Kodėl senovės Egipto statuloms buvo nulaužytos nosys

Nuo Egipto kasinėjimų pradžios archeologai stebėjosi, kodėl nėra nė vienos išlikusios sveikos statulos. Dauguma mokslininkų tai suvokė tik kaip sutapimą: juk meno kūriniai, sukurti 25 amžiuje prieš mūsų erą, negali būti puikiai išsilaikę.

 

Pasak Bruklino muziejaus parodos kuratorių, egiptiečiai sąmoningai nulaužė nosis statuloms, kai kurioms sugadino akis ir rankas. Taip pat pastebėta, kad senoviniuose vaizduose nėra tokios svarbios veido dalies kaip nosis.

 

Archeologas Edwardas Bleibergas įsitikinęs, kad skirtingų valdančiųjų dinastijų atstovai tai galėtų padaryti. Tarp jų vyko nuolatinė kova, todėl lyderiai galėjo palikti konkurentams „randus“ tiesiogine ir perkeltine prasme.

 

Egiptiečiai žmogaus organizmui dažnai priskyrė antgamtines galias. Galbūt jie tikėjo, kad be nosies mirusiojo dvasia negalės kvėpuoti ir todėl atgims. Egiptiečiai buvo nepaprastai prietaringi, todėl galėjo manyti, kad miręs faraonas sugeba valdyti šalį iš požemio. Kad to būtų išvengta, jo statulai galėjo būti numuštos rankomis, nulaužta nosis ir išgręžtos akys.

 

Per savo gyvenimą faraonai griežtai baudė tuos, kurie pakeitė savo įvaizdį ir išvaizdą. Anksčiau vargu ar kas nors meno kūriniais suvokė statulas, sarkofagus ir kt. Šie daiktai buvo įprasti garbinimo objektai, nieko daugiau.

 

Šaltinis: http://www.planetanovosti.com/

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
zimagoras

“išgręžtos akys”

ir kuo jie galėjo išgręžt kažką? ar tai vis dėlto tai buvo visai ne laukiniai?

Taip pat skaitykite