4 žingsnių planas, kaip užmigti per 2 minutes – šį metodą naudojo Antrojo pasaulinio karo lakūnai

Daugeliui mūsų gerai išsimiegoti nėra gyvybės ar mirties klausimas. Žinoma, prastai išsimiegoję mes galime priimti prastesnius sprendimus, bet dėl apsimiegojimo rytojaus susirinkime tikrai niekas nemirs.

 

Tačiau per Antrąjį pasaulinį karą JAV kariškiai greitai suvokė faktą, kad jeigu karo pilotai nepakankamai gerai išsimiegos, jų prasti sprendimai turės baisių pasekmių. Dėl savo klaidų gali žūti jie patys ar pražudyti saviškius.

 

Todėl padėti pilotams gerai pailsėti tapo prioritetiniu uždaviniu.

 

Tad kariškiai pasitelkė garsų to meto trenerį Budą Winterį, kad sukurtų ir moksliškai išbandytų metodą, „mokantį“ užmigti. B.Winteris anksčiau buvo žinomas futbolo treneris, jis dirbo su psichologijos profesoriumi kurdamas technikas, padedančias sportininkams atsipalaiduoti ir susitelkti įtampos sąlygomis, rašo „Business Insider“.

 

B.Winterio sukurtas atsipalaidavimo metodas suveikė: po šešių praktikos savaičių 96 proc. pilotų sugebėjo užmigti per 120 sekundžių. Netgi nepaisant tokių trukdžių, kaip šaudymai fone. Netgi sėdėdami.

 

Jeigu tai veikia karo pilotams, suveiks ir jums, nesvarbu, kokį stresą patiriate dėl rytdienos susitikimo. Štai kaip tai padaryti.

 

1. Patogiai įsitaisykite

 

Žinoma, jeigu esate savo lovoje, tai ne problema. Bet jeigu esate išvykę, pasirinkite pačią patogiausią įmanomą padėtį (pvz., jeigu esate automobilyje, atsilenkite sėdynę; jeigu bandote numigti darbe, konferencijų salėje susiraskite patogiausią kėdę).

 

2. Atpalaiduokite veidą

 

Tai yra viso reikalo esmė. Savo veide jūs turite 43 raumenis, ir per juos jūsų kūnas didžiąja dalimi sužino, kada esate įsitempę. Kai atpalaiduojate savo veidą, jūs pasiunčiate savo kūnui psichologinį signalą, kad viskas yra gerai. Miegoti saugu.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Tad užmerkite akis ir atpalaiduokite visą savo veidą: kaktą, skruostus, liežuvį ir žandikaulį. Pastebėsite, kad tai padarius kvėpavimas natūraliai pradeda gilėti ir lėtėti.

 

Dabar įsitikinkite, kad jūsų akys visiškai atpalaiduotos. Aplink akis jūs turite šešis raumenis; pajuskite, kad jie visi yra atpalaiduoti.

 

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

3. Paleiskite įtampą, pradėdami nuo pečių

 

Leiskite, kad jie taptų sunkūs, ir tada juos visiškai paleiskite, tarsi jie kristų žemyn iki jūsų pėdų. Atpalaiduokite sprandą. Giliai įkvėpkite ir lėtai iškvėpkite, išleisdami visą likusią įtampą (dauguma žmonių daugiausia įtampos kaupia savo pečiuose, kakluose ir žandikauliuose).

 

Dabar rankos: pajuskite, kad jos tampa sunkios, ir atpalaiduokite, pradėdami nuo dominuojančios pusės. Jeigu esate dešiniarankiai, pradėkite nuo dešiniojo bicepso ir pajuskite, kaip jis atsipalaiduoja. Jeigu nepavyksta, pilnai jį įtempkite ir tada atleiskite. Pakartokite procesą su kita ranka.

 

Atpalaiduokite kojas. Pajuskite, kad jūsų dešinioji šlaunis skęsta, tampa sunkesnė ir sunkesnė. Tada jūsų dešinioji blauzda, kulkšnis ir pėda. Pakartokite su kita puse.

 

4. 10-čiai sekundžių išvalykite savo mintis

 

Dabar, kai jūsų kūnas visiškai atsipalaidavęs, metas atpalaiduoti mintis. Tai panašu į momentą, kai jūs išjungiate savo telefoną, bet užtrunka dar porą sekundžių, kol jis visiškai išsijungia.

 

Jums labiausiai reikia vengti minčių apie bet kokį judesį („Rytoj reikės pasiimti drabužius iš valyklos“, „Ar nepamiršiu išnešti šiukšlių?“). Jos provokuoja nevalingus judesius. Jūs to nesuvokiate, bet tiesiog galvojimas apie ką nors sukelia mikrojudesius tam tikruose raumenyse.

 

B.Winteris pataria, ką „galvoti“ vietoj to – labai svarbu tą „mintį“ išlaikyti 10 sekundžių.

 

Pirmiausia patartina fantazuoti, kad yra šilta pavasario diena, o jūs gulite kanojos dugne labai ramiame ežere. Jūs žiūrite aukštyn į mėlyną dangų su tingiai plaukiančiais debesimis. Neleiskite įsibrauti jokiai kitai minčiai. Tik susikoncentruokite į šį vaizdą ir neįsileiskite jokių kitų minčių, ypač minčių su bet kokiu judesiu ar judėjimu. Išlaikykite šį vaizdą ir juo mėgaukitės 10 sekundžių.

 

Kitoje miegą sukeliančioje fantazijoje įsivaizduokite, kad esate dideliame juodame aksominiame hamake, ir viskas, į ką žiūrite, yra juoda. Jūs taip pat turite išlaikyti šį vaizdą 10 sekundžių.

 

Trečias triukas yra sakyti žodžius „negalvok… negalvok… negalvok“ ir t.t. Išlaikykite tai, išmesdami bet kokias kitas mintis, bent 10 sekundžių.

 

Ir tai viskas. Kai visiškai atpalaiduotas jūsų kūnas ir protas išbūna 10 ar daugiau sekundžių, jūs užmiegate.

 

Per dvi minutes jūs „išsijungsite“. Atminkite, 96 proc. karo pilotų po šešių praktikavimosi savaičių tai pavyko. Šios praktikavimosi savaitės yra vertinga investicija, nes kai tą išmoksite, galėsite nusnūsti ir užmigti bet kur, ir tai smarkiai pagerins jūsų gyvenimo kokybę.

 

Saldžių sapnų.

 

Šaltinis: http://www.technologijos.lt/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite