Rasta galaktika, labai panaši į „Saurono akį“

Rastoji galaktika labai primena mūsiškę, kokia ji buvo savo jaunystėje. Šios galaktikos skleidžiama šviesa iki Žemės keliauja apie 12 milijardų metų, o susiformavo ji, kaip teigia pirminiai duomenys, po pusantro milijardo metų nuo Visatos susiformavimo.

 

Įdomu tai, kad galaktika, pavadinta SPT0418-47, yra plokščio disko formos. Tai keista, nes manoma, jog praeityje visi kosminiai procesai buvo per daug chaotiški, kad susiformuotų tokia sistema. Anksčiau galaktikos susidurdavo viena su kita, susiliedavo bei susidarydavo chaotiški žvaigždžių spiečiai.

 

Šis atradimas buvo lūžis mokslininkų įsivaizdavime apie galaktikų susiformavimą, nes tai leido nustatyti, kad prieš 12 milijardų metų jau buvo struktūrų, kurias astronomai stebėjo kaimyninėse spiralinėse galaktikose ir ypač mūsiškėje.

 

Anot Makso Plancko visuomenės instituto, šis naujas objektas yra lyg ugnies kamuolys, primenantis „Saurono akį“. Idealų šviesos ratą sudaro šimtai tūkstančių žvaigždžių. Išsami SPT0418-47 analizė parodė, kad galaktikos struktūroje nėra didelių spiralinių vijų, būdingų Paukščių Tako galaktikai. Be to, naujai rastos galaktikos, kaip ir mūsiškės, centre yra didžiulis išsikišimas ir diskas.

 

Objektą galima vadinti ne Paukščių Tako kopija, o mažąja jos versija, nes ji sudaro tik 25% mūsų galaktikos masės. Mažą dydį atsveria žvaigždžių galia: per metus susidaro 350 Saulės masė, o Paukščių Take šis skaičius yra tik 1,6 saulės masės.

 

Keista, kaip esant dideliam žvaigždžių formavimosi greičiui galaktika išlieka tvarkingo disko formos. Mokslininkai dar turi tai išsiaiškinti.

 

Šaltinis: http://www.planetanovosti.com/


2500

Taip pat skaitykite