Kai kurie žmonės turi DNR fragmentų, atkeliavusių iš nežinomų protėvių

Naujausi neandartaliečių ir Denisovo žmonių genų tyrimai atskleidė dar vieną žmonijos paslaptį – mūsų tolimą išnykusių protėvių atšaką, apie kurią mokslas iki šiol nieko nežinojo.

 

Tyrime taip pat rasta papildomų įrodymų apie žmogaus ir neandertaliečio ryšius maždaug prieš 200 000–300 000 metų. Tai atskleidžia vis sudėtingesnę mūsų kaip rūšies atsiradimo ir migracijos iš Afrikos istoriją.

 

Yra tikimybė, kad nežinomas protėvis iš tikrųjų yra Homo erectus, archajiškas žmogaus protėvis, kuris, kaip manoma, išnyko daugiau nei prieš 100 000 metų, tačiau kadangi Homo erectus DNR nerasta, mes to nežinome.

 

Kaip parodė naujausi tyrimai, antropologų komanda naudojo Bajeso algoritmą, norėdama nuodugniai ištirti genomų modelius – šiuo atveju dviejų neandertaliečių, vieno Denisovo žmogaus ir dviejų šiuolaikinių afrikiečių DNR. Šis minėtas modelis gali koreliuoti DNR maišymąsi konkrečiais laikotarpiais.

 

Algoritmas ieškojo rekombinacijos įvykių, kai du chromosomų rinkiniai yra sumaišyti, ir tai leido mokslininkams nukeliauti ilgą kelią šių rūšių kryžminimosi istorijoje pagal paliktus genetinius žymenis. Tyrėjai praneša, kad apie 15% Denisovo žmogaus DNR yra nežinomos kilmės.

 

Tyrimo duomenimis, apie 15 procentų šių paslaptingų DNR fragmentų, rastų Denisovo žmogaus genome, vis dar gyvuoja ir šiuolaikinių žmonių DNR.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Kita tyrimo išvada buvo ta, kad nuo 3 iki 7 procentų neandertaliečių DNR darė įtaką senovės Homo Sapiens. Tai liudija apie buvusius ryšius tarp jų gerokai prieš masinę šiuolaikinių žmonių protėvių migraciją iš Afrikos maždaug prieš 50 000 metų.

 

Įdomu, kad mes galime daugiau sužinoti apie praeities įvykius, tiesiog taikydami sudėtingesnius algoritmus, tirdami DNR likučius. Tikėtina, kad dar laukia daug atradimų, susijusių su mūsų protėvių gyvenimu ir genetine istorija.

 

Šaltinis: http://nashaplaneta.su/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite