Naujoviška technologija Černobylio oro radioaktyvumą sumažino 47 %. Radiaciją sumažinti iki normalaus lygio dabar įmanoma vos per 5 metus


Aišku, tai vyksta ir savaime, natūraliu būdu. Tik dabar vietoje 24 tūkstančių metų reikės laukti 5 metus.

 

Tvarių technologinių aplinkos sprendimų kūrimu ir komerciniu panaudojimu užsiimanti Šveicarijos kompanija Exlterra (Excellence for Earth), drauge su Ukrainos valstybine kompanija (State Specialized Enterprise Ecocentre – SSE Ecocentre), atsakinga už Černobylio atskirties zonos radiacinę ir aplinkosauginę stebėseną, sėkmingai sumažino dirvos ir oro radioaktyvumą Černobylije.

 

Nucleus Separation Passive System (NSPS) technologija buvo bandoma 1 hektaro plote nuo 2019 metų lapkričio iki 2020 metų rugsėjo, ir po šio periodo dirvos radioaktyvi tarša sumažėjo 37 procentais, oro – 47 procentais.

 

Nors turistai gali lankytis ir dabar, kol radioaktyvioji tarša išnyks, turės praeiti bent 24 tūkstančiai metų. Remiantis bandymo rezultatais, naujoji Exlterra technologija šį laiką gali sutrumpinti iki maždaug 5 metų. NSPS technologijoje stipraus radiacinio užterštumo valymui ir radioaktyvių elementų irimo spartinimui naudojamos dalelių fizikos ir branduolinės energetikos koncepcijos, be jokių cheminių ar aplinkai kenkiančių priemonių.

 

NSPS technologija įgreitinti pozitronai nutraukia dirvoje esančius radioaktyvius elementus laikančius ryšius. Šis procesas saugiai vyksta dirvoje ir radiacija nepaleidžiama į gruntą ar orą. Radioaktyvų izotopą palietęs pozitronas susijungia su elektronu ir anihiliuoja, radioaktyvią medžiagą grąžindamas į pradinę būseną.

 

Metodą taiko ir matavimus atlieka SSE Ecocenter, o radioaktyvumas buvo matuojamas 5 cm ir 1 metro aukštyje nuo žemės, o dirvos mėginiai imami iš 100 cm gylio. Dirvoje buvo matuojami cezio (¹³⁷Cs), stroncio (⁹⁰Sr), ir americio (²⁴¹Am) radionuklidų lygis.

 

Galutiniai eksperimento rezultatai dar nėra publikuoti, bet Exlterra CEO Frank Muller sako, kad „judame link tikslo sugrąžinti zonos, kurioje bus įdiegta technologija, radioaktyvumą į foninį, natūralų, lygį per penkis metus“.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Generalinis Černobylio SSE Ecocentro direktorius Sergiy Kireiev sakė, „Šie rezultatai įspūdingi. Tai pirmas kartas per 35 metus, kai tokia technologija pavyko taip smarkiai sumažinti dirvos ir oro radioaktyvumą. Tai yra viltis visam plotui, įskaitant ir sarkofago apdorojimą.“

 

Mulleris pažymėjo, kad per 12 mėnesių pasiektas radioaktyvumo sumažėjimas rodo, kad teritoriją į pradinį lygį galima būtų sugrąžinti per 5 metus. „Ir toliau siūlysime savo paslaugas Černobylio atskirties zonoje, neišskiriant ir zonos apie 4 reaktorių, be to, norime netrukus pasiūlyti savo sprendimą ir kitoms probleminėms vietoms visame pasaulyje, taip pat ir Fukushimai Japonijoje. Galėtume užkirsti kelią radioaktyvaus vandens patekimui į vandenyną ir taip išvengti naujos ekologinės katastrofos,“ sako jis.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Exlterra prezidentas ir CTO Andrew Niemczyk sakė, „Tai, kas atrodė neįmanoma, dabar yra naujoji realybė. NSPS yra inovacija, pozitronais paspartinanti užterštos teritorijos apsivalymą. Ir ji tam naudoja atsinaujinančią energiją. Tai unikalus šios inovacijos bruožas – ji natūralią energiją panaudoja išspręsti pramoninei taršai be cheminių priedų ar manipuliacijų gruntu“.

 

Be radioaktyvumo mažinimo, NSPS technologija gali būti panaudota ir dirvos valymui nuo kitokios taršos, tarkime, sunkiųjų metalų ir perfluoralkilų.

 

„Tai dar tik pati tokios technologijos taikymo pradžia,” apibendrina Niemczykas. „Kaip ir kitų mūsų sėkmingai komercializuotų technologijų atveju, pademonstravome, kad gamtos ištekliais galime išgydyti mūsų padarytas jai žaizdas. Mūsų technologijų bendras vardiklis yra natūralių ir atsinaujinančių jėgų panaudojimas apčiuopiamiems rezultatams“ pabrėžė jis.

 

Can Emir
interestingengineering.com

 

Šaltinis: http://technologijos.lt/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite