Vyrams ir moterims sapnuojasi skirtingi košmarai

Įsivaizduokite, kad sapnuojate sapną: jaučiate, kad kažkas slepiasi nuo jūsų tamsoje. Bandote pabėgti, tačiau tas padaras, ar kas ten bebūtų, nuo jūsų neatsilieka. Jaučiate neapsakomą siaubą ir pagaliau pabundate. Širdis daužosi kaip pašėlusi, jūs pats tarytum paralyžuotas.

 

Kas buvo tas padaras iš sapno – žudikas maniakas ar amžinai jus kritikuojanti anyta? Atsakymas priklauso nuo to, kas sapnuoja – vyras ar moteris.

 

Miego specialistai Ženevjena Robert ir Antonijus Zadra iš Monrealio universiteto ištyrė 9 796 sapnus, kuriuos per penkias savaites užrašė 550 respondentai. Iš tų sapnų 431 buvo blogas (kėlė nemalonius jausmus), o 253 – košmarai (sunkūs sapnai, nuo kurių žmogus pabusdavo). Paprastai tariant, košmaras yra žymiai emociškai sunkesnis už tiesiog prastą sapną.

 

Psichologai teigia, kad košmaruose dominuoja smurtas, nesėkmės ir liūdni įvykiai. Jie išsiaiškino, kad 35% košmarų ir 55% blogų sapnų neturi nieko bendro su baime, juose dominuoja kitos emocijos – kaltė, nuoskauda, liūdesys, pasibjaurėjimas.

 

O štai košmarų turinys priklauso nuo žmogaus lyties. Moterims košmarai dažniausiai susiję su tarpasmeniniais konfliktais, pavyzdžiui su išsiskyrimu su partneriu, nesutarimais su giminaičiais, barniais, pergyvenimais dėl vaiko elgesio ir panašiai. Tokiuose košmaruose jaučiamas pažeminimas, bejėgiškumas, nusivylimas.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Vyrams, kaip taisyklė, sapnuojasi košmarai apie katastrofas, karus, stichines nelaimes. Moteriškuose košmaruose dažnai dalyvauja draugai arba šeimos nariai, tuo tarpu vyrai į savo košmarus leidžiasi pavieniui. Psichologai taip pat nustatė, kad moterys vidutiniškai sapnuoja košmarus dažniau negu vyrai.

 

Šaltinis: https://seimairnamai.eu/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite