Mūsų smegenys nelaiko reklamos modelių žmonėmis

Grakščias gražuoles, kurios puikuojasi reklaminiuose skyduose, smegenys laiko ne žmonėmis, o objektais. Mes suvokiame jas tik kaip dalį reklamuojamos prekės.

 

Smegenys darbuojasi sparčiai ir tiksliai, kai reikia atpažinti negyvus objektus. Pavyzdžiui, jei pamatysite kėdės kojos atvaizdą, jūs akimirksniu suvoksite, kad tai kėdė. Su žmonėmis viskas veikia kitaip: visas žmogaus veidas atpažįstamas greitai, o štai, tarkime, ausies ar kojos atvaizdas sukelia smegenims problemų.

 

Remdamiesi šiuo faktu, psichologai atliko tyrimą: pasiūlė bandomiesiems pasižiūrėti į pusiau apnuogintų vyrų ir moterų nuotraukas, reklamuojančias apatinius drabužius. Kai kurios nuotraukos buvo rodomos paverstos į dešinę, kai kurios – aukštyn kojomis. Paaiškėjo, kad smegenys daro natūralią trumpą pauzę, atpažindamos vyrų nuotraukas, o štai moterys atpažįstamos akimirksniu – kaip negyvi objektai, ir nesvarbu ar nuotrauka buvo rodoma normaliai, ar apversta. Šis efektas būdingas visiems, nepriklausomai nuo eksperimento dalyvių lyties ir amžiaus.

 

Matyt, mes taip įpratome visur aplinkui matyti pusnuoges gražuoles, kad smegenys pradėto traktuoti jas kaip tapetus ant sienų.

 

Šaltinis: https://seimairnamai.eu/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite