę gali atsekti iki pat apaštalų, o katalikų ritas yra artimiausia forma tam koks jis buvo pradžioje. Paradoksalu, tačiau visos naujosios bažnyčios, kurios bando atseit atkurti autentišką tikėjimą, kuria naują religiją,  nors ir priašinasi ritualizmo dvasiai jie ilgainiui išvysto savo ritualą.
Kitas dalykas, tie krikščionys kurie sako: aš nepriklausau jokiai bažnyčiai. Toks teiginys prieštarauja pirminei krikščionybės sampratai, nes pirmiesiems krikščionims buvo itin svarbu būti kažkurios bažnyčios nariu.
Na įdomiai gaunasi - juk judaizmas buvo tokia pat organizacija kaip ir RKB ?! Kam tuomet Kristui reikėjo Bažnyčios? Ir būtent to organizuoto judaizmo elitas nusiuntė Jėzų Kristų ant kryžiaus. Ar RKB irgi tai padarytų? Nes ritualizmo dvasiai Jis priešinosi labiausiai iš visų.
Aš niekada nesakiau, kad nesu bažnyčios narys. Tik vėlgi, mes skirtingai suprantame Bažnyčią, tu tiki, kad tai žmonių organizacija, o aš tikiu, kad tai ne pastatas ir ne organizacija, bet tai Kristaus Kūnas (kaip dvasinis organizmas), kurį sudaro atgimę krikščionys.

Citata iš: puodukas  lapkričio 04, 2014, 11:08:20
@Steiblys, kodėl akcentuoji tik tikėjimą?
Citata1 Kor 13
13 Taigi dabar pasilieka tikėjimas, viltis ir meilė - šis trejetas, bet didžiausia jame yra meilė.


Kuo tai susiję su šia tema? Kam tas žaidimas su "meile"? Suprantu, kad meilė yra vienas iš svarbiausių Dvasios vaisių, tačiau kodėl apaštalas Paulius 1Kor 13 sk. kalba apie meilę? Tema buvo ta, kad Korinto krikščionys piktnaudžiavo dvasinėmis dovanomis ir ten (tavo paminėtoj vietoje) apie pragarą nekalbama. Aš tikiu, kad mes gyvename visatoje, valdomoje gyvojo Dievo, kuris mus myli ir užjaučia. Tačiau faktas yra tas, kad jei nusigręšime nuo Jo, Jis teis mus net mylėdamas, mat yra teisus šios visatos Dievas. Vieną dieną visi mes įsitikinsime, jog Dievas sukūrė pragarą, nes yra mylintis, teisus ir šventas. Visa visata (net pats Šėtonas) pripažins, kad visi Dievo darbai teisūs ir teisingi. Dievas yra neapsakomai didis, nuostabus ir geras, tad verčiau su Juo nežaiskime.

a.t.sielis

Citata iš: Steiblys  lapkričio 04, 2014, 11:33:01
Tik vėlgi, mes skirtingai suprantame Bažnyčią, tu tiki, kad tai žmonių organizacija, o aš tikiu, kad tai ne pastatas ir ne organizacija, bet tai Kristaus Kūnas (kaip dvasinis organizmas), kurį sudaro atgimę krikščionys.


Įdomiai gaunasi su šita Kristaus Kūno koncepcija, jeigu atgimęs krikščionis daro ką nors blogo, tai čia Kristus per savo Kūno narį daro kažką blogo?

puodukas

Kažkiek tai susiję, nes jei gyvensim pagal meilę, tai nereikės nei svarstyt koks tas pragaras, nes dabar susidaro įspūdis, kad svarbiausias tikslas išvengti pragaro (nors kažkuria prasme tai ir svarbiausia, programa minimum).

