Rado patį pirmąjį rašytinį Jėzaus Kristaus paminėjimą

Ištyrus seniausią Megiddo miesto bažnyčią, iš kurios netoli Izraelio liko tik griuvėsiai, buvo galima atrasti nuostabų dirbinį – seniausią dokumentą, kuriame yra informacijos apie Jėzų Kristų. Kasinėjimų dėka mokslininkams pavyko sužinoti keletą istorinių faktų.

 

Megiddo miestas, vadinamas Tel Megiddo ir Tel al-Mutesellim, buvo 90 kilometrų nuo Jeruzalės. Šiandien iš jo liko tik keletas griuvėsių. Teritorijoje nuolat atliekami archeologiniai darbai. Pavyzdžiui, 2005 m. buvo rasta seniausia Šventosios Žemės bažnyčia, pastatyta III amžiuje. Tiriant šią šventyklą buvo rastas nuostabus religinis palikimas.

 

Informacija apie Kristų randama geometrinių modelių mozaikose ir ankstyvųjų krikščionių simboliuose. Tarp simbolių išsiskiria žuvis. Manoma, kad tai simbolizuoja krikščionį vardu Akeptas, kuris galėjo paaukoti tam tikrą sumą Jėzaus Kristaus garbei. Be rankraščių, tai pats pirmasis Dievo paminėjimas.

 

Šis atradimas tarp archeologų sukėlė nemažai triukšmo. Mokslininkus ypač patraukė bažnyčios paveldas, o ypatingai seniausios Izraelio archeologinės liekanos.

 

Šis atradimas taip pat atkreipė Vatikano pasiuntinių, ypač arkivyskupo Pietro Sambi, dėmesį. Jis bažnyčią pavadino įdomia struktūra visiems krikščionims. Įdomu tai, kad bažnyčia buvo pastatyta praėjus dviem amžiams po Kristaus prisikėlimo ir praėjus šimtmečiui po to, kai Bizantijos imperija priėmė krikščionybę.

 

Šaltinis: http://www.planetanovosti.com/

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Kulverstukas

Pamate zuvi ir jau Dievas??? Idomus tie arheologai

Taip pat skaitykite