Mokslininkai nustatė, kokia buvo ledynmečio temperatūra

Ekspertų grupė, vadovaujama Arizonos universiteto mokslininkų, pateikė duomenis, kokia oro temperatūra buvo būdinga paskutiniam ledynmečiui. Gautų rezultatų dėka dabar galima nustatyti ryšį tarp anglies dvideginio lygio padidėjimo atmosferoje ir vidutinės planetos temperatūros padidėjimo.

 

Prieš 20 tūkstančių metų oro temperatūra siekė 32 laipsnius šilumos. Paskutinis ledynmetis buvo labai šaltas. Didžiuliai ledo gabalai padengė maždaug pusę planetos. Tačiau floros ir faunos atstovai buvo pritaikyti žemai temperatūrai, todėl jie jautėsi gana patogiai.

 

Jessica Tierney kalbėjo apie tai, kaip vidutinė ledynmečio pasaulinė temperatūra buvo maždaug 6 laipsniais žemesnė nei šiandien. Pavyzdžiui, 20 amžiuje temperatūra siekė 14 laipsnių. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad skirtumas yra labai mažas, tačiau iš tikrųjų tai yra didžiuliai ir labai rimti pokyčiai.

 

Ekspertai sutaria dėl tyrimo rezultatų, kaip mūsų planetos poliai gali reaguoti į vidutinės pasaulinės temperatūros pokyčius. Klimato modeliai parodė, kad didelės platumos įkais daug greičiau. O jei atsižvelgsime į Arkties prognozes, tai galime pastebėti, kad šioje srityje iš tiesų šilčiau. Per paskutinį ledynmetį įvyko priešingai ir temperatūra pastebimai nukrito, todėl įvairiose Žemės vietose susidarė didžiulis ledynų skaičius.

 

Šaltinis: http://www.planetanovosti.com/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite