Mūsų galaktikoje gali klajoti daugybė savo vietos neturinčių planetų

Planetos klajūnės nuo kitų skiriasi pagrinde tuo, jog nėra „įsipareigojusios“ jokiai žvaigždei.

 

Naujausi specialistų tyrimai parodė, jog Paukščių Tako galaktikoje, tikėtina, dreifuoja daugiau nei 100 milijardų tokių savo vietos neturinčių planetų. NASA specialistai šiuo metu bando bent apytikriai apskaičiuoti jų kiekį. Tikėtina, jog gauti gerokai skaičiai viršys tuos, kurie nurodo pačių žvaigždžių kiekį galaktikoje.

 

Tyrimo autorius Scottas Gaudi teigia, kad norint nustatyti bent apytikslį planetų klajūnių skaičių Visatoje, reikia atlikti kosminį mikroapvalinimą. Norint tai padaryti, reikia naudoti šiuolaikinį „Nancy Grace Roman“ kosminį teleskopą.

 

Per ateinančius penkerius metus NASA planuoja išleisti šį teleskopą į kosmosą. Su jo pagalba bus galima gauti tiesiog neįtikėtinų mūsų galaktikos nuotraukų. Be to, bus galima rasti planetų, esančių kelių tūkstančių šviesmečių atstumu nuo Žemės. Kitos šiuolaikinės technologijos neleidžia pasiekti tokių rezultatų, o „Nancy Grace Roman“ teleskopas vis dar yra vienintelis pasirinkimas.

 

Gaudí modeliavimas taip pat parodė, kad su naujuoju teleskopu galima rasti šimtus skirtingų planetų. Be to, jis yra maždaug 10 kartų jautresnis nei visos šiuolaikinės technologijos, naudojamos kosmoso tyrimams. Paieška bus sutelkta ties Saulės regionu, taip pat pačioje Paukščių Tako galaktikos centre, kur yra didžiulė juodoji skylė. Jos matmenys siekia 24 tūkstančius šviesmečių.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Kol kas Samsonas Johnsonas, kuris taip pat dalyvauja tyrime, teigia, kad buvo atrastos tik kelios planetos klajūnės. Jis mano, kad tokiose planetose yra neįtikėtinai šalta, tačiau atlikus išsamų tyrimą bus galima suprasti jų formavimosi procesą.

 

Šaltinis: http://www.planetanovosti.com/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite