Mokslininkai išsiaiškino, kur ateiviai gali gyventi Saulės sistemoje

Jau keletą metų NASA „Cassini“ aparatas mokslininkams padeda tirti Saturną ir jo palydovus, kurie turi visas sąlygas bent jau primityvių gyvybės formų atsiradimui. Kosmoso agentūros aparatas seniai sudegė planetos atmosferoje, tačiau sugebėjo surinkti mokslininkams svarbią informaciją.

 

Daugiausiai dėmesio sulaukia Saturno mėnulis Enceladas. Pasak ekspertų, būtent šiame dangaus kūne gyvenimo tikimybė yra didžiausia iš visų Saulės sistemos. Palydovas turi pakankamai išteklių, visų pirma, yra vandens. Infraraudonųjų spindulių vaizduose šiauriniame pusrutulyje matyti ledo sluoksniai, kurie atsirado dėl geologinės veiklos.

 

2005 m. Enceladus išmetė didžiulius ledo grūdelių pluoštus. Garas taip pat buvo matomas iš vandenyno po ledo pluta. Infraraudonieji signalai siejami su geologine veikla, kuri ypač pastebima pietiniame ašigalyje.

 

Saturno tyrimas „Cassini“ aparatu truko 13 metų. 2017 metais visas kuras buvo sunaudotas, todėl nieko kito neliko, kaip tik įrenginį sudeginti Saturno atmosferoje. Kita civilizacija gali egzistuoti Encelade, nes jis turi vandenyną, kuris įkaista ir susimaišo su hidroterminėmis angomis. Žemės vandenynų dugne taip pat vyksta panašūs procesai.

 

Šaltinis: http://www.planetanovosti.com/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite