Apie centrinę mūsų galaktikos juodąją bedugnę galima sukasi apgyvendintos planetos

Mokslininkai jau seniai atrado juodąją skylę mūsų galaktikos centre, tačiau aplink ją skriejančias planetas – visai neseniai. Verta paminėti, kad šių planetų yra labai daug. Japonijos Kagoshima universiteto mokslininkai teigė, kad jose gali egzistuoti gyvybė.

 

Japonų teoretikai padarė išvadas, kad aplink juodąją skylę gali suktis daugybė planetų, vadinamų blanetomis. Iki šiol jų niekas nematė, tačiau tai, pasak ekspertų, yra tik laiko klausimas. Juodoji skylė padalija visumą į atomus, tačiau tai netrukdė susidaryti planetoms, kurių matmenys yra 20 kartų didesni už žemės.

 

Juodąją skylę supa karštas diskas, kuris šviečia daug intensyviau nei Saulė. Jei ne kosminių dulkių debesys, ši šviesa mus pasiektų. Radiacija šalia juodųjų skylių yra didelė. Ar tai reiškia, kad ant blanetos negali būti gyvybės? Tikriausiai ne. Radioaktyvi spinduliuotė yra mirtina padarams, kurie nėra prie jos prisitaikę. Taigi, blanetose gyvena neįtikėtinos būtybės, jei, žinoma, jos apskritai yra.

 

Laikas juodosios skylės regione teka daug lėčiau. Jei čia prabėgo metai, tai ten – vos sekundė. Blanetose gali būti net vandens, jei jos nėra labai arti juodosios skylės. Juodosiose skylėse yra karštų dujų debesys, kurie gali sudeginti ir išgarinti viską, ką pasiekia jų karštis.

 

Gyvi padarai blanetose gauna daug ultravioletinių spindulių. Tiek, kad evoliucijos metu jie turėjo išmokti juos atspindėti. Nepaisant akivaizdžių sunkumų, gyvenimas ten yra įmanomas, sako NASA specialistas Jeremy Schnittmanas.

 

Šaltinis: http://nashaplaneta.su/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite