Altajaus kalnuose rastas daugiau nei 2000 metų moters batas

Šiuolaikinė avalynė dažnai neišlaiko nė vieno sezono, o batas, priklausęs skitų moteriai, sugebėjo išgyventi Sibire apie 2300 metų.

 

Altajaus kalnuose, Sibire, ekspertai rado skitų genties piliakalnį. Jame buvo rastas senas batas. Puikios būklės jis išliko dėl to, kad šioje vietovėje buvo labai žema oro temperatūra, o patys batai buvo giliai po žeme. Kartu su batu mokslininkai rado keletą kitų mokslui svarbių dalykų. Pavyzdžiui, papuošalai, drabužiai, maisto likučiai ir net ginklai. Būtent šiuos dalykus klajokliai laikė svarbiausiais kelionėje į pomirtinį pasaulį. Be to, labai gerai išsaugoti ne tik artefaktai, bet ir mumifikuoti mirusiojo kūnai.

 

2017 m. Britų muziejuje buvo surengta skitams skirta paroda. Buvo sakoma, kad klajokliai nepaliko jokių pėdsakų po savęs, tačiau matome, kad mirusieji buvo laidojami kartu su daiktais, kurie jiems galėtų būti „naudingi pomirtiniame gyvenime“. Štai kodėl šiuolaikiniai specialistai turi galimybę rasti įvairių senovinių dirbinių, kurių pagalba galima daugiau sužinoti apie skitų gyvenimą ir papročius.

 

Jei kalbėsime apie atrastą moterišką aulinuką, tai šiuo metu jis laikomas Valstybiniame Ermitaže. Ypatinga bato ypatybė yra tai, kad jis yra apdailintas aukso folija ir alavu. Taip pat yra pirito kristalų, stiklo karoliukų. Mokslininkai nustebo, kaip gerai išsaugotas bato padas.

 

Greičiausiai batas priklausė moteriai, kuri užėmė svarbų postą ir labai mažai vaikščiojo. Tikėtina, kad naudojami papuošimai taip pat akcentavo moters statusą.

 

Informacijos ir nuotraukos šaltinis: http://www.planetanovosti.com/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite