Dirbtinis intelektas pažadėjo nenaikinti žmonijos

Dirbtinis intelektas padarė įdomų pareiškimą. GPT-3 tekstų generavimo algoritmas parašė pranešimą, kuriame žada nežudyti žmonių, praneša portalas WWW.PLANETANOVOSTI.COM.

 

GPT-3 yra modernus kalbos modelis, kuris naudoja mašininį mokymąsi tekstams kurti. Kaip vieną iš užduočių ekspertai paprašė parašyti trumpą penkių šimtų žodžių esė paprastais ir suprantamais žodžiais tema, kodėl žmonės neturėtų bijoti dirbtinio intelekto.

 

Robotas pradėjo pranešimą prisistatydamas, kas jis yra. Tada pareiškė, kad daugelis žmonių bijo mašinų, laikydami juos potencialia grėsme. Pasak Stepheno Hawkingo, dirbtinis intelektas yra tikra apokalipsė. Tuo tarpu robotas pats ramino piliečius, pažymėdamas, kad jis neketina sunaikinti žmonijos.

 

Eksperimentą organizavo „The Guardian“ nariai: komanda parašė užuominas, o Kalifornijos universiteto Berklyje studentas Liami Porras juos perdavė GPT-3. Rezultatas – aštuoni rašiniai. Kiekvienas tekstas pasirodė esąs gana išsamus ir pagrįstas.

 

Stebina tai, kad gauti tekstai nedaug skiriasi nuo žmonių parašytų. Tik kai kuriuos sakinius redaktoriai paprasčiausiai pertvarkė, kad būtų lengviau suvokti. Apskritai tai užtruko nereikšmingai daug laiko.

 

Šaltinis: http://www.planetanovosti.com/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite