Užmiegate vos padėję galvą ant pagalvės? Štai, ką tai atskleidžia

Miegas – svarbi kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis, kuri padeda jaustis žvaliai ir turėti energijos. Tačiau ne vieną kankina nemiga, dėl kurios nepavyksta gerai pailsėti. Tačiau per greitas užmigimas taip pat gali signalizuoti, kad kažkas yra ne taip.

 

Išgerti puodelį arbatos, išvėdinti kambarį, pasimėgauti šilta vonia, galvoti apie gražius dalykus – tai tik keli patarimai norintiems greičiau užmigti. Miego specialistas David Neubauer sako, kad kiekvienas turi atrasti labiausiai jam padedantį būdą greičiau užmigti, tačiau siūlo išbandyti 4–7–8 kvėpavimo techniką.

 

„Nustatyta, kad gilus kvėpavimas padeda sumažinti stresą ir nerimą, o tai gali padėti greičiau užmigti. 4–7–8 kvėpavimo technika remiasi skaičiavimais, kad 4 sekundes reikia įkvėpti, 7 sulaikyti kvėpavimą ir per 8 sekundes lėtai iškvėpti.

 

Čia svarbiausia yra gilus įkvėpimas, kvėpavimo sulaikymas ir lėtas iškvėpimas, kas daugeliui žmonių yra keblu, nes mes įpratę iškvėpti labai greitai. Tačiau taip kvėpuojant nervų sistema nusiramina, o tai padės nugalėti nemigą“, – aiškina D. Neubauer.

 

Nors nemiga žmonės skundžiasi dažniau nei per greitu užmigimu, pasirodo, kad ir pastarasis nėra gerai, rašoma openfit.com. „Ką reiškia greitai užmigti, yra pakankamai subjektyvu, tai kiekvienam yra skirtingas laiko tarpas, tačiau per greitai užmigti nebūtinai yra sveika. Jei užmiegate greičiau nei per 5 minutes, tai nebūtinai yra geras ženklas.

 

Iš tikrųjų tai parodo, kad organizmui labai trūksta miego, jis yra išsekęs. Apskritai, 15–20 minučių yra įprastas miego pradžios delsimo laikas, per kurį užmiega vidutinis žmogus. Užmigti per greitai ar per ilgai jau gali signalizuoti apie kokias nors bėdas, bet, žinoma, tai yra labai individualu ir nereikėtų to vertinti vienareikšmiškai“, – sako miego gydytojas Michael Breus.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Šaltinis: https://www.tv3.lt/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite