Sapnai – tai realybės pratęsimas

Ilgą laiką daugelis žmonių domėjosi, iš kur atkeliauja sapnai. Anksčiau buvo manoma, kad sapnas turi dvasinę ar kažkokią antgamtinę kilmę.

 

Alessandro Fogli kartu su savo komanda atliko tyrimą, kuris įrodė, kad iš tiesų dauguma sapnų yra tęsinys to, kas nutinko žmogui dienos metu.

 

Kasdienybė daro didelę įtaką sapnams. Pavyzdžiui, per dieną patirtos neigiamos emocijos paskatina sapnus turėti neigiamą atspalvį ir atvirkščiai. Tokios psichologinės teorijos turi ryšį su Sigmundo Freudo ir kai kurių kitų praėjusio amžiaus specialistų darbais.

 

Šiandien sapnus aiškinti mokslininkai naudoja specialią „Hall“ ir „Van de Castle“ sistemą. Su jos pagalba galite organizuoti sapnus pagal juose pasirodančių simbolių tipus, jų poveikį ir tarpusavio sąveiką. Bet rankiniu būdu tirti visus gautus rezultatus yra labai problematiška, todėl mokslininkai pradėjo ieškoti būdų, kaip automatizuoti užduotį.

 

Neseniai atliktame tyrime Fogley ir jo komanda sukūrė naują metodą, kaip galima atlikti automatinę analizę. Jie išanalizavo 24 tūkstančių sapnų sąrašą, kurie buvo specialioje „DreamBank“ duomenų bazėje. Tada jie palygino rezultatus su ranka rašytais užrašais. Dauguma įrašų atitiko. Tokie technologiniai pokyčiai artimiausioje ateityje gali padėti atlikti naujus sapnų tyrimus ir gauti svarbios informacijos.

 

Šaltinis: http://www.planetanovosti.com/


2500

Taip pat skaitykite