Steiblys

#37
lapkričio 04, 2014, 11:57:14 Redagavimas: lapkričio 04, 2014, 12:02:16 by Steiblys
Citata iš: a.t.sielis  lapkričio 04, 2014, 11:41:38
Įdomiai gaunasi su šita Kristaus Kūno koncepcija, jeigu atgimęs krikščionis daro ką nors blogo, tai čia Kristus per savo Kūno narį daro kažką blogo?
Organizmas, kai su kažkuriuo nariu darosi blogai, jis reaguoja į tai. Tik kartais mes šiuolaikinėse bažnyčiose nematome jokios reakcijos, nes greičiausiai, kad tokioje bažnyčioje jau nėra Kristaus.
Mes visi linkę daryti ką nors blogo, todėl, kad turime nuodėmingą prigimtį. Tačiau atgimęs krikščionis nepasilieka nuodėmėje. Tokia ir yra bažnyčios (Kristaus Kūno) funkcija. Krikščionys turi išpažinti savo nuodėmes Dievui, o klaidas - vieni kitiems. Pvz., jei aš pakenkiau tau, privalau tai tai išpažinti. Tačiau man nereikia išpažinti tau savo nuodėmių, ir nenoriu, kad tu išpažintumei man savąsias. Turi išpažinti jas Viešpačiui. 1Jn 1,9 parašyta
Citata,,Jeigu išpažįstame savo nuodėmes, jis ištikimas ir teisingas, kad atleistų mums nuodėmes ir apvalytų mus nuo visų nedorybių".



Citata iš: puodukas  lapkričio 04, 2014, 11:50:27
Kažkiek tai susiję, nes jei gyvensim pagal meilę, tai nereikės nei svarstyt koks tas pragaras, nes dabar susidaro įspūdis, kad svarbiausias tikslas išvengti pragaro (nors kažkuria prasme tai ir svarbiausia, programa minimum).
Jei aš išgelbėtas, man nereikia pergyventi dėl savęs (kad išvengti pragaro). Vaisingas ir gyvenantis meilėje tikintysis šiame gyvenime patiria daug džiaugsmo.

a.t.sielis

Pagal mane, tai Kristus turėtų turėti savo asmeninį Kūną, kuris nėra padalintas į ląsteles, o jo mokiniai yra tarsi jo instrumentai ar tarsi jo kūno platesne prasme dalys tik tiek, kiek tais instrumentais yra, arba kiek veikia pagal jo valią.

paragraf 78

Citata iš: Steiblys  lapkričio 04, 2014, 11:33:01
Kam tuomet Kristui reikėjo Bažnyčios?


Išsiaiškinkime ką tu turi omenyje sakydamas bažnyčią?
Jei tai ką Kristus pavadino eclesia, tai tada nesuprantu kam tuos vėjus kalbi.
Kitas dalykas, eclesia yra mistinis Kristaus kūnas ir tuo ką kalbi tu, jis yra skaldomas. O tai visai neatitinka biblinės sampratos. Vieninteliai katalikaitikrai stengiasi siekti vienybės su visomis bažnyčiomis, kitos gi tam priešinasi.

CitataIr būtent to organizuoto judaizmo elitas nusiuntė Jėzų Kristų ant kryžiaus. Ar RKB irgi tai padarytų? Nes ritualizmo dvasiai Jis priešinosi labiausiai iš visų.


Dar kartą paprašysiu: neįžvelginėk mano atsakymuose to ko nesakiau ir nenorėjau pasakyti, nes taip diskusija tampa beprasmė.

CitataAš niekada nesakiau, kad nesu bažnyčios narys.


Tai kaip tu gali sekti autentišku Kristaus mokymu, jei neturi objektyvių kriterijų pasitikrinti ar esi teisingame kelyje? Žinai, kaip sakoma, vienas lauke ne karys.

CitataTik vėlgi, mes skirtingai suprantame Bažnyčią, tu tiki, kad tai žmonių organizacija, o aš tikiu, kad tai ne pastatas ir ne organizacija, bet tai Kristaus Kūnas (kaip dvasinis organizmas), kurį sudaro atgimę krikščionys.


Jei tiki tuo, tai aš nebesuprantu išvis tavo pozicijos, nes tai ką dėstai nedaug ką bendra turi nei su bibline bažnyčios kaip eclesia samprata, nei su krikščionišku mokymu kaip tokiu. Krikščionis be bažnyčios nėra Kristaus kūno narys, na nebent koks amputuotas, o amputuoti kūno nariai nebetenka gyvybės.


