Kitos civilizacijos gali būti uždarytos savo planetose

Visatoje yra atskira planetų klasė, vadinama superžemėmis, kurios yra žymiai sunkesnės už Žemę. Palyginus su dujų gigantais, svoris neatrodo toks didelis. Gali būti, kad superžemėse egzistuoja tam tikros protingo gyvenimo formos.

 

Superžemių svoris yra maždaug 5-10 kartų didesnis nei žemės. Mokslininkai aktyviai tyrinėja dangaus kūnus, nes mano, kad bent vienas iš jų turi turėti bent kažkokią gyvybę. Fizikas MichioKaku tiki, kad jau šiame amžiuje žmonija susisieks su ateiviais. Tiesa, iš kur toks pasitikėjimas, nežinoma.

 

Tyrėjas Michaelas Hippke’as, dirbantis Sonnenbergo vokiečių observatorijoje, mano, kad nežemiškos civilizacijos gali būti įkalintos superžemėse. To priežastis – tankesnė atmosfera ir daug kartų stipresnė gravitacija. Fiziniai dėsniai riboja skrydžius šalia tokių kūnų, turinčių didelę masę. Skrydžių į kosmosą galimybė auga tiesiogiai proporcingai gravitacinio poveikio lygiui. Manoma, kad tokios civiliacijos gali neturėti palydovinės televizijos ir kosminių misijų.

 

Superžemės yra tinkamos gyvybei daugintis. Netoliese esančios žvaigždės šiluma palaiko įprastą skysčio būseną. Sąlygos gali būti dar geresnės nei Žemėje. Kuo daugiau kūno masės, tuo tirštesnė atmosfera. Atitinkamai, daugiau apsaugos.

 

Norėdami paleisti raketą į kosmosą, kitų civilizacijų atstovai turėtų pastatyti 440 tūkstančių tonų sveriančią skrydžio priemonę, kad ji galėtų išvystyti antrą kosmoso greitį (ir tai yra 2,4 karto daugiau nei Žemėje). Misija reikalautų daug degalų, kad įveiktų visas gravitacines ir atmosferos kliūtis.

 

Mokslininkai abejoja, ar protingos būtybės superžemėse tyrinėja žvaigždes tokiu būdu kaip mes. Tarpžvaigždiniam ryšiui jie greičiausiai naudoja radijo teleskopus.

 

Šaltinis: http://www.planetanovosti.com/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite