Marsas artėja prie Žemės: tai bus artimiausias dviejų planetų susitikimas iki pat 2035 metų

Šiuo metu Marsas yra matomas naktiniame danguje ir kelias artimiausias savaites ir mėnesius jis tik ryškės. Taip bus dėl to, kad dvi planetos artėja viena link kitos.

 

Nors astronomai nuotoliui tarp planetų naudoja žodį „artimas“, iš tiesų jis puikiai iliustruoja koks neaprėpiamas yra kosmosas.

 

Spalio 6 d., Marsas bus „vos“ už 62,07 milijonų kilometrų nuo mūsų ir tai bus artimiausias šių planetų susitikimas iki pat 2035 metų.

 

Kad dar labiau išryškintume kokia beprotiška yra Saulės sistema, pabandykite įsivaizduoti, kad kol baigsite skaityti šį sakinį jūs arčiau Marso atsidursite per 40 kilometrų, skelbia „Space Weather“.

 

Atstumas skiriantis mūsų dvi planetas traukiasi maždaug aštuonių kilometrų per sekundę greičiu.

 

„Space Weather“ sako: „Jūs tikrąją to žodžio prasme artėjate Raudonosios planetos link. Šią savaitę Marso ryškis aplenkė Sirijaus, kuri yra ryškiausia dangaus žvaigždė. Artimiausio priartėjimo naktį, spalio 6 d., Marsas ryškesnis bus daugiau nei dvigubai ir danguje nustelbs viską, išskyrus Venerą ir Mėnulį.“

 

Dabar pats metas jo žvalgytis vos prieš auštant. Marsas yra aukštai pietiniame danguje ir spindi ryškiu oranžiniu atspalviu, kuris dar nuostabiau atrodo apsuptas pirmų brėkštančio ryto mėlių.

 

Šaltinis: https://www.gismeteo.lt/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite