Žemės gyventojų pertekliaus nebus : planetos gyventojų sumažės, dirbti nebus kam

Tarptautinė specialistų komanda paskelbė ilgalaikę planetos populiacijos augimo prognozę, kurioje teigiama, kad baimės dėl gresiančio Žemės perpildymo yra nepagrįstos. Tačiau iki šimtmečio pabaigos atsiras kitų problemų, kurias teks spręsti praretėjusiai žmonijai.

 

Šiuo metu Žemėje gyvena apie 7,59 milijardo žmonių. Nuo praėjusio amžiaus vidurio metinis gyventojų prieaugis siekė 1–2 proc. Pasak mokslininkų, šis augimas tęsis iki 2064 m. Kai pasaulio gyventojų skaičius pasieks 9,73 milijardo piką, jį praėjus pradės mažėti. Iki 2100 m. Žemės gyventojų skaičius sumažės iki 8,79 milijardo žmonių. Tokio didelio masto demografinių pokyčių priežastis mokslininkai mato gimstamumo mažėjime, kuris susijęs su išsilavinimo lygio augimu ir plačiu kontracepcijos priemonių naudojimu.

 

Praėjusio amžiaus viduryje kiekviena moteris vidutiniškai gimdė 4 ar 5 vaikus. Vadinamasis gimstamumo rodiklis buvo 4,7. Iki 2017 m. jis sumažėjo iki 2,4, o amžiaus pabaigoje sumažės iki 1,7. Pasak ekspertų, 23 pasaulio šalyse gyventojų sumažės beveik perpus, o kai kuriose šalyse – dar daugiau. Japonijoje vietoj 128 milijonų žmonių (2017 m. duomenims) iki amžiaus pabaigos liks tik 53, o Kinijoje, kurioje šiandien gyvena daugiau nei milijardas žmonių, – 732 milijonai. „Galima galvoti, kad tokia padėtis bus gera aplinkai.

 

Mažesniam gyventojų skaičiui teks mažesnis pramoninių dujų išmetimas ir miškų naikinimas dirbamoms žemėms. Visa tai bus tiesa, išskyrus gyventojų amžiaus struktūros pokyčius ir visas neigiamas to pasekmes“, – sako profesorius Christopheris Murray’as. Mokslininkas pažymi, kad gyventojų skaičiaus mažėjimą lydės spartus žmonijos senėjimas didėjant vidutinei gyvenimo trukmei.

 

„Kas mokės mokesčius sparčiai senėjančiame pasaulyje, kas mokės už pagyvenusių žmonių medicininę priežiūrą, kas juos prižiūrės? Ar dirbantieji apskritai galės išeiti į pensiją?“ – klausia jis. Neišvengiama demografinė krizė turės rimtų padarinių ekonomikai – sumažėjęs darbingų gyventojų skaičius sukels ekonomikos nuosmukį ir sulėtins gyvenimo lygio augimą, taip pat bus našta pensijų sistemai ir valstybinei sveikatos priežiūros sistemai. Pasak mokslininkų, tokioje situacijoje išplauks tik tos šalys, kurios ilgą laiką palaikys darbingo amžiaus asmenų imigraciją, – tokios kaip Kanada, Australija ir JAV – jos klestės.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Šaltinis: https://infa.lt


2500
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
nebepezek...

nupezusiu “mokslininku” svaiciojimai

...

Jei bent pasidomėtum, nenusišnekėtum. Europos gimstamumo vidurkis jau prieš keletą metų nebesiekė 2. Tik atsilikusiose šalyse gimstamumas neretai ir 10 viršyja.

Taip pat skaitykite