Steiblys

Citata iš: paragraf 78  lapkričio 04, 2014, 12:05:58
Išsiaiškinkime ką tu turi omenyje sakydamas bažnyčią?
Jei tai ką Kristus pavadino eclesia, tai tada nesuprantu kam tuos vėjus kalbi.
Kitas dalykas, eclesia yra mistinis Kristaus kūnas ir tuo ką kalbi tu, jis yra skaldomas. O tai visai neatitinka biblinės sampratos. Vieninteliai katalikaitikrai stengiasi siekti vienybės su visomis bažnyčiomis, kitos gi tam priešinasi.
Taip ekklesia - pašauktų žmonių surinkimas (Kristaus Kūnas). O čia gal reiktų atsargumo  - Vieninteliai katalikaitikrai stengiasi siekti vienybės su visomis bažnyčiomis... Ar tikrai vieninteliai? Ir ar tikrai visi katalikai siekia vienybės?

Citata iš: paragraf 78  lapkričio 04, 2014, 12:05:58
Dar kartą paprašysiu: neįžvelginėk mano atsakymuose to ko nesakiau ir nenorėjau pasakyti, nes taip diskusija tampa beprasmė.
Sorry, bet būtent tu paminėjai terminą "ritualizmo dvasia". Tad aš išreiškiau tik savo nuomonę ir pastebėjimą.

Citata iš: paragraf 78  lapkričio 04, 2014, 12:05:58
Tai kaip tu gali sekti autentišku Kristaus mokymu, jei neturi objektyvių kriterijų pasitikrinti ar esi teisingame kelyje? Žinai, kaip sakoma, vienas lauke ne karys...

Tikrinuosi jau daug metų :) Esu tikrai ne vienas, bendrauju, bendradarbiauju ir tarnauju su kitais tikinčiaisiais (skirtingų konfesijų), tad nesu amputuotas.


paragraf 78

Citata iš: Steiblys  lapkričio 04, 2014, 12:28:12
Taip ekklesia - pašauktų žmonių surinkimas (Kristaus Kūnas).


Eclesija ne šiaip sau susirinkimas, tai bendruomenės susirinkimas, tad nepriklausydamas bažnyčiai (t.y. bendruomenei) tu negali savęs vadinti krikščionimi.

CitataO čia gal reiktų atsargumo  - Vieninteliai katalikaitikrai stengiasi siekti vienybės su visomis bažnyčiomis... Ar tikrai vieninteliai? Ir ar tikrai visi katalikai siekia vienybės?


Dar kartą paprašysiu neiškreipinėti mano žodžių :)
Magisteriumo lygmeniu katalikai išties vieninteliai siekia vienybės. Dalis bažnyčių, paprastai save geba identifikuoti tik taip, kokie jie nėra tokie kaip katalikai. Kita dalis varo ant katalikų vadindami jos šėtono garbintojais arba eretikais (pvz. stačiatikiai, laiko eretikais).
Taip, yra vienybės siekimo ir kitose bažnyčiose, bet retai kada tai siekimas visuotinės vienybės, paprastai apsiribojama kelių bažnytėlių sąjunga ir tiek.
O kad kai kurie katalikai nesiekia vienybės, tas tiesa, tačiau jie nėra dauguma ir jų priešiškumas prieštarauja bažnyčios mokymui.
Tiesa, kodėl kitos bažnyčios nesiekia vienybės su katalikais, nes galvoja kad katalikai mato tą vienybę kaip prisijungimą prie RKB, tačiau taip nėra, mes siekiame vienybės, bet ne identiteto ar autonomijos praradimo.

CitataTikrinuosi jau daug metų :) Esu tikrai ne vienas, bendrauju, bendradarbiauju ir tarnauju su kitais tikinčiaisiais (skirtingų konfesijų), tad nesu amputuotas.


Tarnauti yra viena, o būti Kristaus kūno nariu yra visai kitas dalykas. Čia tas pats kad sakyčiau, va aš dirbu kartu su psichologais, tai irgi esu psichologas :)

Steiblys

paragraf 78,
Viskas Ok, esu pakrikštytas, nuolat dalyvauju vietinio susirinkimo (bažnyčioje) pamaldose, Viešpaties Vakarienėje ir t.t.
O dėl krikščioniškų konfesijų vienybės ir susiskaldymų ypatumų, neturiu noro kelti ginčų, gal padiskutuosime ne šioje temoje.

.L.U.T.H.O.R.

Citata iš: Steiblys  lapkričio 04, 2014, 11:33:01
Visa visata (net pats Šėtonas) pripažins, kad visi Dievo darbai teisūs ir teisingi. Dievas yra neapsakomai didis, nuostabus ir geras, tad verčiau su Juo nežaiskime.



Steiblys

O prie ko čia vaiko foto? ???

Aukštyn